Příspěvky uživatele - 178.235

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Živý plot k silnici, 16.8.2014
Peter, mohu-li Vám poradit, nasaďte jako plot a zábranu proti nezvaným -řepík lékařský (Agrimonia eupatoria).Je to trvalka a mnohým už teď je dost nepříjemná svými "vlky". Je to navíc skvělá bylinka , účinná na mnoho nešvarů.  AB
Wiliamsova - rez, 10.8.2014
Je škoda, že jste se o své Wil.hrušce nezmínil dřív.Řez bych teď už nedělal žádný.Letorosty budou  (letos rychleji)končit s mízou.V rámci zimního řezu bych založil další patro zakrácením terminálu, případně ho přerouboval na vhodnou zimní... celý příspěvek >
Stevie, 28.7.2014
Jestli takto vypadá stevie, pak nevím, co jsem v sáčku s pěti semínky za 40Kč koupil.Lístky jsou světlezelené a sudospeřené olistění na obrázku (v PETce) je odlišné od mojí stévie.Lodyhy jsou poléhavé.
Pomoc s očkováním, 26.7.2014
Odstranění pásky u očkovanců lze provést do měsíce, u roubovanců je dobré počkat.Letos mi vítr "vyzul" anglickou kopulaci u meruňky s výhonem dlouhým 40cm.Proto, že jsem v horlivosti předčasně pásku nařízl. AB
Co vaše réva? (2014), 25.7.2014
Augustovskij je klasickou odrůdou.Ve skleníku už dozrál bez úhony, venku jsou některé střapce (a je jich letos spořádaně) jsou chyceny.Hlavně v zákoutích bez výměny vzduchu s větší vzduš.vlhkostí.Postřik moc neplatí, jedině nůžky.A měl jsem to... celý příspěvek >
Poradíte co s broskvoněma, 25.7.2014
Letos po hlubším řezu hodlám vinohradnické broskve přeočkovat na ušlechtilé odrůdy.Je škoda každého roku, než vyrostou nové stromky, když ty vinohradnic¨ké řez dobře snášejí a mohou plodit i něco lepšího.To ale zloději kradou, kdežto vinohradnické... celý příspěvek >
Malo zname odrudy pozdne zimnich hrusni, 23.7.2014
Hrušku Notář Lepin jsem dlouho sklízel (naroubovanou na kdouli).Na výstavách překvapovala a sklízela obdiv svojí hmotností.Chuťově byla přijatelná až v pokročilém stupni zralosti, kdy se dalo do ní kousnout. AB 
Co s nadbytkem letních jablek?, 23.7.2014
Přijatelné a dost sladká je také sušená křížala.Mám je (sterilované nasucho v mikrotroubě)  ještě od loňska.  AB
Více odrůd na jabloni, 22.7.2014
To, co hodláte udělat je chvályhodné, ale má své záludnosti, které se projeví ne hned, ale později : ad a) semenáč bych rouboval tak, že spodní patro by byla letní, ranější odrůda, další patro podzimní a horní, třetí patro zimní.Jde to (a mám to... celý příspěvek >
Přemnožení špačci na třešni, 21.7.2014
Nikdy se mi nepustili kosové a špačci do nezralých hrušek jako letos.Mám dost napadaných zdravých hrušek pod stromy.Přemnožení špačci a hlavně kosové se "vděčí" za zimní přikrmování.  AB
Hruška Lucasova - otázky, 15.7.2014
Mojí zkušební kdouli MA(keř) se nejvíc daří u okapu, tedy ve vlhku, zatímco jiné v sušším terénu živoří.O nadbytku či nedostatku vápníku nelze mluvit, nevápnil jsem, jen hnojím běžným způsobem.  AB
Co je to za švestku?, 15.7.2014
První panenskou sklizeň mám u Topfirst, která vznikla křížením Čačanská najbolja x Ruth Gersteter. I tvarem a velikostí odpovídá popisované švestce.Raná a záhy plodná.Chuťovka v tomto čase.Bujně roste.Jsem spokojený.   AB
Vyplatí se v dnešní době stavět skleník nebo koupit hotový?, 13.7.2014
Pro mladého a začínajícího "sklenikáře" jde o bezvadný nástroj k urychlování pěstovaných rostlin.Měl jsem podobný.Časem ale zjistíte únavu při každém sehnutí a uvítáte vyvýšený zahon ve skleníčku s menší "rozlohou".Mám skleníček orientovaný k... celý příspěvek >
Bergeron je nejlepší, 13.7.2014
Podobně jako na fotce vypadá i můj Bergeron.Hustý spon plodů a ve shlucích právě postupně dozrává.Rychleji na osluněné straně, ve stínu ještě ne.Obdivuhodná a lákavá je velikost plodů na slunci.Strom se, bohužel,nevyhne stížnosti na občasný výskyt... celý příspěvek >
Nemoc revy, 13.7.2014
Těsně u skla skleníku pozoruju zmíněný úpal na některých bobulích.Většina ostatních zrn i střapců jsou v pořádku.Dozrávající Augustovskij by mně měl už brzy předvést ve skleníku svoji kvalitu.Venku polozralé střapce s jistotou spořádali... celý příspěvek >
Další diskuze:  1617181920>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika