Příspěvky uživatele - 85.27

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Sbírka švestek a slivoní, 3.1.2008
Neviděl jsem Vaše stromy, ale na starých pravých švestkách bývá velký problém nalézt dostatečně silný roub.    Absence šarky může být v souvislosti s vyšší nadmořskou výškou a chybějícími zdroji infekce.
Řezání třešně?, 3.1.2008
Nemíním zpochybňovat kroky, které nás učí příroda. Jen bych chtěl připomenout, že plody jabloní a hrušní, které nám předkládá příroda, by nikdo z Vás nejedl. Chci říci, že šlechtěná ovocná odrůda je něco jako třeba perská kočka, vyžaduje... celý příspěvek >
Jak zničit chrousta, 3.1.2008
To je zajímavý postřeh a docela bych mu i věřil. Jako dítě jsem brouky intenzivně sbíral, ještě v dobách, kdy bylo plno chroustů na lískách a v rybníku velcí potápníci. Mnoho tehdy běžných druhů už vůbec není vidět, jiných je naopak stále... celý příspěvek >
angrest napadla plisen, 3.1.2008
Při výsadbě nových angreštů se potom zaměřte na odrůdy odolné proti této chorobě. Výběr je poměrně široký.
dotaz, 3.1.2008
Ve starších pomologiích  je  Kordia uvedena pod názvem  Těchlovická II.
Houby v mulči, 2.1.2008
Na houby by asi místo herbicidů účinkovaly spíš fungicidy, ale ani to bych nezkoušel.
Houby v mulči, 2.1.2008
Já bych s nimi asi nebojoval. Houby mají poměrně krátký vegetační cyklus a pěstovaným rostlinám obvykle nekonkurují.
parezy, 2.1.2008
Bylo to tu již popsáno několikrát. Čerstvý řez na pařezu potřete koncentrovaným glyfosfátem (Roundup, Kaput, Glyfogan aj.), pařez by měl odumřít a neobrůstat. Vrbové dřevo ale patří mezi listnáči k nejméně trvanlivým, takže pařezy zetlejí... celý příspěvek >
Pražce v zahradě, 2.1.2008
Máte jistě pravdu, ale vidíte ji jen z jedné strany. Pražce, stejně jako telegrafní sloupy, dřevěné konstrukce, podlahy se impregnovaly (v tomto případě tlakově) dehtovými frakcemi, např. karbolineem. Dehet, jak známo, se vyráběl jako vedlejší... celý příspěvek >
Výchovný řez vysokokmenů, 2.1.2008
Taky se mi Vaše obrázky i Váš zdravě velkorysý přístup k zahradě líbí a  fandím mu. Vidím v něm  jakýsi přirozený přechod k bioprodukci.     Někdy trochu lituji zahrádkáře, kteří se podle katalogů a... celý příspěvek >
Pražce v zahradě, 2.1.2008
Předpokládám, že ten, kdo si pražce pořizuje, z nich nevyrábí truhlíky pro pěstování biozeleniny. Pražce slouží obvykle k výrobě schodů, tarasů, zídek a ohrad. Pro tyto účely bych je neviděl tak nebezpečné. Nevím o tom, že by někde pole a zahrady v... celý příspěvek >
Skleník z petlahví, 28.12.2007
Taky mám prpblém s prohlédnutím obrázků. Z jediného, který se otevřel soudím, že se jedná o kovový rám a složené PETlahve slouží jako výplň bez nároků na samonosnost stěn jako u okurkáče.
Althanova ryngle, 27.12.2007
I kdybyste měl ještě jednu Althanovu, nebylo by Vám to nic platné. Cizosprašná znamená, že vyžaduje pyl cizí (jiné) slivoňové odrůdy. Takové, která kvete zhruba v tutéž dobu, je dobrým opylovačem a není spolu s Althanovou intersterilní.... celý příspěvek >
Roubování třešně, 27.12.2007
Nejlepší zkušenosti mám s roubováním co nejsilnějších (jednoletých!) výhonů co nejsilnějšími rouby kopulací v předjaří (březen).    Karešova roste o něco bujněji než většina ostatních třešní, takže v případě více odrůd na jednom stromě... celý příspěvek >
třešně po celou sezónu, 27.12.2007
Hmm, před 30 lety jsem o Coltu neměl ani potuchy, taky jsem v té době teprv začínal. Buchlerovu třešeň neznám, co si vzpomínám, rouboval jsem jednou Büttnerovu compact (nebo tak nějak), ale neujala se mi.
Další diskuze:  6162636465>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika