Příspěvky uživatele - 92.38

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zmladenie starej slivky, 4.12.2019
Slivoně se se v období dormance neřežou, jelikož se řezem odstraní terminální pupeny ve kterých jsou uloženy fytohormony... To je možná teoreticky správně, i když ani s tím si nejsem jistý. Řez má často právě za úkol změnit přirozený růst stromů,... celý příspěvek >
Řez mladé broskvoně, 20.11.2019
Odřezávat zaschlou kůru a zatírat rány balzámem v listopadu je sice možné, ale mnoho bych si od toho nesliboval. Přes zimu se rána beztak hojit nebude. Počkal bych do květu a řezal až tehdy. Klidně bych pak odřízl celý terminál i s nekrozou o patro... celý příspěvek >
Zemní vrták na sloupky, 20.11.2019
Na stavbu plotu jsem si motorový vrták Stihl půjčil. Na zahradní práce jsem si koupil elektrický vrták Hecht - na opravy plotu, hnojení, instalace zalévacích hadic, aj. Otvor 750 x 200 mi přijde dostatečný, ale nepíšete jaké sloupky plánujete a jak... celý příspěvek >
Extenznivní sad Děčínsko, 6.11.2019
Krajové odrůdy jsou od toho krajové, že se jim daří v určitém kraji a je to ověřeno generacemi. Tedy, chcete-li co nejvíc krajových odrůd na Děčínsku, pátrejte, jaké odrůdy se před 100 lety pěstovaly právě tam. Nemá smysl tam nutit staré odrůdy... celý příspěvek >
Podnož hrušně - kdoule, 30.10.2019
Ze Slovácka znám drobné hrušky škaredky (nejsou opravdu moc hezké, ale jsou dobré a sladké). Není ta Škarotka totéž?
Braeburn, 30.10.2019
Celý měsíčník se těší na Vaši oponenturu, pane Mičurine II. dříve často uváděné jednoduché přehledy o odrůdách v odborných publikacích pro zahrádkáře založeny na bodovém systému zcela vymizely Dejte sem odkaz na ten bodový systém, já ho za 40... celý příspěvek >
Podpník weiwa, 29.10.2019
Weiwa - in vitro množený vegetativní klon podnože Wagenheimova. Dorůstá do výšky 50% myrobalánu. Není vhodná do suchých, písčitých půd. Do plodnosti nastupuje brzo, úrodnost je vysoká. Tolik strýc Gůgl
Major, 29.10.2019
Slušné (i když nijak mimořádné) velikosti jistě napomohl fakt, že odrůda, k níž byl Major přiroubován, vymrzla v květu, a tak strom mohl veškerou energii věnovat Majoru, který se ukázal o něco otužilejší.
Podnož hrušně - kdoule, 29.10.2019
Já trochu nerozumím tomu, proč se, paní Vlaďko, tak upínáte na tu mrazuodolnost podnoží? To jsou údaje, které určitě nikdo velmi dlouho netestoval a autoři pomologií je opisují od autorů starších knih a ti je opsali zn ještě starších. Po desítkách... celý příspěvek >
Podzimní hrušeň, 23.10.2019
Pan Petr zná moje oblíbené hrušky dobře, když přidá Avranšskou, je to přesné. Hloupost to není. Hrušky, zejména ty letní a podzimní, mají krátkou skladovatelnost. Pokud je máte jen na přímý konzum, tak i u malého tvaru úrodu z jednoodrůdového... celý příspěvek >
Jadroviny 2019, 23.10.2019
Nejsem pán Hlavatý, nicméně: na dlouhém dřevě rodí Rubín, o něco méně Rubinola, ještě méně Topaz. Ostatní spíš na krátkém.
Určení odrůdy z Mac Intoshe, 23.10.2019
Idaredy přímo ze stromu? 
Kam letos pro vysokokmeny?, 9.10.2019
Mně taky ne, ale školkaři tyto podnože mají, semenáče obvykle ne. V kombinaci s bujnou odrůdou na nich v Letovicích narostou slušné stromy.
Kam letos pro vysokokmeny?, 9.10.2019
Jestli potřebujete tolik vysokokmenů, je lepší s předstihem 2 let zavola, zajet nebo napsat do školky, kde se ovocná sadby pěstuje a domluvit si napěstování smluveného počtu stromků. Vyberete si podnož (asi A2) i odrůdy, které nabízejí. Sázíte-li... celý příspěvek >
Uleželý hnůj pod stromy, 9.10.2019
Hraboši žijí spíš v zemi než v hnoji, budou tam tak jako tak. 10 cm vrstva vadit nebude, přes zimu se zmenší. Mělké zapravení do půdy je samozřejmě lepší.
Další diskuze:  678910>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika