Příspěvky uživatele - 236.1

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jantar, 22.9.2019 Obsahuje fotku
Odrůda Jantar letos zachraňuje nepříliš povedenou sezónu. Jablka jsou větší než jindy a mají výraznější líčko. Chuť připomínající Golden je pro milovníky sladších jablek opravdovou pochoutkou.
Freiherr von Halberg, 22.9.2019
Nedarí sa mi prinútiť strom k väčšej násade plodov, kvitne pekne ale zostane iba málo plodov. Výsledkom je každoročný bujný rast výhonov. Myslím, že by mohlo pomoci změni způsob řezu. Zejména omezit zimní řez spojený s redukcí jednoletého dřeva.
Delikates, 22.9.2019
Je trochu škoda, že nových odrůd je mnoho, ale nových chutí už méně. Jenom kolik je kříženců a klonů Jonagoldu! A ruku na srdce, liší se v chuti nějak výrazně jeden od druhého? Mám pocit, že odrůdy, které by chutnaly trochu jinak než jablečný... celý příspěvek >
Delikates, 21.9.2019
Vykašlat se na zažité a stále omýlané dogmata a začít objevovat... A o tom je ovocnařina. Taky rád objevuji nové a zkouším, čemu se tu daří. Tedy pro mě to platí.  Ale ovocnařina nemusí být jen o tom. Pro jiného znamená ovocnařina udržení... celý příspěvek >
Louise Bonne, 21.9.2019
S názorem 107.131 lze částečně souhlasit. Tu říznou hruškovou ostrost má krom Avranšské snad jen Thirriotova, ta má ale menší plody a snad Křivice. A je pravda, že nejsou náročné na teplo.  Tedy na kvas, povidla, křížaly, pracharandu jsou... celý příspěvek >
Míchání hnojiv, 15.9.2019
Sousedi před pár desítkami let ještě hospodařili a na velkém dvoře měli hnojiště, kam vyváželi hnůj od zvířat. Na hnojišti končilo taky vše ostatní - zbytky z kuchyně, popel i veškerý další bilogický odpad. Posečená tráva samozřejmě ne, tou se krmilo... celý příspěvek >
Slivky na destilat, 15.9.2019
Zrají-li švestky v jednu dobu, je to pro kvas výhodné. Zvažte ale, zda jste schopen veškerou úrodu naráz sklidit. A taky jestli není škoda být celé léto bez modrého ovoce, protože všechny uvedené odrůdy jsou pozdní.
Vše o konzervaci uzených výrobků pomocí vakuování, 14.9.2019
Je ovšem otázka, jakou roli v tom hraje právě to zavakuování a jakou teplota kolem nuly a správné vyuzení. Jsou lidé, kterým klobásy špek i uzené vydrží několik měsíců jen pověšené v chladné spíži. Já k nim tedy nepatřím, ale měsíc mi běžně klobásy... celý příspěvek >
Marhulovy kvas je moc husty, 12.9.2019
Kvas je možná hustý jen nahoře a dole bude tekutý. Pět týdnů je dost, neexperimentoval bych s cukrovou vodou, nýbrž nechal kvas vypálit. 
Novozalozeny travnik plny plevelu, 12.9.2019
To je typicky český přístup. Podobně jako můj soused, když jsem ho žádal, ať nepálí v kamnech plastové sáčky, PET lahve a lamino, odvětil, že komín na továrně kouří ještě víc.    Jestli je chemie nutná, aby bylo co jíst, to nevím. Ale že... celý příspěvek >
Výtěžnost a cena, 8.9.2019
Jestli jste k meruňkám nepřidával cukr a pálil dvoukotlem, pak je výtěžnost vcelku přiměřená. Osobně meruňky přikyseluji, ale myslím, se najde hodně pěstitelů, kterým se kvasný proces nezastaví ani bez kyseliny.
Hruška konferencia, 8.9.2019
Ať je to jak chce daleko, problém s opylením nejspíš nebude. Konference se naopak obvykle neobejde bez probírky, a to i u pěstitelů, co mají na zahrádce jen jedinou hrušeň.
Popel a PK hnojiva, 6.9.2019
K NEOSOLu popel z kostí a ze dřeva, a zakladatel diskuze bude spokojený. Možná lépe popel z kostí s nebo bez dřeva a bez Neosolu. Zakladatel bude spokojenější, protože ušetří. Ale tak jasné to není. Tento popel je dost zásaditý a obsahuje poměrně... celý příspěvek >
Smíchání dvou kvasů?, 5.9.2019
kvasy, z durancii  (nad 17 brix)  dojedou na hodnoty blizici se nule maji vysoke ztraty alkoholu odparem Nevím, oč je Vaše teorie opřena, jsou-li nádoby řádně uzavřeny, bude docházet ke stejnému - tedy minimálnímu odparu alkoholu jako u... celý příspěvek >
Popel a PK hnojiva, 5.9.2019
Pořiďte si některý z draselných fosforečnanů. Kyselý KH2PO4 nebo zásaditější K2HPO4. Dají se koupit, plně rozpustné. Zásaditost můžete zvýšit podle potřeby přidáním draselného louhu. Dřív se prodávalo hnojivo PKsol, což bylo totéž, nevím, je-li ještě... celý příspěvek >
Další diskuze:  2627282930>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika