Příspěvky uživatele - 236.1

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vlky, 8.12.2019
Jestli je to černé na kmeni jen nátěr lepem a ne korová nekróza, tak jste vyhrál. Vlkú je na stromku (vyrůstajících z kmínku a silných větví) jen několik, ty se odstraní celé. Z mnoha přírůstků v koruně na jaře vyberte a ponechte ty nejlíp umístěné,... celý příspěvek >
Lze udělat vysokokmen ze čtvrtkmenu?, 8.12.2019
Roubovana cast je v zemi.Jestli stromek zpravokorenni az tak nevadi. Stromek na myrobalánu patrně nezpravokoření, myrobalán roste bujněji než většina slivoní. Já bych asi takto nepostupoval, ale to je vedlejší. Bez debaty platí, že oveľa... celý příspěvek >
Rivan nebo Karešova za těchto podmínek?, 6.12.2019
Žádnou. Úrodu z jedné skoré srdcovky málokdy spotřebujete. Zabírat místo na zahrádce druhou takovou není rozumné. Jenom drobnost - Kaštánky řádně vyzrálé na stromě dokáží zčervivět taky. Červíci   nejspíš nečtou pomologie.
Rivan nebo Karešova za těchto podmínek?, 6.12.2019
Podle mě ani jedna. 1. Máte-li jen malou zahrádku, bylo donedávna vysazení jakékoli třešně problematické.U stromků na Giselách už to, pravda, tak neplatí. 2. Karešova se s Kaštánkou dobou zrání prakticky kryje. Sázet obě nemá smysl. 3. Karešova... celý příspěvek >
Kam kráčí zahrádkář?, 6.12.2019
Svěží vítr vane - v lednovém čísle bude diskutována zahraniční odrůda Discovery.
Lze udělat vysokokmen ze čtvrtkmenu?, 6.12.2019
rozvetvuji se nekde od 1.20m nejspis vysokokmeny Tato výška rozvětvení zhruba odpovídá čtvrtkmenu. Představte si dospělou slivoň, která se bude rozvětvovat ve výšce pasu.  Takový kmen chcete ještě snižovat? 
Rucna pilka, 1.12.2019
Mám obě velikosti zasouvací pilky Fiskars a taky zavírací pilu Silky. Mohu je porovnat. Rozdíl v zubech až tak veliký není. Žádné ostří nevydrží řezání do drátů, země, kamene.  Ale se Silky se řeže opravdu líp, byla ovšem dražší. Vysouvací... celý příspěvek >
Rucna pilka, 1.12.2019
Záleží na tom, co převážně řežete. Na čerstvé dřevo (stromy) je lepší menší počet větších zubů - jde to rychleji. Na suché naopak.
Uzení masa, 24.11.2019
Hlavně to měření teploty uvnitř masa nemá vůbec žádný smysl. To má význam u tepelných úpravy masa řádově v délce desítek minut, kdy potřebujeme vědět, že je již maso hotové, aby nebylo syrové ani zbytečně přepečené.  Uzení není prvotně tepelná... celý příspěvek >
Bile chmyri na jabloni, 23.11.2019
Rozmáčkněte chmýří mezi prsty. Bude-li to červené jde o Vlnatku krvavou.
Gulicky na korenoch, 23.11.2019
Vyloučit se to nedá, ale hlístice na kořenech jabloní nejsou obvyklé. Asi bych se nebál kuličky odstranit a kořeny ošetřit. Nematocidy nejsou běžně v prodeji, ale některé akaricidy (např. Vertimec) jsou účinné. Rovněž účinná je teplá voda (ne moc,... celý příspěvek >
Moravská jadernička, 22.11.2019
Škoda, že jste to nenapsal o pár týdnů dřív, když ještě byly jablka na stromě...
Uzení masa, 22.11.2019
Myslíte, že se za 12 hodin kilový kus masa neprohřeje celý?  Teploměr jsem dostal spolu s troubou na pečení, ale v udírně mě nenapadlo ho používat.
Jed na myši - neúčinkuje, 22.11.2019
Je to zajímavé. V každém vlákně o jedu na myši se od druhého příspěvku mluví jen o pastičkách.  Zajímalo by mě, odkud zadavatel ví, že obsah jedu v návnadách byl snížen a jak poznal, že myši žijí dál. Měl je snad poznačené?    Při... celý příspěvek >
Zemní vrták na sloupky, 22.11.2019
Vašek to napsal zcela přesně, mám taky takový. Ale vrtat ručně desítky jam na plot je hrozná práce. Elektrický vrták je dobrý kompromis a přijatelná cena.
Další diskuze:  2122232425>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika