Příspěvky uživatele - 85.27

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak stanovit obsah C vitamínu v moštu?, 28.7.2008
Nezlobte se na mě, ale celá tato diskuze o měření hladin C-vitaminu v moštu mi postrádá smysl. 1. C vitramin - kyselina askorbová, přesněji gamalakton kyseliny L-gulonové (chemici by asi upřesnili) není podle mě nejcennější složkou jablečného moštu... celý příspěvek >
řízkování rybízu bylinnými řízky, 28.7.2008
To výše popsané hostem 91 57 je přesné. Nejde ovšem o bylinné, nábrž dřevité řízky.
Nevychovaný ořešák, 28.7.2008
V této vzdálenosti od budovy bych ořešák nepěstoval. Z mnoha důvodů. Možná broskvoň či víno.    Vychovat ořešák jistě trochu lze, co se tvaru, či výšky kmene týče, ale vychovat jej, aby utvořil o dvě třetiny... celý příspěvek >
Meruňka z pecky, 28.7.2008
Nevím, co znamená trvalejší meruňka.    Osobně bych semenáč meruňky nepěstoval. Jistě, nemusí to být pláně, ale je to (většinou vnitrodruhový) kříženec nejistých vlastností. Máte-li dost velký pozemek a chuť experimentovat, tak proč ne,... celý příspěvek >
Althanova ryngle, 28.7.2008
Althanova ryngle bude asi štěpovaná, těžko by ze semene cizosprašné renklódy vyrostl strom se stejnými plody.    Lepší podnoží pod pravé švestky je, myslím, semenáč, hlavně kvůli přenosu viróz. odkopek patřící podnoži bude mít oproti... celý příspěvek >
švestička, 28.7.2008
Nemohla by to být Ruth Gersteter?
Diva ceresna?, 28.7.2008
Karešova, pravda, roste hodně bujně, ale drobné plody by mít neměla. Obávám se, že Vám naštěpovaná odrůda odumřela a z kmínku (bývá součástí plané podnože) vyrazil výhon, z nějž jste vypěstovali korunku. Můžete zkusit ještě rok počkat nebo pozvat... celý příspěvek >
Hardyho máslovka, 28.7.2008
Dužina snese srovnání s nejchutnějšími hruškami. Slupka je ale dost tuhá, plody by mohly být větší - je to ale možná starým stromem. 
jaká to mohla být odrůda jabloně?, 28.7.2008
To bych si netroufal tvrdit, i když se to vyloučit nedá. Kříženců Mac Intoshe je velké množýství a jsou si dost podobní, vzhledem a často i chutí. Vesměs jsou náchylní na strupovitost, což zadavatelka popírá.
Letošní strupovitost jabloní, 28.7.2008
Letošní výskyt strupovitosti mi připadá slabší než roku 2006, ale taky ještě není sklizeň, choroba může na plodech progredovat. Naštěstí procentuelní zastoupení rezistentů je větší. Malá známky choroby na rezistentech jsem pozoroval i... celý příspěvek >
Jaká je Rajka, 28.7.2008
Je to rezistent, vzhledově i chuťově velmi dobrá, připadne mi ale, že u mně zraje dřív, než bývá uváděno.  V podstatě podzimní jablko.
Onemocnění jabloní, 28.7.2008
I když z pohledu:  náklady - výnos - kvalita je jistě nutno dát za pravdu profesionálům, v zahradě bych postupoval tolerantněji. Stromy tu plní nejen funkci výrobny ovoce, ale i roli estetickou, poskytují radost, stín, odpočinek...   ... celý příspěvek >
podnože M9 a MM106, 28.7.2008
James Grieve bude plodit hojně vždycky, o to nemějte strach, problém spíš bývá, aby neplodil příliš hojně (drobnější plody, lámání větví, atd).   Na zakrslé podnoži bude potřebovat vydatnou výživu a řez - hlavně zpočátku - spíš jen předjarní,... celý příspěvek >
Impregnace lávky přes jezírko, 18.7.2008
Nemám odborného vzdělání přes nátěrové hmoty, máte nepochybně pravdu,  ostatně v chemické problematice jste doma . Vycházím pouze z toho, co jsem odpozoroval. 1. Během roku vlivem vzdušné vlhkosti a teploty dřevo venku pracuje a mění svou... celý příspěvek >
Jílové jezírko, 18.7.2008
Nebyl bych takový optimista, že jílem za čas neproteče voda. Zejména, když v něm zakoření rostliny. Taky není jíl jako jíl.
Další diskuze:  2122232425>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika