Příspěvky uživatele - 228.74

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jakou bezsemenou vinnou révu?, 17.3.2011
Jeden můj známý kdysi koupil z jednoho podobného zahrdnictví Arkadii a Vostorg. Po pár letech měl spoustu Primu. Je mi dost divné, že uvedené odrůdy neznají v Rusku, v Americe ani v Polsku (MW-09 a St. Martin). To je přinejmenším podezřelé. Americké... celý příspěvek >
Jakou bezsemenou vinnou révu?, 16.3.2011
Lunu měl známý, je to typická vinifera vhodná na jižní Slovensko,  Black Magic je odrůda pěstovaná v Itálii, kde dozrává v červenci, tudíž bych vážně uvažoval, že je to také čistá vinifera. St. Martin ani MW-09 neznám.
Rez na čapíky, 14.3.2011
Odpovídám za Paľa, jedná se určitě za mladé keře, plné mrazuodolnosti dosáhne réva cca po sedmi letech. I u mne JCHD a AT-6-3-sk namrzly loni při -24°C. Co se týká chuti, JCHD má výbornou harmonickou chuť, AT-6-3-sk jsem nemohl ochutnat, protože... celý příspěvek >
Réva do 620 mnm. u Jihlavy, Vysočina, 10.3.2011
BV-47-1-6 by špatná být nemusela, podle jejího šlechtitele pana Glose je to odrůda v ranosti srovnatelná s jednou s nejranějších odrůd Čabaňskou perlou. Otázkou je, nakolik snese mrazy, to vyzkoušené nemám. Na mošt by se mohl být dobrý Solaris, ten... celý příspěvek >
Kapková závlaha u révy, 4.3.2011
Na Hané mám průměr za vegetační období 343 mm, což oněch zmiňovaných 400 nedosahuje, ale problém je hlavně v rozložení srážek. Závlaha a kapková je podle mého názoru na révu nejlepší by měla být pouze proto, aby odstranila dlouhá období sucha, které... celý příspěvek >
Pomoc při výběru hrachu, 3.3.2011
Cukrový a dřeňový hrach nelze srovnávat, u cukrového se jak je výše psáno se jí celé lusky, kdežto u dřeňového jíst lusky dost dobře nejde. Co se týká výše jmenované firmy, musím nesouhlasit s panem Vysloužilem. Samozřejmě ranost mezi Oskarem a... celý příspěvek >
Nevadí mráz při stříhání révy?, 3.3.2011
Myslím si, že na řez révy je teď optimální doba i počasí, pokud se výrazně neochladí.
Kapková závlaha u révy, 3.3.2011
Souhlasím s tím, že většina vinic se v Evropě nezavlažuje. Ale původní dotaz byl na možnosti závlahy 45 keřů révy a nebylo specifikováno jaké, jestli stolní nebo moštové. Sám mám se závlahou samospádem ty nejlepší zkušenosti, ale jak píšu výše,... celý příspěvek >
Jakou odrůdu révy na Vysočinu?, 18.2.2011
Do takové nadmořské výšky je výběr hodně omezený, sám bych doporučil jedině Solaris, Krystal, Platovskij z bílých, Cabernet Cortis a snad i Rondo na červená vína. Také záleží hodně na expozici, je rozdíl, pokud se réva pěstuje na jižním svahu nebo v... celý příspěvek >
Ake rajciny a papriky si kupit do sklenika, 23.1.2011
Přispěju také malou troškou do mlýna. Papriky bych doporučil sázet vždy po jedné, po dvou maximálně někde na pole na jižní Moravě nebo Slovensku. Kolega (šlechtitel mnoha zde v diskuzích citovaných odrůd rajčat a paprik) vždy sází papriky po jedné.... celý příspěvek >
Jak nyní ošetřit skleník, ve kterém pěstuji révu?, 30.11.2010
Určitě ničím neumývat, je to zbytečné. Pokud jste spálil listí, neměla by plíseň révová přezimovat a navíc ta se ve skleníku díky nižšímu ovlhčení vyskytuje jen minimálně. Padlí révové je z hlediska výskytu ve skleníku horší, ale vymrzá při teplotách... celý příspěvek >
Očkovat nebo roubovat?, 15.11.2010
Jedním z nejlepších způsobů je roubování zeleným řízkem do zelené podnože do rozštěpu někdy začátkem června. Odpadá při tom skladování dřevitých roubů, o kterém se zmiňujete a které je problematické. Ale u všech způsobů roubování i očkování může být... celý příspěvek >
Co vaše réva?, 17.10.2010
Bohužel jsem dosud neměl možnost ochutnat vína z těchto odrůd a letos nebyla ještě úroda natolik velká, aby z nich mohl dělat čistá odrůdová vína. Solaris má mít podle popisu plné víno, lehce ovocné. Nenašel jsem nikde žádné přirovnání. Cabernet... celý příspěvek >
Co vaše réva?, 17.10.2010
Podle mých dosavadních zkušeností není odolnost sazenic a mladých keřů proti plísni lepší než starších keřů, to by musely letos americké odrůdy vypadat jinak. Tiše závidím VJK a mičurinci, že letos neměli problémy s napadením plísní révovou. Je... celý příspěvek >
Co vaše réva?, 27.9.2010
Jen pro upřesnění, v Lednici není výzkumák, ale vinice Ústavu vinohradnictví a vinařství Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity. Vedoucím je doc. Ing. Pavel Pavloušek, Ph.D. a odborným asistem je Ing. Radek Sotolář, Ph.D. autor Multimediálního... celý příspěvek >
Další diskuze:  678910>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika