Příspěvky uživatele - 236.1

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zavlažování stromů - dávkování vody, 1.9.2019
když začnu zavlažovat třeba sprinklerem, tak při požadovaném množství se mi pod stromem udělá "bažina". Jaká je tedy správná technika, abych strom dostatečně zavlažil a přitom mohl normálně užívat trávník pod ním? Tomu nerozumím. Mám v zahradě... celý příspěvek >
Wangenheim podpnik, 1.9.2019
Wangenheimovy švestky se v okolí dožívají i více jak 100 let, takže i jako podnože budou dlouhověké. To je otázka. Růst je výrazně slabší než u myrobalánu. Obávám se, že plodné odrůdy naštěpované na W. se rychle vyčerpají a zastaví růst. Jistě to... celý příspěvek >
Letní hruška na pálení, 1.9.2019 Obsahuje fotku
Na fotce předměty v popředí vypadají větší. Mně vzhledem tvarem i barvou připomínají zmenšeninu Merodovy. 
Matčino, 31.8.2019
Popis je docela přesný, nonetitky ochutnávám každoročně přes 40 let. Ke kladným vlastnostem bych přidal sympaticky suchou slupku, která není mastná ani v plné zralosti a přirozenou odolnost vůči strupovitosti. Protože v chuti dužiny převládá... celý příspěvek >
Lord lamborne, 30.8.2019
Plody L.L. jsou skutečně obvykle širší než vyšší, ale ne nijak výrazně, Tento rok je úroda slabá a tak plody nejsou zcela typické.
Skutočne rezistentné odrody, 30.8.2019
No, asi se všichni, kromě p. Mičurina shodneme, že dr. Hlavatý jabloně pěstovat umí, stromky neprzní, jeho doporučení a rady jsou fundované. Na druhé straně má pro ovocnaření lepší klimatické podmínky než většina nás ostatních.    Ale... celý příspěvek >
Lord lamborne, 30.8.2019 Obsahuje fotku
Na fotkách lajciho chybí pro Lord Lambourně typicky žíhaná slupka. Takto vypadají plody L.L. dnes. Ještě nejsou plně zralé, ale to žíhání je vidět. Dokonce i na zastíněném jablku. Druhý plod je z osluněného místa.
Skutočne rezistentné odrody, 30.8.2019
Která rada pana Hlavatého byla neodborná a vedla k trvalému poškození stromku? Za co by se měl omlouvat? Nebo jsou to jen vaše - jak říkáte - pšouky, když dojdou argumenty?
Letní hruška na pálení, 29.8.2019
Mě tedy Walsche Schnapsbirne vyloženě zklamala. Tvar a velikost odpovídá planým hruškám, dužina je skutečně suchá, jádřinec oproti drobnému plodu velký. Jaká z nich bude pálenka se asi nedozvím, velikosti stromu, aby přinesl úrodu pro jednodruhový... celý příspěvek >
Skutočne rezistentné odrody, 29.8.2019
... prznit stromky, kdy ze zákrsků děláte rovnou polokmeny a nebo špičáky pro budoucí polokmeny je naprosté nepochopení pěstebních tvarů. Finis coronat opus.   Smyslem pěstování ovocného stromu je ovoce. Jaká jablka dokáže vypěstovat... celý příspěvek >
Da se to este?, 26.8.2019
Tady je rada těžká. Je to něco jako kdybych napsal: "Měl jsem jablka ve sklepě, řekněte mi, jestli jsou ještě k jídlu." Pokud ten kvas nevidíte, je to věštění z koule.     Jablka nejsou oskeruše, je to poměrně laciná surovina. Pokud... celý příspěvek >
Broskvo-slivoň - poznávačka, 26.8.2019
Malvazinka to není, ta má dužinu nažloutlou, ne červenou. Tzv. broskvoslivoň prodávaná před lety polskými stánkaři byla obyčená slivoň - buď některá z asijských nebo velkoplodý myrobalán.
Svätomartinské víno, 26.8.2019
Tak to nevím, vína pravidelně nedělám. Z odrůdy Veltlínské červené rané znám jen bílá vína. Růžová martinská jen z Portugalu Vavřince a Zweiglu. Věřím, že z červených bobulí večerky to jde, ale nepil jsem ho.
Da se to este?, 26.8.2019
Záleží na tom, z jak sladkých jablek byl kvas založen, zda a kolik byl přicukrovaný a kde byl po celou dobu uložen. Nicméně, pokud byl v chladu a uzavřen funkční kvasnou zátkou, nemusel by se zkazit. Pomohou v tom Vaše smysly: zrak (plíseň, křís),... celý příspěvek >
Svätomartinské víno, 26.8.2019
Mladá vína mám rád. Chceme-li je nazývat Svatomartinské, pak by víno mělo být jednodruhové a Iršaj v něm být nesmí. Jinak je to jen "mladé víno". Mírné zasíření vadit nemusí. 
Další diskuze:  2627282930>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika