Příspěvky uživatele - 85.27

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
zkušenosti se zavoskovanými růžemi, 14.3.2008
Když si tak vzpomínám, nemohu říci, že by se mi nějaká zabalená a zavoskovaná růže vůbec neujala. Porovnám-li ale dynamiku rašení a růstu v prvním roce s obyčejnými prostokořennými sazenicemi, zdí se, že je tam rozdíl, takže se snažím nákupu... celý příspěvek >
Zalévání rybízu a angreštu, 14.3.2008
Keře i stromky angreštu a rybízu zalévám jen první sezónu po výsadbě. Později vůbec. Podotýkám, že je u nás dost vlhko.
poradite s tresni, 14.3.2008
Záleží na tom, co myslíte "potřebnou velikostí". V zákrsku 2x3 metry se udržet nepodaří, ale omezit gigantický vzrůst šetrnými kroky do jisté míry lze.
Poraďte mi s odrůdou ořechu, 14.3.2008
Papíráky se již neprodávají.  Z polopapírků bych doporučil třeba Lake nebo Mars. Ale propastné rozdíly v nárocích jednotlivých odrůd nejsou. Údržbu ořechy, pokud netrpí třeba antraknózou,  prakticky nevyžadují - jen pohrabat listy. Ne... celý příspěvek >
kdy ostrihat nektarinku?, 14.3.2008
Je to jinak. Stromek se ostříhá  proto, aby se vyrovnal poměr mezi zmenšenými a porušenými kořeny výsadbou a netknutou korunkou. Proto se stromky vysazované s neporušenými kořeny z kontejneru mohou řezat méně.     ... celý příspěvek >
kdy ostrihat nektarinku?, 14.3.2008
Řekl bych, že řez nektarinek se neliší od řezu pravých broskví. Ideální je výsadba v době, kdy začínají vykukovat špičky lístečků. Ostříhat  lze záhy po vysazení.
Lze teď řezat staré třešně?, 14.3.2008
Počkal bych až do července a větve bych uřezal i se zralými plody.
broskvoň z pecky, 13.3.2008
Vhodné je obojí, balzám by díky stimulátoru mohl hojit o něco rychleji. Nezapomeňte na hlubší řez korunky a zálivku.
Výška vzrostlých třešní, 13.3.2008
Určitě hledejte jako podnož bělokorou ptáčnici - ona je to nejčastěji prodávaná, takže s tím mít problém nebudete.    Výsledná velikost koruný zásadním způsobem závisí na hloubce a úrodnosti půdy - propustnosti a obsahu živin. Zásobování... celý příspěvek >
Vysokokmen, 13.3.2008
Jasně, když má hryzec hlad, sežere i semenáč. Měl jsem (nakonec i mám) vysázené jabloně na mnoha druzích podnoží současně. Po duzénech a jánčatech šel hryzec neomylně přednostně.
Tekvica /tykev/ a kompostovisko, 13.3.2008
Hnojem kompost  zkvalitníte, to je pravda, zejména dodáním bakterií, humusotvorných látek a dusíku. Správný poměr živin tím ale nedosáhnete, fosforu bude mít kompost vždycky méně.    K 1. dotazu, dýně patří do I. trati, hnůj jim... celý příspěvek >
Myrobalan jako podnoz, 13.3.2008
Heezký
vienska nebo boscova, 13.3.2008
Pojem maslovka není přesně vymezen - tvarem, dužinou. Ale mám dojem, že ani jedna z těchro odrůd k máslovkám nepatří. To je ale vedlejší.     Asi budu jediný na fóru, ale já bych z uvedených odrůd zvolil Vienskou. Boscova lahvice mi v... celý příspěvek >
Vysokokmen, 13.3.2008
Záleží na použité podnoži. Vysokokmen na M9 nevypěstujete ani když začnete větvit korunku ve 2 metrech. Nerostlo by to. Opačný případ -  snahu o zákrsky na bujných podnožích vídáme ve starých zahrádkách, kde od země vystupují šikmo mohutné... celý příspěvek >
Rozmnožování ruží, 12.3.2008
Pokud je chcete mít opět stromkové, pak se očkují na šípek.
Další diskuze:  4647484950>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika