Příspěvky uživatele - 85.27

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kdy sázet meruňku, 28.3.2008
Tak to moc nechápu. Protože nerozumíte sázení stromů, zasadíte místo meruňky broskvoň?
Jakou příručku pro roubování?, 27.3.2008
Třeba J. Sus: Řez ovocných dřevin, Vilkus: Rozmnožování ovocných a okrasných dřevin, Vilkus: Roubování a očkování.   Jinak techniky jsou popsány ve většině zahradnických knih
Roubování švestek, 27.3.2008
Nejsou-li rouby narašení, můžete je odebrat nyní a ihned naroubovat kopulací. Pravděpodobně se ujmou. Do května, kdy se roubuje za kůru, by patrně nevydržely.
nádory na maliníku, 26.3.2008
Myslím, že jde o Bejlomorku maliníkovou. Lidem neškodí, ostatním dřevinám taky ne. Napadené výhony se odstřaňují kvůli šíření škůdce.
Jaký druh švestky na slivovici?, 26.3.2008
Předposlední větě tak zcela nerozumím.    Doporučil bych svou oblíbenou Wangheimovu. Pokud nedozraje ta, stěží nějaká jiná.
Cukernatost Duracie, Domácí, Nancy, 26.3.2008
Pěkná stránka. Tuším, že mají jiná kriteria na toleranci. Jako R uvádějí i latentní infekci (bez jakýchkoli projevů) T jsou ty odrůdy, kde na listech choroba je, plodnost zesláblá, ale vlastní plody nepostižené.
očkování stromkových růží, 25.3.2008
Každá dřevina přirůstá jen na konci, kmen se již neprodlužuje. Každý roub či očko lze naštěpovat na podnož se kterou srůstá (afinita).     Jestli růže srůstá s jinou dřevinou než růží, nevím, ale pochybuji o tom.    ... celý příspěvek >
Sršně - jak na ně?, 25.3.2008
Asi tak.
Cukernatost Duracie, Domácí, Nancy, 25.3.2008
To by zajímalo kdekoho, pochybuji, že u nás má někdo tak velké stromy Toptaste, aby plody sypal do škopku.   Cukernatost je dobrá věc, ale raději budu mít odrůdu, která v mých podmínkách spolehlivě dozraje, bude otužilá a odolná šarce. Že z... celý příspěvek >
Ořešák papírák, co brzy plodí? Jaký koupit?, 25.3.2008
Všechny dnes množené ořešáky jsou polopapírky. Jejich vlastnosti jsou popsány v pomologiích. Podle fotky odrůdu nepoznám, možná jde o semenáče.
očkování stromkových růží, 25.3.2008
Když očkujete v červnu, máte již vyzrálá očka? A nevyraší ještě v témže roce?
Ořešák papírák, co brzy plodí? Jaký koupit?, 25.3.2008
Řekl bych, že papíráky se již dlouho neprodávají.
Sršně - jak na ně?, 25.3.2008
Možná jsou oblasti, kde je sršňů víc, ale včelstva stěží ohrozí. Škody v úlech mi nadělali (krom Varoa destructor a nosemy) myši, vosy, mravenci. Nejvíc ale včely souseda, co se přistěhoval - má včelstev 6x víc a počkal s krmením, takže ty... celý příspěvek >
Jaký druh švestky na slivovici?, 25.3.2008
Ty modré malé kulaté plody byly pravděpodobně podnoží St. Julien.    Nikdy bych do švestkové koruny nemlátil klackem. Stromem lze obvykle účinně a bez poškození zatřást. Osobně ale švestkami třesu jen když vařím povidla, jinak počkám... celý příspěvek >
očkování stromkových růží, 25.3.2008
Já jsem růže očkoval (se střídavými úspěchy) někdy dávno, stromkové růže vymrzaly, tak jsem toho nechal. Pod vlivem zkušeností z ovocného štěpování jsem očkoval prakticky pouze na letorosty (narostlé v tomtéž roce, co nejsilnější... celý příspěvek >
Další diskuze:  4142434445>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika