Příspěvky uživatele - 85.27

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
co se slimaky, 18.4.2008
Asi budu mnohým k smíchu, ale daleko od civilizace slimáky nenosím. Stejný účinek jako kuchyňská sodná sůl udělá s plži draselná sůl. Mrtví slimáci jsou pak cennou surovinou v kompostu. Jistě, pro zahrádkáře, kteří chovají domácí zvířata a mají... celý příspěvek >
vrúbľovanie, 18.4.2008
Čistě empiricky:  pokud začne rašit roub nařezaný a uschovaný v prosinci (odborníci by možná upřesnili v hluboké dormanci, nebo tak nějak), pravděpodobně se ujal. Rašení roubů peckovin roubovaných "ze stromu na strom" nemusí ještě znamenat... celý příspěvek >
Motorová sekačka Al-ko BR520 Silver, 18.4.2008
Včera v Mladé frontě byl srovnávací test samochodných sekaček - zajímavý, ale dle mého nenápadně podlepený Mountfieldem. Sekačce Aklo Silver vyčítal příliš velkou hmotnost.
Roubování okurek, 18.4.2008
Díky za upřesnění, pozdě. Fíkolisté tykve mám už 4 dny vyseté.
broskvoň z pecky, 18.4.2008
Já většinou pupen nechávám koukat mezi úvazky.
Výmladky švestek po celém sadu, 18.4.2008
Hmm, tak to jste mě moc nepotěšil. Celý život používám myrobalány jaksi nahodile. Opustil jsem jejich dobývání od kořenů kvůli šarce a raději je vysévám. Jakým způsobem se myrobalány selektují?    Pokud bych řízkoval odnože od stromku... celý příspěvek >
Jak a zda vůbec prořezat tuto jabloň?, 17.4.2008
Stromek vypadá zdravě a k průklestu se přímo nabízí. Nevím, jestli nejde o (polo)planý semenáč, habitus stromku, trnové pupeny a kolmo nasedající obrost na to upomíná. Odstranil bych celé větve, ponechal jen 2 patra, v každém jen 4 ramena.... celý příspěvek >
broskvoň z pecky, 17.4.2008
Jste na tom ještě dobře. Mně letos z 5 oček neraší žádné.
švestka, 17.4.2008
Obvykle je to tak, jak píše pan Jelínek. Nemusí to ale platit absolutně. Myrobalán poznáte od švestky snadno, má jiné (drobnější) listy i výhony. Švestka může být ale naroubovaná na Durancii nebo jiné švestce, která odnožuje podobně jako pravokořenný... celý příspěvek >
Výmladky švestek po celém sadu, 17.4.2008
Nu, s tím neodnožováním pravých švestek bych nebyl tak rezolutní. Domácí švestka se v minulosti pěstovala často pravokořená a rozmnožovala se právě odkopky. Stromy plodily lépe než štěpované na myrobalánu.
Není pozdě zasadit nové ovocné stromy?, 17.4.2008
Pozdě není, zejména pokud byly stromky správně zazimované. Ostatně příští týden na Floře v Olomouci bude bezpochyby mnoho ovocné sadby prodáno. Na druhé straně, pokud půdu na nové zahradě letos osázíte bramborami či osejete zeleným hnojením -... celý příspěvek >
Hojivo Travin, 17.4.2008
Neodsuzuji pěstitele trávníků zato, že používají selektivní herbicidy. Ale nemohu se ubránit pocitu, že vymyšlení a prodej Travinu je dobrý marketingový tah, ale také jakýsi podvod na ty ostatní zahradníky, kteří umělá hnojiva do jisté... celý příspěvek >
Výmladky švestek po celém sadu, 17.4.2008
Díky.  Nevíte, jestli bylo něco podobného u švestek, resp. u slivoní obecně, popsáno?
Výmladky švestek po celém sadu, 17.4.2008
Co je to sekundární afinita? Řekl bych, že odnožování je jednak genetickou vlastností některých podnoží, možná taky projev samozmlazení stárnoucích stromů.
ranne tresne, 17.4.2008
Ta ranost Rivanu se týkala zrání, nikoli kvetení. Rozdíl ve zralosti prvních a posledních třešní je 1,5 měsíce i déle, o kvetení to tk úplně neplatí.  Pravda,  pozdní třešně vykvétají o něco později a často se opylují višněmi, vesměs... celý příspěvek >
Další diskuze:  3637383940>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika