Příspěvky uživatele - 137.210

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zahorácká marhula, 7.10.2017
Mělo by se jednat o starší odrůdu ze slovenského Záhoří, zrající začátkem července.Nevíte někdo o ni něco vice?Dik
Podnož St. Julien, 5.10.2017
St.Julien byla vyšlechtěna v Anglii, řadí se mezi slívy (Prunus insititia).V Evropě je nejrozšířenější vegetativně množenou podnoží.Snadno se rozmnožuje dřevitými řízky.Odrůdy pěstované na této podnoži rostou přibližně o 10-25% slaběji než na... celý příspěvek >
Clarina, 25.9.2017
Právě proto je to třeba vyzkoušet, popisům nových odrůd nevěřím.Všechny jsou vychváleny až do nebe a nakonec zjistíte že jsou tady (kromě nejteplejších oblasti) nepěstovatelné.Někde tady bylo zhodnocení nových německých odrůd, německými pěstiteli a... celý příspěvek >
Doporučte broskvoň, 25.9.2017
Velmi rané broskve od pecky nejdou, většinou pecky praskají a plody hnijí a ani chuťově nejsou nic moc.Z odrůd před Redhavenem bych vybral některou z Favorita Morettini 3,Sunhaven, Michaela,Earliglo, po RH, Symphonia,Cresthaven.Je spousta kvalitních... celý příspěvek >
Duranzia na podpniku Zelena Rynglota, 24.9.2017
Durancie na Z.R začíná plodit 2-3 roky po výsadbě na myrobalánu jsem měl první menší úrodu snad po šesti letech, na Z.R roste cca o 30% slaběji oproti myrobalánu.
Domácí švestka a Domácí velkoplodá, 24.9.2017 Obsahuje fotku
Po vytrvalých deštích začaly trnky praskat, proto jsem je dnes očesal.Domácí velkoplodá dostála svému jménu, některé švestičky vážily 27-29 gramů, rekordmanka dokonce gramů 31.Chuťově sladce -dokonalá, cukernatost 22-26 Brix.
Clarina, 24.9.2017
Za vyzkoušení by určitě ještě stály meruňky z řady (Aramis) Shamade a Soledane, měly by mít i větší odolnost na bakteriozy a lepší chuťové vlastnosti než Clarina a Hilde.
Kůrovec na meruňce a jabloni?, 21.9.2017
Měď na moniliozu nefunguje, lepší je použít systémové fungicidy (Horizon, Talent,Signum).
Rezistentné odrody slivky: Jofela, Haroma, Joganta, 17.9.2017
Haroma, Harbella jsou tolerantní k PPV, do jaké míry ukáže až čas.Spolu s Jofelou a Topfive na St.Jul.A mají mizerné přírůstky (proti Katince, Presentě,Hagantě) na stejné podnoži.
Záměny odrůd, víme co kupujeme?, 17.9.2017
Blíží se doba prodeje ovocných výpěstku, proto na chvílí vyvěšuju "bílou vlajku."
Broskvová švestka, 16.9.2017 Obsahuje fotku
Něco podobného nabízi Jukka Ryngle nebo Bluma broskvová.V Maďarsku jí prodávají pod názvem Sermina, mělo by se jednat o starou odrůdu původem z Anglie, plody jsou něco okolo 60- ti gramů příjemné sladko-kyselé chuti, je cizosprašná.
Grossa di felisio, 15.9.2017 Obsahuje fotku
Na Googlu jsem našel Grossa di Felissio - stará odrůda z Itálie syn.(Císařovna Balkánu, Empress),plod střední až velký 45-60 g, zlato-žlutá dužina, vynikající chuti.
Chilli papričky, 12.9.2017 Obsahuje fotku
Tohle už jsou"zbraně hromádného ničení".Takové Jalapeno se dá sníst a zároveň vychutnat.
Co je to na těch listech?, 12.9.2017
Odpověď máte o přízpěvek výš - rez hrušňová.
Domácí švestka a Domácí velkoplodá, 10.9.2017
Není zač pane Milane, tyto odrůdy jsou moje srdcovky.Pěstovaly se tady po staletí a díky té zatracené šarce se může stát, že zmizí navždy.Mě by zajímalo kde se dají sehnat rouby kříženců Durancijí s Bystrickou - JAJO?Dík
Další diskuze:  2122232425>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika