Příspěvky uživatele - 92.38

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Likvidace kořenů lísky, 4.10.2017
Nechci Vám brát iluze ze studia chemie. Kdybyste rostlinu ponořil do čpavku, tak by možná odumřela, ale čpavek ve zředěné formě je docela dobré dusíkaté hnojivo, ostatně starší močůvka ho obsahuje nemalé množství. Nevím, proč vymýšlíte vymyšlené,... celý příspěvek >
Chrastavitosť: "rezistenty" versus "nerezistenty", 4.10.2017
Karmína do té kategorie patří, Bohemia nikoli.
Podpnik m25, 4.10.2017
Musíte nejdřív říci, co rozumíte pod slovem kvalita plodu. Jestli velikost, vybarvení, chuť, skladovatelnost, obsah cukrů, vitamínů, minerálů, dusičnanů... Obecně platí, že kvalitu plodů dělají tři faktory: odrůda, poloha a pěstitel. Samotná podnož... celý příspěvek >
Švestkovy kompot, 27.9.2017
Není to jen o kvasinkách. Předně by chtělo zjistit, zda byl kompot konzervován jen sterilací (což je pravděpodobnější) nebo chemicky. Osobně si myslím, že by bylo lepší smíchat kompot s min. dvojnásobným množstvím podrcených čerstvých švestek či slív... celý příspěvek >
Pálenka z dýně, 27.9.2017
Vraťme se k pálence z dýně. Nějaké sacharidy asi tykve obsahují, jde o to, zda by se daly nějak enzymaticky přeměnit na zkvasitelné cukry. Tedy přidat k nim třeba enzymy (slad), nebo je okyselené uvařit v tlakovém hrnci. Sám bych to tedy nezkoušel,... celý příspěvek >
Podnož jadernička, A2, 26.9.2017
Já mám zákrsky na A2 a nevelké čtvrtkmeny na jaderničkách.
Prebierka plodov, 26.9.2017
Tak kýčovitě zbarvená jablka jako ivan tedy nemám, ale ty KUKYho jablka mi připomínají Rubinolu jen vzdáleně. Kdyby to měly být Ingrid Marie či Bláhovy, taky bych na to taky kývnul. Rubinoly mají poměrně dlouhou stopku a skutečně drží na stromě -... celý příspěvek >
Staré odrůdy, 20.9.2017
Už je to hodně let, co Jonathany nepěstuju, takže to není validní názor a nemohu se srovnávat s těmi, co je mají na stromě.. Ale u plodů pana Mikeše by Jonathan byl první název, který by mě napadl. Hlavně ten odstín jásavé červené barvy a tvar... celý příspěvek >
Jabloň Vanda, 20.9.2017
Asi bude záležet i na poloze. Vanda mně celkem chutná, ale kyselinek má u nás nepatrně víc než bych chtěl. Naopak u Desertu či Lordu převažuje sladkost, proto po nich sáhnu dřív.
Odruda Wangenheimova, 20.9.2017
Tak, jako v minulosti jsem považoval Wangheimovu za nejspolehlivějšího plniče, letos to velká sláva nebyla. Kvetla hodně,. ale jarní mrazíky srazily úrodu na 10-20%. Navíc některé plody odmítly samy spadnout a zůstaly viset na stromě, kde postupně... celý příspěvek >
Jabloň Vanda, 19.9.2017
Srovnávat Vandu s Topazem či Karnevalem dost dobře nelze. Vanda je nenáročné podzimní jablko, které dozraje všude, ale skladovatelné je jen krátce. Je to dobrý plnič úrod, snese jakoukoli podnož i tvar, dobře vypadá a chuťově neurazí. Konkurentů jako... celý příspěvek >
Přiznejte letos pravdu s výnosem a odolností odrůd, 19.9.2017
Podobně jako Jonathan a možná ještě víc, mi zdrobňoval plody Spartan. Dokonce i na nižších tvarech. Přesto občas vídám poměrně velké a staré stromy Spartanů s plody neobvykle velkými.  Možná nejde o Spartany, ale spíš ano.
Farely - Farbaly - Farhial, 12.9.2017
To už můžeme čekat zimní odrůdy meruněk na uskladnění.
Vysokmeny nebo polokmeny, 12.9.2017
Celé vlákno má jeden problém. Nezohledňuje polohu a půdu. Ta se podílí na konečné velikosti stromů stejně jako volba podnože, ne-li víc. Měl jsem na zahradě staré polokmeny na semenáčích, které se daly snadno sklidit ze štaflí, jinde uvidíte koruny... celý příspěvek >
Hrusky choroba, 12.9.2017
Nejsem si jistý, myslím, že stromky nerostly normálně. Nejspíš se jednoduše kořeny neujaly nebo pomrzly. Pupeny a listy vyrašily jen ze zásobních látek.
Další diskuze:  3637383940>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika