Příspěvky uživatele - 178.235

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hruška zimní Pařížanka a Pastornice, 17.10.2012
V hodonínské Zahradě jsem byl svědkem obecného obdivu vystavované hrušky, která neměla jmenovku.Šlo o Lucasovu, konzumně dozrávající v listopadu, dobře uskladněná vydrží i do února.Nádherně vybarvené plody lákaly i svou vůní.S mezištěpením ji lze... celý příspěvek >
Pálenka z moštu, 11.10.2012
Tloušťka "čepice" 2 cm je zanedbatelná, její výhodou je to, že hlavně zabrání oxidaci.Úkapy je dobré hlídat při husté "terkelici" a podobných "z nouze ctností.Je to věc především páleníka.
Výsadba hrušní, 11.10.2012
Několik let se zaměřuji na afinitu různých odrůd hrušní na kdouli (i starých odrůd) a pokud mohu doporučit, pak ve velkovýsadbě je nejvhodnější typ volného zákrsku bez jakékoliv opory. Odejde-li pro stáří naroubovaná odrůda, pak na podnožové výhony... celý příspěvek >
Podzimní hnojení ovocných stromů, 11.10.2012
Dobré je teď pohnojit pomalu se rozkládajícími hnojivy :fosforečnany, draslem,nebo jen povápnit.Hnojení dusíkatými hnojivy odkládám na jaro.
Povinnosti vlastníků pozemků, 8.10.2012
Vážený, všechno je relativní i náš život.Otázka zní, zda ho prožijeme s útrapami nebo bez nich.Škodit druhým můžete, pokud nenarazíte na stejně založeného škůdce.To pak nastanou útrapy ne jednomu, ale oběma krátkozrakým.
Co je to za škůdce u hrušně?, 7.10.2012
Spíš se poohlédněte po jalovci, který je doménou rzi hrušňové a pokuste se majitele přimět k postřiku jalovce.Ti moudří budou ochotni k postřiku přistoupit, ty bezohledné nepřesvěčíte.Tak už to na tomto světě bývá.    AB
Nákup drtiče jablek, 5.10.2012
Pokud je ze snímku dostatečně patrné, je nutné do stolní desky vyřezat kruhový otvor, aby měla drť kam propadávat.Správné drcení je takové, kdy z jablek není ani kaše, ani řízky jako z řepy.
Nemoc ořešáku, 5.10.2012
A nezapomeň povápnit kolem stromu.Antraknózu sice ořešáky obvykle mají, ale v nepříznivých podmínkách zčernají i plody.Postřik Kuprikolem při rašení pupenů vydatně pomáhá.Alespoň tam, kam s postřikem dosáhneme.Podceňovat antraknózu je stejné, jako... celý příspěvek >
Slivková aróma, 3.10.2012
Experimentovat tímto směrem můžete jedině u vlastní pálenice, jinak to toleruje jen málokterá pálenice.A jsou i takové, kde vám ani oddělování různě silných koncentrátů při pálení nedovolí.Asi je to zdržuje v ustálené rutině.Rád bych poznal... celý příspěvek >
Bohemia nepřekonaná, 30.9.2012
Pokud je co oddělit, je to dobře.Glostery jdou oddělit jedině se samotnými plodonoši.Nepřeji vám vidět tu spoušť pod stromem, kterou mně zloději zanechali.Podtržené jablko jim ani nemůže chutnat.
Zweigetreble, 26.9.2012
Píši o Sevaru proto, že mě překvapil a jsem rád, že našel u mě dobré podmínky.Zaměkání v srpnu využili nejvíc kosové.Jsem také rád, že se ozval někdo, kdo má s touto odrůdou rovněž pozitivní zkušenosti.Díky.Těším se na burčák.
Zweigetreble, 26.9.2012
K Sevaru : bobule dosáhly 10 až 12 mm v průměru a dozrály před Kodrjankou.Je to dáno patrně také umístěním tažně na plechovou střechou, která vytváří reflexní plochu.To už jsem si ověřil i u meruněk.Lze tak uspíšit zrání i o týden(podle... celý příspěvek >
Škůdce na listech hrušní, 23.9.2012
Je to protivné už svým vzhledem.Hostitelem je jalovec.Musíme si vybrat v dilema : jalovce, či hrušky.Fandím hruškám, jalovce patří do lesa.    AB
Zweigetreble, 22.9.2012
Vedle Solarisu zkouším také Sevar, který splnil moje představy.Je to raná modrá barvířka vhodná i k jídlu (s velmi drobnými jadérky, která působí dojmem bezsemenné odrůdy).Navíc je raná a nesprchává, jak o ní některé zdroje občas... celý příspěvek >
Presazeni revy, 13.9.2012
Tazatel mluví ale o tomto víkendu(?),v listopadu bude asi už po všem.
Další diskuze:  4142434445>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika