Příspěvky uživatele - 85.27

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak se vám líbí mé broskvičky?, 31.7.2008
Musím taky poblahopřát.  Pokud soused pěstování broskví vzdal, asi nejste v lokalitě, kde broskve vyrostou i na vidlích zapomenutých v hnoji.     Na druhé straně, letošní jaro vcelku broskvím přálo a květy přežily i... celý příspěvek >
Imunní švestka, 31.7.2008
Tomu říkám zpráva!! Jen mě mrzí, že se asi nedožiju širší aplikace těchto postupů. Čert vem Stanley, do Domácí švestky je třeba ten gen vmontovat!!
Maliny a ostružiny, 31.7.2008
Nejjednodušší způsob je odstříhat u země - třeba na podzim -  všechny dvouleté výhony, na kterých byly plody. Ty jednoleté ponechat, případně vybrat v přiměřených odstupech jen ty nejsilnější. Ty ostatní taky u země. Pokud maliny neremontují,... celý příspěvek >
Co mu chybí? Choroba, nebo škůdce?, 30.7.2008
Je to virová mozaika. Léčit se nedá, ale obvykle příliš neškodí
Višeň a třešeň, 30.7.2008
K neplodnosti jedné višně je těžké se vyjádřit Kvete? Nezmrzá?... Naroubovat třešeň na višeň lze, ale nedoporučuje se to. Třešeň roste silněji a tenký kmínek a větve višně brzy neunesou korunku a lámou se.
Černošická švestka, 30.7.2008
Těžko říci. Existuje nepochybně více kvalitních odrůd, a nejen švestek, které byly neprávem opuštěny nebo se nedočkaly většího rozšíření.  Změnily se pěstitelské i konzumní podmínky a spektrum chorob, některé odrůdy by mohly zažít... celý příspěvek >
Obsahy C vitamínu v ostatním ovoci a zelenině, 29.7.2008
Ovoce a zelenina, zejména čerstvé,  obsahují řadu pro lidský organizmus cenných látek - minerálů, vlákniny, biokatalyzátorů ( enzymů, vitaminů).  C-vitamin - přestože jednoznačně preferuji přírodní zdroje - je jako jeden z... celý příspěvek >
jak vyrobit višňové víno?, 29.7.2008
Nechci Vás předem klamat, ale nevěřím, že to, co vyrobíte, bude dobré. Třešně jsou fádně sladké, vínu budou chybět kyseliny a 3 kg plodů na 10 litrů je taky málo. Jistě, alkoholu tam bude dost - ze 2 kil cukru. Víno se stáčí poprvé, když skončí... celý příspěvek >
Elektrická stříkací pistole, 29.7.2008
Stříkal jsem kdysi vzduchovou pistolí a byl problém v rozích, odkud neměl vzduch kam utéct. Elektrická vibrační (Wagner) mi v tom přijde lepší, jen má problémy s ucpáváním - třeba ji po použití velmi důkladně promazat - i u vodou ředitelných barev.... celý příspěvek >
udírna na zahradě, 29.7.2008
Profesionální řezníci mívali udírny s ohništěm pod masem a výsledky bývaly skvělé. Zkusil jsem to taky. Efekt výborný, ale byly problémy s kapáním tuku do ohně a udržením správné teploty v udírně, nezbytná přítomnost u udírny.. Tak... celý příspěvek >
Jak stanovit obsah C vitamínu v moštu?, 28.7.2008
Nezlobte se, ale jste tím vitamínem C dočista posedlý. Chcete měřit neměřitelné. Víte jistě, že v průběhu skladování jablek klesá obsah vitamínu C v závislosti na odrůdě významně - až o 80%. Je to poměrně nestabilní sloučenina. Nepochybně stejně,... celý příspěvek >
stěhování mraveniště, 28.7.2008
Pokud se jedná o lesní mravence stavějící kupky z jehličí, ti jsou chráněni, a tam by bylo rozumné mraveniště (i s královnami) odsnést do lesa. Malí černí "zahradní" mravenci si to nezaslouží, v době rojení beztak přiletí brzy noví.
jaký křovinořez, 28.7.2008
Hmotnost sice není 4,2, nýbrž 4,6 kg, ale to je maličkost. Výkon 1,2 hp, to je jen 0,9 kW, to stačí pro strunu a na trávu.  S kotoučem na náletové dřeviny to bude o něco horší.
Dvouletý kvas, 28.7.2008
Ten mišmaš musel obsahovat drtivou většinu zkvasitelných glycidů ve formě rafinovaného řepného cukru Bez něj se totiž džemy, kompoty, dnes v podstatě ani prodávaná povidla, nevyrábějí.     Nevím, podle čeho byla hodnocena pálenka... celý příspěvek >
udírna na zahradě, 28.7.2008
Nevím, jestli je to tak správné, stavil jsem kdysi taky udírnu ze starých cihel. Na topeniště jsem si ale koupil pár šamotek a šamotovou maltu, dvířka železná. Samotnou udírnu, kde je teplota do 80 st jsem pak stavěl normálně, z běžných cihel a... celý příspěvek >
Další diskuze:  2122232425>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika