Příspěvky uživatele - 178.235

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak to vypadá s nakvétáním meruněk?, 4.4.2010
Použil jsem Baycor 25WP v ředění dle návodu.U meruněk vyšší, nižší u jabloní, nejmíň u višní.  AB
Pilatka svestkova, 3.4.2010
Jestli v dané lokalitě máte takový nápor pilatek, pak bych opravdu vážil, zda si nezajet do kraje, kde švestky plodí a hospodář o tom ani neví.Koupil bych raději od něj strom na očesání, než se živit doma Calypsem v povidlech i ve... celý příspěvek >
Jak to vypadá s nakvétáním meruněk?, 3.4.2010
Myslím, že v tom chladnu se puky spíš sbalily než rozkvetly.Dnes jsem se o tom byl přesvědčit.Nic se nerozvinulo spíš naopak.A to je dobře. Nejhorší je příchod mrazíků v době plného květu.V blízké zahrádce jsem kdysi zkoušel na alarm... celý příspěvek >
Jak to vypadá s nakvétáním meruněk?, 3.4.2010
Dnes ráno rovněž -2°C (Slovácko),Velkopavlovická je těsně před bohatým rozkvětem, kéž by se podařil a bez újmy.Někdy se zpomalí rozkvět i postřikem, stříkl jsem před dvěma dny proti úžehové monílii. AB
Výsadba švestky, 2.4.2010
U švestek to není potřeba, choulostivé jsou po výsadbě např.broskve, proti kadeřavosti je dobré je stříknout.Spíš bych ještě švestku obalil proti okusu nejlépe králičím pletivem.To nějakou dobu vydrží.  AB
Meruňka na broskvoni, 2.4.2010
Meruňky ani broskve nikdy nepatřily (až na výjimky) u nás k dlouhověkým.Takže Vás to nebude tolik mrzet. Sdělme si po čase další zkušenosti.   AB
Meruňka na broskvoni, 1.4.2010
Afinita je bez problémů, na semenáčky roubuji švestky a jdou dobře.Zatím mně ještě nezarodily.Kořenový systém broskve je dost odlišný, nemá tolik vlásečnicových kořínků , Broskve obrost nemají, bylo by to+. Roubuji pro jistotu hodně nízko, aby... celý příspěvek >
Roubování hrušní, 31.3.2010
Také mám podobný případ.Po okusu mně zbyla stopka kmínku se zachovalou kůrou.Je v průměru asi 15 mm.Je právě čas stopku přeroubovat.Udělám to způsobem "za kůru" ,možná i dvěma rouby proti sobě a třeba i rouby dvou různých... celý příspěvek >
Jakou odrůdu bych si měla koupit?, 31.3.2010
Redhaven stále patří mezi standardy, předpokládám,že jste nezapomněl také na postřik proti kadeřavosti.Čerstvě vysazená sazenice to potřebuje nejvíc.
Pilatka svestkova, 31.3.2010
Obzvláště v době, kdy nastal značný úbytek včel z důvodů moru a parazitů jde o krutý zásah způsobující oslabení včelstev, která přežila.Stříkám téměř po odkvětu.Pilatka není příčinou červivosti švestek, jak si někdo vykládá.Je lepší pěstovat švestky... celý příspěvek >
Řez révy, 31.3.2010
Ošetřit každou ránu prostředkem na srážení mízy (podobně jako krve) bude asi nemožné, jedině snad celoplošné ošetření vinohradu na oddálení vegetace.Lepší je začít včas a dát řezu časový prostor na zaschnutí.
Jak dlouho vydrží jabloně v kýbli s vodou, 30.3.2010
A co Vám brání po jednom až dvou dnech vodu nahradit zeminou nebo vlhkým kompostem?  AB
Poradí někdo, kde se dají sehnat kvalitní rouby?, 27.3.2010
Ani kopulace bez mízy nezaručuje úspěch.Styčné plochy bez tlaku mízy mají malou šanci na přežití(snad angl.kopulace).U roubování za kůru bez mízy nejde kůru ani pořádně odchlípnout a naděje na ujmutí je rovněž nepatrná.  AB
Kolika let se dožívá meruňka, je to rakovina?, 25.3.2010
Znám meruňku stoletou na jižním vinařském svahu.Nikdo neví, kdo ji sázel a na jaké podnoži.Všichni se domníváme, dle kmene a habitusu, že jde o obyčejný semenáč "z odhozené pecky".Má skvělou úrodu a dodnes netrpí ničím.Je skvělá.  AB
Vyhodím ohryzané stromky - jakou menší odrůdou nahradit?, 24.3.2010
omlouvám se,...uchovat alespoň neohlodaný kmínek, korunka se pak dá dopěstovat.Tedy nasadit pár čtvrt(polo)kmenů a do větví vroubovat více odrůd, aby měly děti ovoce průběžně celé období. AB
Další diskuze:  7677787980>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika