Příspěvky uživatele - 85.27

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Burlat, 17.11.2007
Myslím, že výchovný řez všech ovocných dřevin - s výjimkou broskvoní snad - je nejlepší provést před rašením v březnu.
Krájení bramborové sadby, 17.11.2007
Teoreticky by mohlo mít smysl krájet sadbu mimořádně vzácné a drahé sadby, u níž by byl nedostatek hlíz. To ale v praxi stěží připadá v úvahu.
Jak zvýšit výnosy brambor, 17.11.2007
Je to úsměvné, nejspíš to na pár řádcích vyzkouším. Nevím ovšem, jestli není přeceňován vliv sázené hlízy na pozdější výnos. Kdysi jsem při nedostatku sadbových brambor zasadil samotné přerostlé klíčky  a úroda (už to, že vůbec byla) mě... celý příspěvek >
Jak nejlépe uskladnit brambory?, 17.11.2007
Popel tedy nedávám, ale jinak postupuji stejně. Za důležité považuji "vydýchání" brambor po sklizni v suchu a poměrně v teple (a kvůli zelenání i tmě) 2 - 3 týdny.  Předčasně uskladněné brambory příliš brzy vyklíčí.
Jak Vám chutná bluma z marketu?, 17.11.2007
Nevím o tom, že by kdekoli ve světě rostly geneticky upravené slivoně. To je spíš doména sóji a kukuřice. Na chuť to nemá žádný vliv. Ovoce z marketu, které je fádní chuti, je jednoduše nezralé.   V některých zemích - např USA -  je... celý příspěvek >
Kam s mechem, 16.11.2007
Nevím, je-li rozumné mít zahrádku a nemít kompost. Vždyť kompostér je jen o málo větší než popelnice a kompost  substrátem stěží nahraditelným.
Jabloň Zuzana - kde sehnat?, 16.11.2007
Zuzanu pěstuji řadu let - snad 15, nevím přesně, jako jeden z prvních rezistentů, v klimatických podmínkách horších než je Haná, kde ji, tuším, pěstuje pan Boštička.   Za přednosti odrůdy považuji: malá náročnost na půdu i klima,... celý příspěvek >
Jablon do horších půdních podmínek, 16.11.2007
K panu 245.218. Ať jsou rány na jabloni způsobeny mrazem či rakovinou, příčin bývá obvykle několik. Slabě rostoucí podnož, náchylná odrůda, stinné, vlhké stanoviště, těžká jílovitá půda. Osvědčilo se mi vylehčit půdu zarytím kompostu a písku,... celý příspěvek >
Jablon do horších půdních podmínek, 16.11.2007
Vy jste problém tak úplně nevyřešil, Vy jste prostě rezignoval. Ale máte asi pravdu, je mnohem víc lokalit, kde se daří jabloním a nejdou meruňky než naopak. Co já bych dal za kousek suché písčité půdy!   Na druhé straně veškeré Vámi... celý příspěvek >
Objednávka od Starkla, 16.11.2007
Starkl, dle mého, není drahý proto, že poskytuje mimořádně kvalitní výpěstky nebo nekonečný sortiment. Dražší je proto, že má velké náklady na reklamu a marketing.    Skoro každý s ním nějaké zkušenosti má, každý listoval v jeho katalozích.... celý příspěvek >
kočka na zahradě, 16.11.2007
Já s Vámi do jisté míry souhlasím, alespoň co se týče té emoční stránky vztahu ke kočkám. Přes 20 let jsem ve svém těsném okolí alespoň jednu (čtyřnohou myslím), měl. Jenže situace všude není tak idylická, jak Vy eufemisticky popisujete. Podle... celý příspěvek >
Jílovitá zemina - kyselost půdy, 15.11.2007
Boj s těžkou kyselou půdou je neverending story. Je bláhové se domnívat, že stačí posypat zahradu  vápnem a je po problému. Je třeba vylehčovat půdu, provzdušňovat, kultivovat, přiměřeně hnojit statkovými a nekyselými hnojivy, i to vápnění k... celý příspěvek >
past na myš, 15.11.2007
Umělé pasti jsou dobré, když jsou dobře vyrobené. Některé se samy sklapávají záhy po natažení. Dřevěné pastičky jsou díky inovacím, vedoucím k úsporám kovu, čím dál horší. Záhy zreziví nebo se vylomí jazýček držení návnady. Jako návnadu preferuji... celý příspěvek >
Jílovitá zemina, asi zoslabena zaplavami, 14.11.2007
Děkuji za velmi odborně fundovanou odpověď. Teď jeden praktický dotaz. Co byste doporučil na vylepšení jílu poměrně kyselejšího pH - 4,8, kde rostou dobře kopřivy, smetanka, řeřišnice, bršlice. Jak upravím nejlépe strukturu i kyselost? Je uhličitan... celý příspěvek >
Jílovitá zemina, asi zoslabena zaplavami, 14.11.2007
Nejsem ani chemik, natož půdoznalec, takže mě opravte, jestli se mýlím. Sádrovec je tuším chemicky totéž, jako vytvrzená sádra a v přírodním stavu se nazývá alabastr - to je dnes dost drahý nerost, kterým byly kryty egyptské pyramidy, než jej... celý příspěvek >
Další diskuze:  6667686970>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika