Příspěvky uživatele - 178.235

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rez x jalovec, 4.10.2011
Stěnu hrušní (na kdouli) mám několik let, až dosud bez rzi a strupovitosti .Letos poprvé jsem musel zasahovat.Neumím si představit jak bych zasahoval na obrovské staré hrušni, která má téměř sto let.A toto nebezpečí tu je.U nás máme sólo hrušní... celý příspěvek >
Rez x jalovec, 4.10.2011
Pal'o, to,co říkáte je možné a účinné u nízkých, zákrskových porostů.Těžko se rez bude mechanicky odstraňovat ze statných vysokokmenů.Tam může dojít i k úrazu.Také postřiky jsou někdy dost špatně aplikovatelné. Rez a strupovitost... celý příspěvek >
Rez x jalovec, 3.10.2011
Společným úsilím ano, je to věc celospolečenské vůle jako v mnoha jiných věcech(smysl pro pořádek, čistotu). Jenže naučte to nepřizpůsobivého-a kolik je jich mezi námi samotnými! Sankcemi to úřady nespraví, ani je nemají.A vůle udržet hrušeň u nás... celý příspěvek >
Rez x jalovec, 3.10.2011
Myslím, že odstraňování listů těsně před opadem je lepší, než je nechat spadnout na zem, kde jsou zdrojem nové infekce.A.strom už to teď nějak podstatně neoslabí.Záleží na velikosti výskytu rzi. Je to protivný parazit. AB
Rez x jalovec, 3.10.2011
Mám z hrušní stěnu, na některé sazenici dokonce dvě a více odrůd.Letos (právě teď) odstraňuji napadené listí u dvou odrůd, které jsou náchylné.Většinou jsou jakoby rezistentní.Ale nechci to zakřiknout a bráním se mechanicky i chemicky.Zatím to jde,... celý příspěvek >
Rybíz a angrešť, 30.9.2011
PP nebuďte tak přísný.Také to jde možná v nějakém živném roztoku, ale tam bych zrovna angrešt nenechal kořenit ani rodit.  Jano, chce to jen a jen rukavičky  (já i bez nich)+ motyčku a pleju a pleju... AB
Hrušeň Solanka, 26.9.2011
souhlasím, Solanka je bujná svou vzrůstností a neustálým řezem jen plodnost oddálíte.Spíš jí vroubujte do koruny Boscovu nebo Hardyho... AB
Destilační přístroj, 23.9.2011
K tomu platný certifikát o kontrole teploměru, t.j.jeho přesnosti a správné funkci vůbec.Dobrý teploměr nesprávně umístěný je na nic.
Výběr benzínové sekačky na plochu do 800m2, 20.9.2011
Jak je vidět, vybral jste si rotační lištovou sekačku, ne bubnovou.Spoléháte na to, že vám tráva (z jakýchkoliv příčin) nepovyroste po kolena.Pak bych vybral jen tu, která ovládá i mulčování.Na 8 arů bych si osobně vzal bubnovou sekačku s... celý příspěvek >
Zmrznou mi sazenice levandule?, 16.9.2011
Levandule? Keříky rostou, každý ro je ostříhávám kvetoucí (pro děvčata) a každý rok jim voní a voní... JMorava
Preočkovanie starého vinohradu, 16.9.2011
Letošní pokusy s roubováním  " zelené na zelené" dopadly na 50%,Ujaly se především vzrůstnější odrůdy, Isabella dokonce vykvetla na nové podnoži a panenský střapec už dozrává.Zelené roubování je dost odvislé na počasí, bez... celý příspěvek >
Uchování moštu bez sterilace, 16.9.2011
Zavaroval jsem dlouhá leta jablecný most do PETek, ale nikdy se lahve nesmrstily.Na kolik stupnu to zahrivate? Staci 70°C max.,pak uz most dostava varnou prichut.Pri stacení pomoci hadice most mirne ochladne a k nejakemu vyraznemu smrsteni PETky... celý příspěvek >
Ujíždí nám zahrada, 15.9.2011
Prudký svah a další navážka nebylo dobré řešení.Záhony bych udělal na zbudovaných terasách (s opěrnými zídkami).Pomohly by možná kořeny vysázeného stromoví místo záhonů se zeleninou .
Dobrý rok pro Stanley, 11.9.2011
Herman, Katinka,Tegera, Čačanská,Topfirst, Hanita,Valor, Jojo,Tophit, Haganta,President,,Elena, Topend Plus, to všechno jsou pološvestky.Mezi švestky kromě Domácí patří: Těchobuzická, Gabrovská,Presenta, Tuleu Gras    AB
Dobrý rok pro Stanley, 10.9.2011
Toptaste je rovněž řazena mezi pološvestky.   AB
Další diskuze:  5152535455>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika