Příspěvky uživatele - 236.1

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Bokashi druhé kolo, 24.1.2020
1. Aerobní perioda (opak fotosyntézy) Ano, to je jeden z nejčastějších biochemických pochodů v přírodě, česky se dá nazvat dýchání, podobným procesem je i hoření. Po spotřebování veškerého volného kyslíku aerobní bakterie hynou nebo se... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 19.1.2020
Jak myslíte, že vznikaly černozemě? Takové každoroční stepní požáry byl velký zdroj biouhlu, který do teď vidíme v černé barvě těchto půd. To si nejsem jistý. Černou barvu úrodné půdy způsobuje převážně humus. Když necháte kopu hnoje stát 3 roky,... celý příspěvek >
Muškatelka letní dlouhá (Cukerinka, Medovinka), 18.1.2020
Obávám se, že v Uherském Ostrohu na ni nepřišli. Už podle použité podnože (a podle nabízeného sortimentuí) je zřejmé, že tento obchod stromky nepěstuje, nýbrž dováží, a to povětšinou z Polska.  Tam bych možná hledal původ odrůdy. Máme-li obchodu... celý příspěvek >
Stavba udírny, 18.1.2020
Zkušenosti nemám žádné. Na chuť a vůni to asi mít žádný vliv nebude, není mi ale jasné, proč chcete použít právě tento materiál. Levnější to není (při velikosti udírny by to ani velkou roli nehrálo), hezčí taky ne.  Předpokládám, že myslíte... celý příspěvek >
Postreky aplikacia, 18.1.2020
Co se týčestudia zmíněné literatury. Podobných je mnoho, každá má co říci. Vyhnul bych se velkoformátovým publikacím s převahou fotografií čarokrásných zahrad - většinou jde o přeložené knihy z různě vzdáleného zahraničí a rady nejsou vždy... celý příspěvek >
Hrušně - vysadit či ne?, 18.1.2020
Hrušně jsou jedním z mála ovocných druhů jejichž plody jsou prodejné jako stolní ovoce i z přestárlých starých stromů... To co píše Ing. Fidla, platí určitě pro třešně, a to jak ohledně řezu, tak prodejnosti plodů. Pro hrušně taky, ale ne úplně... celý příspěvek >
Honeycrisp, 17.1.2020
Kde je to napsané?
Vrúble / rouby, 16.1.2020
Problém je posílání roubů pro letní očkování. Ty je třeba uchovat ve vlhku. U zimních roubů posílaných v tuto dobu je to jedno. Volně ložené nasucho v bublinkové obálce nemají problém. Jednou mi takto přišly rouby v nepřítomnosti - začátkem dovolené... celý příspěvek >
Hrušně - vysadit či ne?, 15.1.2020
Pane Alarios, neomlouvejte se. I když si v mnohém myslím něco podobného jako PP, nevidím to, jako zbytečnou diskuzi. Váš přístup je mi sympatický a způsob Vaší argumentace taky (tady krom posledního odstavce, ale my jsme si taky servítky nebrali).... celý příspěvek >
Hrušně - vysadit či ne?, 15.1.2020
Dnešní ovocné odrůdy na typových podnožích nejsou přírodní stromy, nýbrž přešlechtěné hybridy, které jsou bez sadařovy péče téměř neživotaschopné. Když vypustíte domácí prase do přírody, tak i když nebude stresováno chlívkem, korytem a pomyjemi,... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 12.1.2020
Kompost beru pořád jako zůpsob, jak užitečně likvidovat rozložitelný odpad, a to s co nejmenší námahou. Samosebou i v tuto dobu na něm přistanou zbytky z kuchyně, popel ze dřeva, hnijící jablka ze sklepa.   Pěstitelům, pro něž je... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 11.1.2020 Obsahuje fotku
Cosi o kompostování jsem poslal před půl rokem loni do časopisu, i s fotkama.
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 11.1.2020
S těmi organickými látkami je ta si tak, jak Mimmo píšete. Já jsem se - možná zjednodušeně - učil, že rostliny přijímají živiny jen v roztocích a v mineralizované formě. Ukázali nám, že když zalijeme kytku v květináči třeba rozředěným vaječným... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 10.1.2020
nejen lignohumát, kompost, hnůj, ale i ten blbej Kristalon servíruje rostlinám minerály v organické formě. Aspoň si tedy myslím. Možná se mýlím, ale myslím si, že ne. Rostliny přijímají biogenní minerály v ionizované formě rozpustných sloučenin:... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 9.1.2020
Milý 99.200, lidi starší o 20 let než já, mi toho moc vyprávět nemohou, jsou většinou mrtví. Jestli jsem se spletl s cenou cukru o 80 halířů, tak se omlouvám. Ale na věci to nic nemění.   Proboha lidi, mějte rozum. Když už myslíte, že... celý příspěvek >
Další diskuze:  2122232425>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika