Příspěvky uživatele - 137.210

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Staré a zapomenuté odrůdy meruněk, 12.11.2017
Těch příčin bude více.Jsou to většinou náhodné semenáče, které se pěstovaly jen v dané obci, podle které dostaly i jméno.Pěstitelé kteří se o ně starali už dávno zemřeli a noví majitelé zahrad jména odrůd zapomněli.Další příčinou jejich úpadku byla... celý příspěvek >
Staré a zapomenuté odrůdy meruněk, 12.11.2017
  Na Brněnsku se začaly množit staré, téměř zapomenuté odrůdy meruněk, Hajanská hraběcí, Viktoria Hamanova, Bohutická, Bohutická ananaska, Miroslavská a Želešická (údajně je v květu mrazuodolná až do -7°C).Možná se v budoucnu objeví i další jako... celý příspěvek >
Česnek 2017/2018, 12.11.2017
Jelikož na příští týden hlásí nějaké mrazy a sněžení, tak jsem včera zadil Dukát, Unikát,Havran, Karel IV. a Václav po 50 stroužcích.
Koňský hnůj?, 11.11.2017
Tady dávájí pod koně podestýlku taky piliny a pod hříbata seno.Nevidím v tom problém, kobylince se senem zaryju na záhony a ty s pilinama-hoblinama zkompostuju.
Rez marhule, 10.11.2017
Škoda že není vidět vršek stromku.Za mě ten stromek (alespoň to co je z   něj vidět) není až tak špatný.Já bych se nebál a klidně bych tu silnou větev na jaře odstranil celou, u nově vysazeného stromku (v rámci povysadbového řezu) by to... celý příspěvek >
Je to začínajúca monilióza?, 1.11.2017
Z toho obrázku toho moc vyčíst nejde, chtělo by to detajlnější foto koruny.Monilie řádí spíše v první polovině vegetačního období a postupuje opačně(přes bliznu do květu a pak dál do dřeva). V úvahu přicházi bakteriozy (Pseudomonas) nebo špatně... celý příspěvek >
Zahorácká marhula, 29.10.2017 Obsahuje fotku
Nikde jsem o Záhorácké nic nezjistil, přesto jsem si stromeček z Uh.Ostrohu nechal poslat.
Domácí švestka a Domácí velkoplodá, 29.10.2017 Obsahuje fotku
Podařilo se mi vypátrat původ Domácí rané (Wegierka Wczesna).Jedná se se o klon Bystrické, původem z Maďarska - plody jsou střední velikosti 32-38 gramů, dozrávají v polovině srpna.
Podnož St. Julien, 23.10.2017
I ze zákrsku se dá vytvarovat vysokokmen, ale ztratíte tím mnoho času. S podnoží se musíte smířit.
Samosprašnost sunhaven, 22.10.2017
Souhlas, jen doplním meruňka Leskora je jen částečně samosprašná, takže pro větší úrodu je opylovač žádoucí.
Agenská, 15.10.2017 Obsahuje fotku
Stará tolerantní odrůda původem z Francie, kde byla dovezena benediktínskými mnichy z křížových výprav, syn.(plum D' Agen, Ažanská slíva, Wegierka z Ažan.)Plody jsou střední velikosti 25-30 výjmečně 35 gramů.Slupka je tenká, temně červené barvy s... celý příspěvek >
Co chybí ve výživě broskvoně?, 11.10.2017
PPV - šarka.
Jofela, 8.10.2017
Klivia Bratislava-Rusovce.
Royal Glory a spol, 7.10.2017
Parádní stromek. Moje Royal Glory (2013) na té samé podnoži tvar"plnoštíhlé vřeteno"na příliš kyselé půdě vypadá podobně.Výška je přibližně 4 metry a šířku reguluji ještě delším řežem, průměr koruny max. 2,2 metru.Stromek roste zdravě, jen po jarních... celý příspěvek >
Zahorácká marhula, 7.10.2017 Obsahuje fotku
Slovenská krajová odrůda "Záhorácká",žádný import.
Další diskuze:  2122232425>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika