Příspěvky uživatele - 85.27

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Willamsova - červená mutace, 1.7.2008
Pěstuji Williamsovu červenou - Max Red Bartlet přes 20 let na jednom stromu spolu s Williamsovou obyčejnou. Plodí vcelku pravidelně a velmi hojně a to nemám zdaleka optimální podmínky pro hrušně (meruňky a broskve zmrznou pravidelně, Williamsova... celý příspěvek >
Rybízová štáva - postup, 1.7.2008
S pektinem to pravda je. Pektin se rozštěpí enzymaticky fermentací - mírným nakvašením - proto to delší odstátí. Taky se tím zvýší výlisnost šťávy. Tomu zahřívání k varu se chci ale vyhnout. Pravda je, že teplem se do šťávy uvolní barviva a některé... celý příspěvek >
Výmladky švestek po celém sadu, 1.7.2008
Pokud se jedná o pravokořenou Domácí švestku (ta se tak dřív často množila), z jejich odkopků lze bez roubování vypěstovat stromky se stejnými plody.  Nejlépe to poznáte, počkáte-li, až některý z odkopků zaplodí. Některé slivoňové podnože se od... celý příspěvek >
Roubování višně, 1.7.2008
Na přímý konzum ano. Na šťávu, griotku, víno, kompot i marmeládu jsou lepší kyselky.
Kvas z třešní, 1.7.2008
Ještě že píšete "prý". Mýlíte se. Pomůže výtežnosti, aromatu i trvanlivosti kvasu.
Rybízová štáva - postup, 30.6.2008
Dělal jsem sirup podobně jako paní Daniela, většinou z černého. I při technologii "zastudena" je možné bobule přelít horkou vodou - uvnitř bobulí se teplota nezvedne tolik, aby se vitamin C zničil. Bobule jsem nedrtil, aby mi sirup... celý příspěvek >
Mlade stromky, 27.6.2008
Přiznám se, že nevím, jestli zastřižením letorostů zesílí kořeny. Mladým stromkům zakracuji letorosty jen v rámci výchovného řezu a to v předjaří či na jaře.
nemoc jabloní, 26.6.2008
Rovněž soudím, že jde o padlí v pokročilém stadiu. Píšete, že to napadá jen některé jabloně, navzájem vzdálené. Stačí vyjmenovat postižené odrůdy, myslím, že Vám to samo napoví.
jakou vodu, 25.6.2008
Přiznám se, že nevím, zda je k dobru věci substrát v květináčích prolévat ve sprše vodou, nota bene chlórovanou. Nebylo by účelnější, levnější i ekologičtější čas od času zeminu v květináčích vyměnit?
žloutnoucí listí broskvoně, 25.6.2008
Nejspíš nedostatek železa způsobený převápněním - je li maximum na mladých listech. Pomůže postřik zelenou skalicí.
rašelina funguje, 23.6.2008
Nu, vzpomenu si na návštěvu Šumavy. Řeka Vydra protékající rašelinovými slatěmi je čistá, ale bez života. Totéž bude asi s Vaším jezírkem. Vnímám to podobně, jako když do jezírka nelejete desinfekci. Bude taky bez řas.
Žloutnou mi listy co to je?, 23.6.2008
Z vlastní empirie bych dodal, že se projeví po větším dešti, kdy se látky z mulče dostanou do půdy.
Višeň, opylení, 20.6.2008
Z Vámi uvedených možností bych volil pouze ptáčnici. Semenáče a odkopky višní se mi neosvědčily. mají tenké kmínky, které se ohýbají, použil bych je v krajním případě pod pravé višně, nikoli sladkovišně. Semenáče kulturních třešní jsem nezkoušel, ale... celý příspěvek >
Višeň, opylení, 20.6.2008
Jste příliš nedočkavá. Od loni zasazeného stromku nemůžete hned čekat zázraky. Opylovače nepotřebujete, višeň Erdi Bötermö je samosprašná.
Vzájemná možnost opylování švestek, 20.6.2008
Přesně to nevím, ale myslím si, že pokud slivoně pokvetou v tutéž dobu, opylí se. Pokud ne, opylí se slivoněmi z vedlejších zahrad. Je-li zahrada čerstvě koupená, se starými stromy bych počkal. Dá se očekávat, že zaplodí dalším rokem nebo po... celý příspěvek >
Další diskuze:  2627282930>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika