Příspěvky uživatele - 85.27

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odrůdy vhodné na křížaly, 21.10.2007
Zajímavé. Ale i na radiátoru normálně uschnou měsíčky nakrájené ručním  kráječem (třeba od Tescomy). Používám nerezové děrované plechy  se starého sterilizátoru. Na houby pak. se silonovým pletivem.   Šampiony sušíte pro jejich... celý příspěvek >
Vhodná odrůda, 19.10.2007
Většina nových odrůd meruněk je odolnější vůči mrazům než ty staré (Velkopavlovická, Maďarská, Sabinovská,...). Chutí, vůní ani plodností je ale vesměs nepřekonávají. Nejlépe je nakouknout do sousedních zahrad.
Extrémně hořké jádra, 19.10.2007
Odrůdova vlastnost to určitě není, mám taky Mars a chuť jádra je lahodná. Zkontrolujte, jestli strom nevyrosl pod místem roubování z podnože. Pokud je odrůda pravá, věřil bych, že se chuť upraví. Přeroubovat plodící ořech snad ani nejde.
vlašské ořechy, 19.10.2007
Hypermangan by mohl zabrat, ale spíš jen preventivně.
Hořká pihovatost a červivost u Goldstar jabloně, 19.10.2007
Předpokládám, že to byl Vuxal - Calcium.  Můžete poradit, jak se trefíte do správného termínu postřiku proti obaleči? Mně se to bez signalizace nikdy nepodařilo, tak se už roky s obalečem o jablka podělím.
dvě staré (asi) neznamé odrudy - mistně jim říkáme bělky a třešňo-višně, 19.10.2007
Dönisenova je sice žlutá, ale je to chrupka. Pisatel uvádí, že jeho bělka je výrazně měkká. Všechny měkké bělice, co znám, ale  zrají dříve.  Ta červená mi popisem připomíná Sladkovišeň ranou. Ta sice normálně dozrává v červnu, ale ve výšce... celý příspěvek >
ovocná stěna, 19.10.2007
Já mám trochu podobný názor jako pan Zavřel. Tedy, myslím, že i peckoviny lze pěstovat ve stěně, i když to u nás není obvyklé. Obdivuji pěstitele, kteří dokážou mít pěkné pravidelně vedené stěny a na nich prvotřídně vybarvené ovoce. Ale považuji to... celý příspěvek >
Učiť kočky loviť, 19.10.2007
Krom vrozeného pudu a jakéhosi zděděného talentu učí kotě obvykle lovit matka. Pokud vychováváte jediné  koťátko samotné odmala, bývá z  něj častěji horší lovec. Výjimky ovšem jsou. Bohužel častěji směrem k horšímu, t.j. špatný lovec od... celý příspěvek >
Jakou odrudu vysadit?, 18.10.2007
Já bych se, zejména na malé zahradě, klonil ke Konferenci. Je méně náročná než Boscova a tvoří podstatně menší koruny než Clappova. Řekl bych, že obě překoná plodností.
Dávám kompost a ledek, 18.10.2007
Neznám rostlinu, která by chtěla být opakovaně na jednom místě, jsou ale takové, kterým to až tak nevadí (salát, kukuřice). O rajčatech si to, vzhledem k jejich nárokům na živiny  a citlivosti k chorobám, nemyslím.
vlašské ořechy, 18.10.2007
Nevím to přesně, ale myslím si, že zešedivění skořápek je uschlá běžná plíseň, která pokryla vlhké ořechy krátce po sklizni a posléze uschla. Měla by jít odstranit. Omytí bych se ale bál. nelze vyloučit zatečení vody do jádra.
Průsvitné letní, 18.10.2007
Zvažte, je-li výhodné mít jediné dvě jabloně letní. Až Vám stromy vyrostou, v srpnu nebudete vědět co s nima a zbytek roku budete jíst jablka z marketu. 
sázení nových stromků v zimě, 18.10.2007
Myslím si v podstatě totéž, co pan Zavřel.  Ještě by chtělo upřesnit, jaké stromky a kam se chystáte sázet. Některé druhy je  totiž lepší či praktičtější vysazovat až na jaře kvůli ujmutí nebo riziku okusu zvěří. U většiny je ale... celý příspěvek >
Jakou visen?, 18.10.2007
Co se daří tam, nemusí se dařit onde, jen uvedu, co se mi osvědčilo v podstatně nepříznivější lokalitě.   Na dřem, kompot, mošt i víno mám raději kyselky (Fanal, Morellu, Morellenfeuer). Jsou odolnější, plodnější, víc barví a... celý příspěvek >
folie jezirka a hrzyec, 17.10.2007
Fólii v rámu neprokousnete, ale jen proto, že nemáte hlodáky
Další diskuze:  7172737475>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika