Příspěvky uživatele - 178.235

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hruška zimní Pařížanka a Pastornice, 1.7.2013
Rouby Pastornice, odebrané v zimním období a naroubované na Pařížanku, by měly už dávno vyrašit s výhony 20cm i více(dnes).Pokud tomu tak není, použil jste možná nezdravé rouby.Stalo se mně to letos u Lucasovy (nekróza pletiva -strom byl nemocný).... celý příspěvek >
Hruška zimní Pařížanka a Pastornice, 30.6.2013
Strom Pastornice po mém dědovi musel ustoupit kvůli světlu(stínil).Odebral jsem včas rouby a k mému překvapení kmen na kdouli je překrásně rovný a hladký, listí zdravé a plodí záhy.Sám jsem zvědavý, jaká chuť se z Pastornice v teplé oblasti Slovácka... celý příspěvek >
Příprava půdy pro brambory, 29.6.2013
V příspěvku se autor nezmínil, že takto se daly brambory sázet jen při zaorání tažnými zvířaty, ne Terrou a pod.
Vypěstování podnoží, 27.6.2013
Vnímavá rostlina čarku dostane.Stačí ptačí trus.O tom ale už tady byla řeč..AB
Dobrá slivka na lekvar, 27.6.2013
Byť si Durancii nemohu vynachválit (sladká a na slivovici vynikající),přesto upřednostňuji švestky pro jejich odlučitelnost od pecky .O zbavování plodů pecek se mně ale ještě i v noci zdá.  AB
Plodový myrobalán, 27.6.2013
Podle plodů a dřeva rozhodně o mirabelky nejde(a znám je až moc dobře!).Zatím roubuji švestky a modré ovoce na semenáče broskví, ale moc jejich životnosti nevěřím, byť kořenový systém broskve se mně docela zamlouvá(neodnožuje).Rád bych přešel na... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 26.6.2013
Po odkvětu sice mám, ale u některých odrůd je patrné sprchávání.Patrně vlivem dešťů v době květu.Blýskáčky jsem nezpozoroval, ale i to se zvýšením ploch "zelené nafty" lze za příznivého počasí očekávat.Ovocnáři a vinohradníci nemají nikdy vyhráno,... celý příspěvek >
Višeň, 24.6.2013
Vrtule zralé a hlavně sladké višně také napadá, na to vemte jed.  AB
Roubování, 24.6.2013
Předpokladem jsou zdřevnatělé letošní letorosty jako rouby ve stadiu mízy(kdy jde kůra ještě dobře oddělit).Zda se roub ujal, poznáte podle jeho hladké, nezvraštělé kůry.Tento srůst musí ale ještě obstát přes zimu, kdy mrzne, sněží a pod..Proto bych... celý příspěvek >
Roubování, 23.6.2013
Prohlédněte místo srůstu, to nejlépe prozradí, co se stalo.Kromě větru se někdy po zahradě prohánějí i zvířátka-psi, kočky,zajíci a někdy i srny.Obyčejnou kopulaci nahraďte raději anglickou.Ale ani ta neuspěje, pokud podnož roubovanci nesedí. Tady... celý příspěvek >
Klepani a ctyrtaktovani dvoudobeho motoru, 20.6.2013
PP, přiznám se, že Vašemu příspěvku nerozumím.Tazatel začal o čtyřtaktování dvoutaktu, nebo o detonačním hoření směsi? Domnívám se, že tato rubrika ani není vhodná nad věcí teoretizovat.Většina čtenářů se mnou jistě bude souhlasit. ... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 20.6.2013
Venku réva kvete i odkvétá, vypadá to docela slibně zatím bez peronospory či oidia(rezistenti).Ve skleníku Augustovskij má bobule 0,5mm v průměru a syté, tmavozelené olistění.Rovněž bez chorob.Nebýt krupobití, mohlo to být venku ještě lepší.
Klepani a ctyrtaktovani dvoudobeho motoru, 20.6.2013
Vlivem nižšího oktanového čísla (antidetonačních přísad) je možné, že dojde k samozápalům u vyšších kompresních poměrů a klepání, které je slyšet, jsou opět vůle na ojnici nebo klice.
Klepani a ctyrtaktovani dvoudobeho motoru, 20.6.2013
Klepání uslyšíte (pokud je dost velké opotřebení a velká vůle v uložení ojnice a kliky),když vytáhnete svíčku a ručně pootáčíte setrvačníkem oběma směry.Při běhu motoru je markantnější, je slyšet i... celý příspěvek >
Vari Jikov, 18.6.2013
O motoru JIKOV už tu bylo mnohé napsáno, bude nejlepší, když si zadáte do Vyhledávání text : Motor Jikov a napřed si o tom něco přečtete.Možná Vám sdělené rady pomohou, ale někdy to skončí až výměnou gufer (hlavně toho spodního).Spojka... celý příspěvek >
Další diskuze:  3132333435>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika