Příspěvky uživatele - 85.27

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
parezy, 23.11.2007
Pokud chcete na místo skáceného stromu nasadit nový, doporučuji nekouzlit s pařezem a vykopat jej - nejlépe při likvidaci stromu i s kmenem. Jde to snáze než samozný pařez. Vykopaná jáma přijde vhod pro sázení. Tam, kde výsadbu neplánujeme, je... celý příspěvek >
roubované versus neroubované růže, 23.11.2007
Myslím, že tazatel měl na mysli právě očkované růže. Laik ne vždy rozlišuje druhy štěpování.
Co se zeminou?, 23.11.2007
Příští rok se bořit nebudete. Zemina sedne a prokoření. Nemějte obavy.
elektrický vertikutátor, 20.11.2007
Tak trošku úsměvu ano, ale napsala jste to tak expresivně, že  po Vás musí skočit kdejaká reklamní agentura. Mě jste asi dostala. Jdu pro hrábě.
Jaký zahradní traktor na 1800m2, 20.11.2007
Ani tak to není špatný výkon. A bez traktoru
Jaký zahradní traktor na 1800m2, 20.11.2007
Zahrada o výměře 1800 m2 je plocha cca 30 x 60 metrů. Jestli tam kromě trávy roste ještě něco jiného, čemu je potřeba se vyhýbat, asi bych taky zvolil výkonnější sekačku s pojezdem.     Podle jednoduchého propočtu, při rychlosti 4... celý příspěvek >
Extrémně hořké jádra, 20.11.2007
Myslím, že antraknóze se říká "skvrnitost listů ořešáku". Lze s ní bojovat  postřiky, ale trochu bývá problémem  velikost stromů.
Extrémně hořké jádra, 19.11.2007
Planety jsou fuk, Jupiter má stejně sladké jádro jako Mars. Jádra obou ořechů jsou ve sklizňové zralosti bílá a se slupkou žlutobílá. Tipl bych si na nějakou houbovou chorobu - vzhledem trmavé (jakoby vlhké hnědozelené slupce - taky jsem to někde... celý příspěvek >
Černání jablek, 18.11.2007
To je věc názoru.   Beze zbytku souhlasím s větou: "Záleží více na náchylnosti odrůdy, správné výživě a vyzrání plodu a na infekčním tlaku." To je do puntíku pravda.    Podobně proti moniliové hnilobě nejsou postřiky... celý příspěvek >
Černání jablek, 18.11.2007
Nevím, jestli všichni mluvíme o tom samém. Černá hniloba - kdy zčerná a zkvasí celé jablko je vázána na mikroporanění slupky. Postřikem před sklizní hnilobě prakticky  nezabráníte. Rovněž se nevyskytuje pouze u extenzivně pěstovaných... celý příspěvek >
špendlíky - foto, 18.11.2007
Je to přesně jak píšete. Co se týče velikosti, tvaru, chuti, kvality marmelády, výtežnosti a jemnosti pálenky.  Jediné, co bych poradil, je semenáčky oštěpovat roubem z Vašeho  špendlíku (nemají-li šarku). Samotné semenáčky... celý příspěvek >
elektrický vertikutátor, 18.11.2007
To zní tak lákavě  - skoro jako: "Trápily mě  lupy, ale pak jsem objevila Head and Shoulders!" Ale vážně,  dělám to podobně, sice mi koš neodpadává, ale je malý, rychle se naplní a  dost nepohodlně se sundává a hlavně... celý příspěvek >
Pěstování luskové zeleniny, 18.11.2007
Jistě, luskoviny stačí zaset přímo do půdy. Pokyd vysejete namočená a naklíčená semena, vzcházení se urychlí. Luskoviny jsou nenáročné na dusík (bakterie na jejich kořenech jej dokáží vzít ze vzduchu). Mají taky poměrně krátkou vegetační dobu, takže... celý příspěvek >
Podzimní sázení meruněk, 18.11.2007
Podobně poslouží přihrnutí rašeliny či kompostu. Je menší riziko slehnutí vlhkem nebo naopak rozfoukání větrem. Na jaře jej pak stačí odhrnout od kořenového krčku a ponechat jako mulč.
obrůstání podnože u švestek, 17.11.2007
Odnožování je genetickou vlastností některých podnoží. Myrobalány, na nichž se slivoně často štěpují, odnožují často. Nezbývá, než je opakovaně odřezávat co nejníže. Vzrostlé dospělé stromy odnožují méně.
Další diskuze:  6162636465>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika