Příspěvky uživatele - 178.235

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Clappova, 25.8.2013
Je ta Vaše Clappova měkká a voní? Pak se jí jedině stýská po sudu.Letos je té havěti moc a zdá se mně že i přibylo dost hladových včel.
Odrůda révy Solaris, 25.8.2013
"Sadenice mám štepené, takže korene by mali byť v poriadku, ktovie ako by to dopadlo s pravokorennými rastlinami." Ještě by to chtělo zjistit, zda je nemáte tzv."utopené" a rouby nezapustily své kořeny.Na to dost vinařů zapomíná a je to také dost... celý příspěvek >
Sklizeň révy 2013, 24.8.2013
Na hmyz používám koupele s pivem a sirupem.Bohužel, mezi obětmi je i dost hladových včel.Neměli by se nad tím zamyslet i včelaři?
Měření kvasu, 23.8.2013
Díky, pane doktore, nebude to moc fajnová práce, ale rozhodně oproti kupovaným povidlům by výsledek nemusel být špatný.Jak kvalitou, tak i cenově.Durancie musím ještě víc rozmnožit tam, kde se jim daří.Meruňky pěstuji v severně orientovaném... celý příspěvek >
Měření kvasu, 23.8.2013
Švestky na kvas neloupu, jen jednou jsem jich musel na jeden zátah vyloupat 40 kg před vařením povidel (minimum kotle u zahrádkářů).Durancie loupat nejdou kvůli (ne)odlučitelnosti pecky a myslím si, že i povidla z durancií vedle... celý příspěvek >
Měření kvasu, 23.8.2013
A věřím, že i dost voní.Ve vůni se nejvíc projeví kvalitní, správně vyzrálé ovoce.Podtržené meruňky moc nevoní a také napálíte míň.Na rychlost prokvašení má vliv kromě teploty i vkládání loupaného nebo neloupaného ovoce.Pecky se dají a je vhodné... celý příspěvek >
Choroba révy, 23.8.2013
Výstižný snímek hlavně pro ty, kteří plstnatost nepřikládají nějakému drobnému parazitu...  AB
Rez hrušňová - vím jak na ní, 22.8.2013
Výskyt rzi na plodu potvrzuji letos poprvé.Vážný problém je na obzoru. AB
Měření kvasu, 16.8.2013
Letní kvasy(třešně, meruňky)letos při teplotách kolem 30°C enormně rychle kvasily, pokud jste je neměli někde ve sklepě.Cukroměrem vykazovaly nulovou hodnotu jiř během 14 dnů. Jazykem se utvrdíte v tom, zda je v kvasu ještě zbytek cukru, nebo... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 5.8.2013
Solaris patří k nejbujnějším moštovým odrůdám na mé zahradě.Zakryje každou mezeru na drátěnce.   Ve skleníku mně poprvé zarodil Augustovskij(?).Venku rodil  (a bez postřiku)hlavně pro ptáky.Ve skleníku ho konzumuji už týden, zatímco... celý příspěvek >
Když réva poprvé zarodí, 29.7.2013
Zalijte ji, v tom vedru je to nejvíc potřeba a přihnojte (i na list) tekutou hořkou solí.Obavy mít nemusíte.Dobrá sazenice to unese. AB
Staré odrůdy na slabě rostoucích podnožích, 27.7.2013
Průsvitné letní na EM IV plodí nádherné ovoce a každý rok.Musím sušit, jinak nejsme s to úrodu dvou stromků spotřebovat.Část větví přeroubovávám.  Na devítce jsem měl velmi bujné Boskoopské a tvarované léta plodilo.Až na ten velký... celý příspěvek >
Staré odrůdy na slabě rostoucích podnožích, 26.7.2013
Gravštýnské roste zpočátku bujně a pravda je, že se pro tvary menší než EM IV nedoporučovalo.Možná jen z estetických důvodů (velký, nevzhledný kalus).  AB
Jak je to s opadavostí břečťanu - Hedera helix?, 23.7.2013
Mám skutečný břečtan a mohu Vám o něm sdělit : bez opěry se nepne, potřebuje alespoň drát hromosvodu.Opadává žlutými listy právě v tuto dobu a je to tím dost nepříjemný.Takže je sice stálezelenou krycí popínavkou, roste i na severní straně... celý příspěvek >
Choroba hrušiek, 23.7.2013
Podívejte se na celou větévku, zda nejde o korové odumírání, které se přenáší infekcí při řezu, okusem zvěří a pod.
Další diskuze:  3132333435>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika