Příspěvky uživatele - 85.27

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
snížení PH v půdě před zasetím nového trávníku, 29.4.2008
Asi bych to neřešil. Tráva Vám vyroste i na neutrální půdě pH 7 bez problémů. Většina strojených hnojiv je kyselá, taktéž dešťová voda. Když už bych chtěl přeci jen pH snížit, použil bych místo octa raději rašelinu.   Možná se prodávají... celý příspěvek >
Nádoby na vodu - které jsou opravdu nezávadné?, 29.4.2008
Ano, jímka na vodu je přikrytá betonovými PZ deskami, na nich trávník.V jednom místě je poklop. Vudu lze čerpat běžnou pumpou jako ze studny nebo benzínovým čerpadlem. Je taky třeba myslet na přepad z jímky a trativod.
Nádoby na vodu - které jsou opravdu nezávadné?, 29.4.2008
Pravda, střecha není sterilní, ale pokud vodu nepijete, nevadí to. Chcete-li mít vodu čistou, sveďte ji do nádrže pod zem. Jednu takovou jsem viděl u kamaráda a byl jsem překvapen čistotou vody, kterou požívali i k mytí. Není třeba ji vypouštět na... celý příspěvek >
Hryzec, 28.4.2008
Nevím, jsou-li hryzci tak hojní, aby vyhrabali spousty děr. Na druhé straně, i když se jmenuje vodní, nejspíš vydrží i bez vody. Dokud jsem pěstoval jabloně na M podnožích, skoro každoročně jsem vytáhl ze země nějaký ten kmínek okousaný do... celý příspěvek >
Zkušenosti s bubnovou sekačkou Dakr BLP 60?, 28.4.2008
Popsaný stroj mám asi 5 let a nemohu si jej vynachválit - jednoduchý, lehounký, velká kola přejedou kdejaký krtinec, mám jej s motorem B-S, Honda je možná tišší. Zkoušel jsem i Tekton - s menšími širokými koly a neměnil bych (leda na rovnějším... celý příspěvek >
Jak dlouho se dá uchovat postřik, 28.4.2008
Záleží na tom, o jaký postřik se jedná. Některé, např. jednoduché měďnaté postřiky nebo roztoky k hnojení na list vydrží v láhvi i naředěné. Obecně ale rozředěné chemikálie slouží pouze k okamžitému použití.
Ostružina jaká je to odrůda, 28.4.2008
Nemá být Taybes náhodou Tayberry?
Vzdálenost kompostu od studny, 28.4.2008
Dovolím si s panem 90 102 hluboce nesouhlasit, neřekl bych, že pletu pojmy s dojmy.   1. Správně vyzrálý kompost ze zeleného odpadu a listí je velmi prospěšný, zejména obsahem humusu ale mimořádně bohatým zdrojem živin není. 2. Studnu na... celý příspěvek >
Ostružina jaká je to odrůda, 25.4.2008
Taky jsem měl ostružiny velké pouze jako pan Pepík Fakt je, že rostou v trávě. Tak velké jako u paní Heleny byly rajčata.
Kosatce, 25.4.2008
Nostaci tvoří početnou čeleď čítající desítky, možná stovky druhů. Namátkou N. lískový, lalokonosci,  zobonosky, klikorozi,...  Jestli ale některý žere kosatce, těžko říci. Tuším, že taky nějaká pilatka škodí na kosatcích, ale přesně to... celý příspěvek >
křeček polní, 25.4.2008
Jste si s tím křečkem jistá? Křeček polní je krásné a poměrně velké zvíře, žádný džungarák,  dnes je ale vzácný. Neslyšel jsem, že by jej měl někdo na zahradě, má přeci jen nejraději zrní. 
Jaké vápno do kompostu? A hlavně kolik?, 23.4.2008
To si netroufám radit, přesné složení asi nikdo nezná. Kompost sloužil zřejmě spíš jako smetiště. Pokud se jednalo o běžnou domácnost, nikoli chemickou dílnu, asi bych si troufnul přesátou zeminu na zahradu použít, zejména do okrasné... celý příspěvek >
řez meruněk, 23.4.2008
I na starším. Nejkvalitnější plody jsou ovšem - jako u všech ovocných druhů - obvykle na nejmladším dřevě. Taky proto, že bývají při povrchu koruny, tedy nejlíp osluněné.
Jaké vápno do kompostu? A hlavně kolik?, 23.4.2008
Jedná-li se o starý kompost - tedy v podstatě zeminu, přídávat vápno skutečně není potřeba. Boty, igelit, tuby, to zemině neublížilo, s uhelným popelem je to na zvážení.      Co se týče přidávání vápna do kompostu. Vím, že... celý příspěvek >
Odstranění pařezu, 23.4.2008
Podobně to dělám hned u kácení stromu  - uřízne se pod úrovní země. Před zahrnutím zeminou jej potřu koncentrovaným roundupem. Pak neobrazí.
Další diskuze:  3637383940>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika