Příspěvky uživatele - 178.235

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Doporučte sekačku dle požadavků, 11.9.2014
K sečení trávy na deseti arech používám bubnovou sekačku s pojezdem, do svahu bych ji nevytlačil.Ani na rovině bych bezpojezdovou sekačku už nechtěl(pojezd se dá nakonec vypnout).Nerozumím tomu, proč sekáte mokrou trávu, vždy je třeba počkat až... celý příspěvek >
Změnit ornou půdu na zahradu, 8.9.2014
Nevím, jaký plot hodláte stavět, ale žádný "antiplevelný" neznám, prostě proti kopřivám a j.neznám bariéru.Jedině snad betonové bednění.A to už vás někdo může napadnout, že jeho kopřivám stíníte.Na šíření plevelů u nás nejsou sankce a proti... celý příspěvek >
Kernechter vom vorgebirge, 6.9.2014
Semenáče broskvoní mě zajímají čím dál víc.Obstojí bez postřiků(hlavně kadeřavosti) a některé i v chuti mohou konkurovat.Příroda čaruje zahrádkář kouká.A má na co.Semenáče mi i v tom suchu obstály, ušlechtilé se neujaly.Kam půjde naše... celý příspěvek >
Kdy ořezat vlašský ořech, 6.9.2014
Ano, souhlasím,p.Hričovský má pravdu.Nikdy už nebudu řezat v předjaří, ořešák není kaučukovník.Jsem také elektrikář, ale zaměstnanci EONu mnohdy zapůsobí jako mstitelé.Dráty už dávno mohly být nahrazeny kabely.
Stanley - jedna z nejužitečnějších odrůd minulosti, 5.9.2014
Smysluplné by bylo porovnání jedné a téže odrůdy (od jednoho šlechtitele)v různých zeměpisných polohách.I tak sehraje ještě určitou roli složení půdy, povaha pozemku, sucho,či mokro.   AB 
Stanley - jedna z nejužitečnějších odrůd minulosti, 4.9.2014
Letos Stanley u obrovských a zralých plodů šla snadno od pecky, u menších plodů mírně vázla.To je tak každý rok.Sám dumám, co je hlavním důvodem mé spokojenosti.Zda v tom nehraje i vliv podnože, kterou jinak pro její nešvary odsuzuji. A použil... celý příspěvek >
Stanley - jedna z nejužitečnějších odrůd minulosti, 2.9.2014
Stanley dozrála s nepatrnými ztrátami ve 185 m n.m, Kromě pilatky jsem jiný postřik nepoužil a jsem rád.Jde o svahovitý terén k severovýchodu dost větrný na JM.Podnož mirabelka.   AB
Stanley - jedna z nejužitečnějších odrůd minulosti, 1.9.2014
Stanley se i letos představila v nehnijící obrovské velikosti i dobré chuti.Bez Horizonu a j.Vyčerpávající úroda mě nutí přemýšlet o dostatečném hloubkovém přihnojení na jaře.   AB
Kuna na zahradě - Ano či ne?, 31.8.2014
Pěkný postřeh z přírody.Měl jsem kunu na půdě, spávala v zimě v roztrhaném papírovém pytli se skleněnou vatou.Brrr.Nikdy bych v tom nespal! Dnes ji cítím(jako kdysi herec Brodský) v opuštěné a zateplené sauně.Neškodí nám, slepice jsem... celý příspěvek >
Odrůda révy Solaris, 29.8.2014
Solaris jsem "uklidil" při 19°Brixe.Před dotěrnými kosy, které jsem v zimě dokonce přikrmoval.Hejna špačků už ho začínala zaměřovat.Minulá zima namnožila všechno.
Rez hrušňová - vím jak na ní, 28.8.2014
Letos se mi rzivost citelně projevila až ve stadiu dozrávání raných hrušek, kterým neuškodila.Horší to bylo s ptáky a hmyzem.Nahlodávali u stopek hodně nezralých plodů.Pokud jsem je včas nesklidil, shnily.Hlavně hmyz (i mravenci)přenáší hnilobu. AB
Upozornění všem majitelům sekaček pil a dalších přístrojů, 28.8.2014
Pokud do benzinového stroje lejete benzin, lejte ho opatrně.Potřísněné okolí se nevyplácí.Např.kontrola jiskry na vyšroubované svíčce v takovém prostředí může způsobit zapálení .Nejen směsi z válce, ale i potřísněné nádrže.Viděl jsem: shořela... celý příspěvek >
Pěstování zeleniny pod stromem?, 24.8.2014
Je to, Mili,pěkné, jenže : nevím, zda se Vaše stromy obejdou bez postřiku.At´proti housenkám, či strupovitosti a pod.Pokud ano, pak "Št´astná to žena!"A nosit si domů kromě ovoce i zeleninu, postříkanou v.r. ,je na zvážení.Téměř všechno pod... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2014), 20.8.2014
I JM má své místní podmínky.Převládající sucho způsobilo to, že se některé stromy po výsadbě neujaly a běžná zálivka byla nedostačující.Hlavně broskvoně.Ty reagovaly na menší přísun vody nejvíc. AB
Co vaše réva? (2014), 17.8.2014
Sklízím Solaris.Kvůli ptactvu, které jsem v zimě ze soucitu přikrmoval.Kosové odletí z místa činu dokonce drze až po rozhrnutí listí.Refraktometr naměřil 19°,cukroměr po vylisování moštu 16°NM.Někdy méně znamená více a letos to platí... celý příspěvek >
Další diskuze:  1617181920>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika