Příspěvky uživatele - 178.235

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rotační nebo bubnová?, 25.8.2011
Na 10 arů se vám vyplatí bubnová sekačka s pojezdem (DAKR Enduro a jiné),která rychle a dobře pokosí jakoukoliv trávu a docela nizoučko.Už tu na jiném vlákně podobná diskuze proběhla.V žádném případě si ve svažitém terénu sekačku bez pojezdu... celý příspěvek >
Prokvašení meruňkového kvasu, 25.8.2011
Je to věc výběru přezrátých plodů a odrůdy, pecky budu příště vylupovat, nechám jen pár.Barel měl 120 litrů a tak jsem napálil víc.Domníval jsem se, že je to stovka. 7 až 9 litrů na stovku odpovídá letošnímu průměru.  AB
Prokvašení meruňkového kvasu, 24.8.2011
Kvasil jsem dosypávané (rozmačkávané) meruňky ve sklepě (18°C).Za 14 dnů jsem naměřil 0 na cukroměru.Nečekal jsem a přes dost velké množství plovoucí sušiny s peckami šel vypálit. Výnos 11 l/100 l.Škoda, že ovoce kvůli dešti špatně dozrávalo... celý příspěvek >
Letné štepenie čerešní, 20.8.2011
Teď je vhodná doba na očkování í štěpování třešní.Dokud je míza (načervenalé vrcholky letorostů).  AB
Hniloba plodů, 13.8.2011
Největší příčinu hniloby kromě vlhkého počasí přičítám ke kumulaci sporů na stromech i pod stromy.Rovnocenným přenašečem je i hmyz.Proti infikovanému hmyzu žádná prevence neplatí.Jedině všeobecný úklid. AB
Letni hrusky na kvas, 13.8.2011
Letní ovoce i hrušky kvasím zásadně ve sklepě(18°C) a pokud ho nemám, bedlivě hlídám, aby se neutvořil nahoře křís, který signalizuje nástup octovatění. V těchto teplotách vykvasí letní ovoce do čtrnácti dnů a potom rychle vypálit. AB
Stará (ne)známá jablon, 11.8.2011
Oceňuji a buďme rádi, že nadšenci tohoto typu existují.Je to obětavost, ze které mnohdy nic neplyne a když se něco podaří, tak ku prospěchu nás všech.Díky pane Jánoši.  AB
Hibernal a Solaris - choroby, 10.8.2011
Stále skloňujete rezistenci , postřiky a např. ptactvo je vám v každém počasí nakloněno?Pod listem, který jsem neodstranil, mám od raných odrůd jenom třapiny, nanejvýš vosy...
Šarka švestek, 9.8.2011
Zuzano, je vidět, že jste na diskuzi kolem rezistence a tolerance stromů vůči šarce ještě nečetla zdejší dlouhá vlákna.Horší důsledky patrně budou mít kombinace virů, jak se o tom zmiňuje Dr.Vysloužil.Počasí je letos oproti minulému roku náročné pro... celý příspěvek >
Ockovanie, 7.8.2011
A opět jsme u toho, že nejlepší je očkovat(roubovat) semenáčky vzrostlé na svém předurčeném místě.Může se ale stát, že zvítězí potřeba uvolnit místo, nebo přenést je z ohrožení v extravilánu a proto i snaha očkovance co nejrychleji... celý příspěvek >
Ockovanie, 7.8.2011
Přesazení možné je, nejlepší výsledky dává způsob "ze země do země".Řapík za týden(až 10dnů) nemusí sám odpadnout, odpadne ale když o něj zavadíte prstem.A začněte od podnoží rychle ztrácející mízu(odkopky a semenáče švestek,... celý příspěvek >
Ockovanie, 7.8.2011
Už je čas.Očkování na spící očko se provádí zpravidla od poloviny července(Júla) do začátku září(Septembra).Důležité je mít správně silnou a vyzrálou podnož v době mízy, kdy jde pletivo lehce oddělit.Očka řezat rovněž z mírně zdřevnatělých... celý příspěvek >
Co je to za ryngli?, 5.8.2011
Dobrým vodítkem je ta přiložená mince.Mám tuto miniryngli také, je velmi plodná, dozrává nejednotně, v kvasu úžasně voní.Její název také neznám.  AB
Tecky na listech - co to muze byt?, 5.8.2011
Pokud je u vás spalování bioodpadů také zákonem zakázáno, pak nezbývá než likvidace shrabaného listí odvozem do kontejneru s bioodpadem, kde určitě k dalšímu šíření těchto nemocí nedojde.Zarytí nebo kompostování s přídavkem vápna bude ale... celý příspěvek >
Hryzec, 4.8.2011
Možná jsem všechno nečetl důkladně nebo jsem přehlédl.Každý živočich, i ten hlodavec, má žízeň.Třetinu PETky naplním vodou, předtím zvětším otvor hrdla.Naplněnou PETku zahrabu tak, aby bylo hrdlo na úrovni s terénem.To je pracnější.Jinak je stále... celý příspěvek >
Další diskuze:  5657585960>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika