Příspěvky uživatele - 236.1

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Je možné přesadit týden zasazený stromek?, 25.10.2019
Stromku neublížíte, ani když ho přesadíte na jaře.
Pálenka z kdoulí, 25.10.2019
Nutné to není. Navíc se vám to těžko podaří, plody jsou hodně tvrdé.
Co to je za larvu?, 25.10.2019
Řešení, bohužel, snadné není. Larva se vyvíjí několik let, když se dostane ze svého biotopu, obvykle nepřežije. Jedinou možností je dát ji do jiného kompostu.    Jestli se jedná skutečně o nosorožíka, chrousta,  zlatohlávka, či... celý příspěvek >
Dotaz na jabloň, 25.10.2019
Jste si jistý, že takový kříženec existuje?
Podnož hrušně - kdoule, 25.10.2019
Hrušně na kdouloních už nepěstuju.  Nicméně údaj o jejich namrzání jsem četl pouze v knížkách. Většinou mi špatně rostly, ale nikdy nezmrzly.    Prop paní Vlaďku: místní mikroklimatické a půdní podmínky jsou v naší zemi natolik... celý příspěvek >
Doporučte odrůdu ořešáku, 24.10.2019
Já bych mu tu šanci dal. Mars je dobrá odrůda, mám ho 20 let koruna je veliká, a to mám tak bídnou půdu,. že zákrsky jabloní pěstuji na semenáčích.
Doporučte odrůdu ořešáku, 23.10.2019
Je-li desetiletý ořešák malý a neroste, obvykle není chyba v odrůdě. Možná špatné místo, půda, pěstitel...
Destilát z Duranzie, 20.10.2019
Jemnost či drsnost slivovice závisí na mnoha faktorech, odrůda švestky není jediný a možná ane ne ten nejdůležitější. Jak by chutnala slivovice z durancií bez pecek nevím, myslím, že by byla škoda je odstraňovat. Roli jistě hraje i fakt, že zralé... celý příspěvek >
Destilát z Duranzie, 20.10.2019
Je to dáno také tím, že plody durancií jsou menší a pecek je tam relativně víc. Při destilaci taky hodně duranciových pecek popraskám, což chuť zvýrazní. Jemnější však pálenka rozhodně není.
Wiliamsova - rez, 13.10.2019
Dr. Hlavatý nepíše, že by takto řezal, jen že to tak někteří dělají. Týká se to stromků při podzimní výsadbě. Já to tak dělám taky, ovšem jen v případě, že se mi celý stromek nevejde do auta.  Slyšel jsem názor, že podzimní řez sníží možný odpar... celý příspěvek >
Čím ošetřit dřevo?, 13.10.2019
Svislé dřevo, které je navíc pod střechou, trpí jen velmi málo. Pokud nebylo dřevo úplně suché (což je v případě řeziva z kalamitní těžby možné), je lepší počkat s nátěry do jara. Jinak stávající počasí umožňuje nátěry čímkoli.  Naopak při... celý příspěvek >
Meruňka odolná nemocem do mrazové kotliny?, 11.10.2019
Alfou a omegou a tedy limitujícím faktorem pěstování meruněk jsou jarní mrazy v květu. Dají se vybrat odrůdy odolné šarce a proti monilioze - zejména úžehu ve dřevě - je nutno chemicky ošetolvat. Je třeba vybrat chráněné místo - např. u jižní zdi,... celý příspěvek >
Odrůda Admiral, 11.10.2019
Hořká pihovitost tu byla odedávna. Zmiňují ji knihy již z počátku 20. století. Akorát se nevyskytovala na extenzivně pěstovanách kmenných tvarech. Je pravda, že mnohé novější odrůdy jsou náchylnější, ale hlavní roli hrají slabé podnože, intenzivní... celý příspěvek >
Jak využít nadbytečnou moč v zimě?, 11.10.2019
Největší význam ve vylévání moči na kompost (zahradu) vidím v úspoře pitné vody potřebné ke spláchnutí.
Odrůda Admiral, 11.10.2019
Ještě k hořké pihovitosti. Když se choroba vyskytne třeba na Rubínech, plody jsou brzy zvadlé a prakticky nekonzumovatelné. Admirály s pihami se skladují dobře a do jara se skvrny příliš nezvětší.
Další diskuze:  2627282930>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika