Příspěvky uživatele - 178.235

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Dosavadní klady a zápory letošní ovocnářské sezóny, 27.5.2013
"Nechval dne před večerem",se říká, ale také nejsem zastáncem nenahraditelnosti včel.Příroda má své zálohy, tak,jako včelaři své výsady.Přes deštivé počasí opylení dopadlo nad očekávání.Jak u třešní, jablek i hrušní.Rovněž i další peckoviny.Je to... celý příspěvek >
Trable s motorem Vari, 25.5.2013
Jehla v plovákové komoře někdy zůstává viset (kousne se).Záleží jak je opotřebená.Podíl na zhášení motoru může mít kromě přerušeného odporu ve fajvce a zanesené svíčky i "vrabčí hnízdo" u lamely pro regulaci otáček.Kdo skladuje v zimě motor venku,... celý příspěvek >
Vrúbľovanie marhule, 24.5.2013
Pokud kůra na roubech je hladká, nesvraštělá.nechejte rouby v klidu.Suchý puk lehce neodpadne.Zalejte stromek, pokud je sucho.  AB
Škudce v zahrade, 23.5.2013
Rychle se také množí, chystejte někde ve svahu okap vyústěný do ploché nádoby s vodou.V létě mají žízeň.Plavalo mně tam celé hnízdo.
Roubování, 23.5.2013
Letos se podařilo přeroubovat špičáky třešně na Morellu pozdní, dokonce rouby nepatrně narašenými.Obrost špičáků jsem radikálně odstranil po celé délce.Raší všechna očka, výhony 5 až 10 cm.  AB  
Co vaše réva? (2013), 23.5.2013
Krúpy v úterý už v UH ukázaly co umí.Mladý list je proděravělý kde se dá.A byly jen velikosti obilního zrna.Těším se na vůni kvetoucího vinohrádku.  AB
Napadení plůdků meruňky, 16.5.2013
V poslední době zaznamenáváme výskyt neobvyklých chorob, které u nás nebývaly.Původce chorob může pocházet ze vzdálených cizích oblastí.Je dobré vsadit raději na to naše staré osvědčené a držet se ho.Někdy méně znamená více.Třídím a uvážlivě... celý příspěvek >
Vinná réva na západní stranu, 15.5.2013
Otázkou je, zda-li teplo, vyzařující ze západní stěny, nepůsobí mírně jako mikroklima, které vznik rosy mírně omezí.To by mohlo sehrát příznivou roli.  AB
Vinná réva na západní stranu, 15.5.2013
Mám podobně orientovanou zeď z vápnocementových cihel 2m vysokou a vínu se blízko ní daří dobře (dokonce RR).Šedý odstín tvárnic bych jen obarvil na světlejší odstín.Ale i tak akumulované teplo vínu umí posloužit. AB
Jak správně naroubovat třešeň Kordii, 13.5.2013
VAN byste měl naroubovat brzy, aby se nedostala do "stínu" Kordie, kde záhy zababčí.Van oproti Kordii není tolik vzrůstná a rodí ve shlucích, čímž se dost vyčerpává.Doporučil bych poskytnout Vanu jednu z nejlepších poloh na koruně Kordie(nebo i... celý příspěvek >
Opadávání plodů, 12.5.2013
Každoročně dochází k tzv.červnovému propadu plůdků.Plody, které neobstály uvidíte dole pod hrušní, či jabloní.Přírodní regulátor.  AB
Podnož Mykoa, 1.5.2013
Rafaeli, nejste sám, kdo se dopustí ve svém snažení chyby.Před mnoha lety jsem naletěl na rakouský inzerát jednoho Čechoslováka a nakoupil "univerzální" podnož pro peckoviny za nízkou cenu.Po naštěpování jsem zjistil, že jde o mirabelu z pecek, které... celý příspěvek >
Podnož Mykoa, 29.4.2013
Mohl bych se zeptat, kdo tento typ podnože množí a případně prodává? Dík.
Co potřebuje meruňka?, 29.4.2013
Na základní tvar korunky myslíme už při výsadbě stromku řezem.Další roky se korunka dotváří odstraněním výhonů směrujících dovnitř a budováním plodonosného obrostu korunky.Nejznámější je kotlovitý tvar bez terminálu, ale jde to i jinak.Peckoviny mají... celý příspěvek >
Moniliový úžeh, 26.4.2013
Spravný postup(!),jsme postaveni před problém :mít marhul'e nebo nemít a dělejme všecko pro to, aby byly! Mám strom meruňky dvacet let starý a že na něm ještě Velkopavlovická žije, pak jen mojí zásluhou.Bez postřiků by ani v dobrých podmínkách... celý příspěvek >
Další diskuze:  3132333435>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika