Příspěvky uživatele - 92.38

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Choroba Admirálu, 16.8.2017
Já doufám taky. Údajně u starších stromů na bujnější podnoži se choroba tolik vyskytovat nebude. Ale nikdo zatím nemá starý strom Admirálu, tak uvidíme. U Dukátu to platilo, akorát na těch vyšších tvarech byly plody drobné. To by u triploidního... celý příspěvek >
Topaz nepřekonaný, 16.8.2017
Švédská podnož A2 za komunistů již vymyšlena byla, ale stromky se na ní daly sehnat jen těžko (ostatně jako všechno).  Jabloně ve starých sadech a aleje kolem silnic byly štěpovány na semenáčích a pláňatech.
Choroba Admirálu, 16.8.2017
Je to fyziologická hořká pihovitost. Postřik rozpustným vápníkem (Kalkosan) je správný, ale působí hlavně preventivně. 
Topaz nepřekonaný, 16.8.2017
A2 je velká tak, jak naroste. A to se liší podle místa, odrůdy, půdy, péče, podnebí,...
Novinky roka, 16.8.2017
To je jako kdybyste napsal: "potřebuju super kvalitní auto"
Špendlíky, 15.8.2017
Musíte rozlišovat správný pomologický název a to, že se někde něčemu nějak říká. Třeba skoré švestce Brněnská špička se říkalo špendlík modrý. Jistě bude více odrůd, zřejmě ne zcela zmapovaných. Už proto, že světlá barva je zřejmě recesivní - tedy... celý příspěvek >
Josta - padli americke?, 15.8.2017
S tím suchem máte pravdu obě. Padlí - jako každé houbě - vyhovuje vyšší vlhkost. Na druhé straně je padlí relativně teplomilná houba a tedy se víc vyskytuje v krajích, kde je tepleji. No a u nás mají ty teplejší kraje spíš sušší podnebí.
Špendlíky, 9.8.2017
oplati sa vysadit spendlik ked je sarka v okoli? Nevyplatí docka sa clovek kvalitnej urody skor ako sa sarka prejavi To záleží na vektorech přenosu infekce (hmyzu) a ochraně proti nim. Bez intenzivním péče nedočká. čeresne 8m od... celý příspěvek >
Hrušeň Dicolor, 9.8.2017
To máš pravdu, nemusí všechno chutnat jak Boscova. Ale to po Dicolor nikdo nechce. Mně až tak nevadí, že jsou plody drobnější, uznávám, že mají dobrou křupavou konzistenci a nejsou ani v tvrdém stavu natrpklé jako Křivice, Thirriotova nebo Merodova.... celý příspěvek >
Ovocné stromky nerostou, 9.8.2017
Je dobře, že jste hledal spíš bujnější podnože. Neznáme přesně Vaši lokalitu, nicméně třeba Topaz a Sirius vyžadují opravdu příznivou polohu.    Shánět vysněné odrůdy i za cenu nevyhovuijící podnože nemá smysl. Špatně zvolenou odrůdu... celý příspěvek >
Ovocné stromky nerostou, 9.8.2017
Škoda, že jste s tím dotazem nepřišel - jako naprostý laik - ještě před tím, než jste začal zázet. Příčin může být mnoho, ale podle mě je jedna zásadní. A to výběr odrůd nebo spíš podnoží. O tom sice nic nepíšete, ale pochybuji, žen jste vysadil do... celý příspěvek >
Hrušeň Dicolor, 9.8.2017
Proč nemůžeme srovnávat? Můžeme. Naopak musíme, přece nebudem pěstovat odrůdy, co nám nechutnají jen proto, že jsou hezky zbarvené. Já jsem dikolorku zrušil kvůli drobným plodům padajícím před sklizní a sladké chuti bez hruškového aromatu. Cenil jsem... celý příspěvek >
Slivoně 2017, 9.8.2017
Chrudimská, velká to citlivka na obaleče a monilii. Já jsem naopak plánoval, že se Chrudimské vzdám. Ale letošní úroda je velká a plody pěkné, tak asi počkám. Chuť je někdy skvělá, v jiných letech horší. Monilií u nás trpí hodně, obalečem taky..... celý příspěvek >
Chrastavitosť: "rezistenty" versus "nerezistenty", 8.8.2017
U nás sezóna jablek vykrystalizovala taky - není úplně debaklová jako u hrušek, třešní či meruněk, ale postižení strupovitostí je určitě nejhorší za 20 let.  Rozdíly mezi citlivými a trv. rezistentními odrůdami ovšem zůstaly nemalé.
Jakou řetězovou pilu pro manžela?, 8.8.2017
Laickým pohledem na věc bych to hodnotil tak: 1. Elektrická pila se patrně nepoužívá na těžbu dřeva, na probírku v lese, prořez v korunách stromů, snad ani na tesařské práce ve výškách 2. Princip řetězové (obzvlášť elektrické) pily je v podstatě... celý příspěvek >
Další diskuze:  3637383940>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika