Příspěvky uživatele - 85.27

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odrůdy vhodné na křížaly, 22.10.2007
Nu, myslím, že Melodie, Produkta, Jonalord a řada  dalších mají do fádní sladkosti dost daleko, alespoň v drsnějších polohách. Bude třeba je skutečně ještě vyzkoušet
Plevel v nově založeném trávníku, 22.10.2007
Pokud zemina obsahovala semena plevelů, neodstranila jste je ani prositím ani Roundupem. Já osobně bych s pleveli v trávníku nebojoval, snažil bych se s nimi naučit  žít. Pokud je v trávě opravdu nechcete, považuji za lepší s nimi chemicky... celý příspěvek >
Dotaz - šípky z růží, 22.10.2007
Hlavně šli šlechtitelé plodových růží tím směrem, že se skoro žádné sazenice plodových růží nedostanou koupit. Mně se to aspoň nepodařilo.
Destilační přístroj, 22.10.2007
Stahovací pruh nemám, použil jsem následující pružné materiály:1. Pruban - pružná bandáž - navlékací obvaz2. Guma do kalhot3. Gumový pruh nastříhaný ze staré duše - lze prakticky libovolné délky. 4. V krajním případě špagát na konci nastavený... celý příspěvek >
Proč je nutná výsadba ovocných stromků po roubovací?, 22.10.2007
Do puntíku pravda. Jinak - stromek by měl být vysazený do stejné hloubky, jako rostl ve školce. Pokud byla podnož štěpovaná nad zemí, mělo by být místo štěpování nad zemí.
Destilační přístroj, 21.10.2007
Při 1,5% cukru bych další odkládání pálení neriskoval. U hrušek nevěřím přestupu aromatických látek delším ležením kvasu.   S tou sírou by mě to taky zajímalo. Malé zasíření nejspíš nevadí, raději však sázím na čisté nádoby, zákvas, zábranu... celý příspěvek >
urgentní výběr zimního jablka, 21.10.2007
Golden nemá rád suchý sklep, ve kterém předčasně vadne. Spartan vyžaduje podtržení, pozdě česané plody jsou chutnější, ale vydrží méně.
Odrůdy vhodné na křížaly, 21.10.2007
Obě jsem pěstoval dřív. Škoda, sušit je mě nenapadlo. Gdaňský h. mi připadl nahořklý, Řehtáče malé. Nehnědnoucí dužinu (prakticky čirý mošt) má staré Vilémovo.
Odrůdy vhodné na křížaly, 21.10.2007
Taky jsem před lety loupal jen kožeňáky. Jelikož byly vždy vyjezeny jako první, nyní loupem všechno. Hledám odrůdu harmonické chuti, která na vzduchu co nejmíň hnědne.
urgentní výběr zimního jablka, 21.10.2007
Myslím, že Melrose je dobré sklízet co nejpozději a podtržení skladovatelnost výrazně neprodlouží. Jestli ovšem vánoční Melrose je Melrose.
Destilační přístroj, 21.10.2007
Přetlak pod folií lze snadno regulovat utažením gumy. Já ji ještě přikrývám navolno deklem - jen aby se folie omylem nepropíchla.
Skleník z petlahví, 21.10.2007
To znamená bezmála 1000 lahví! Sám bych jej nestavěl, ale ta fotka by mě  taky zajímala.   Myslím, že efekt tepelné izolace víceméně zruší skleněná střecha
Dotaz k oleji, 21.10.2007
Jsou to dvě rotační sekačky, jedna hodně stará  s motorem Tecumseh, jedna nová Honda a jeden bubnový DAKR s motorem B-S. Olej z nich, přiznám se, vylévám nalévacím otvorem nakloněním stroje. Taky mně to bylo divné, že mi stačila litrovka na... celý příspěvek >
Jaké vápno do kompostu?, 21.10.2007
S panem inženýrem Miroslavem Kalinou jsem   téma komposty osobně konzultoval, jeho postoje jsou podstatně tolerantnější než  Vaše osobní výpady na amatéry a pseudoporadce. Taky je to člověk na úrovni.   Jistě, budete-li mít... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 21.10.2007
Neviděl bych to nijak kriticky. Je chladno, takže mošt začne kvasit až za pár dní. Převaření celého kvasu není, myslím, nutné. Postupoval bych následovně. Vysterilizujte 5% moštu - 5 litrů z každého hektolitru. Ochlaďte na 25 - 30 stupňů a... celý příspěvek >
Další diskuze:  7172737475>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika