Příspěvky uživatele - 92.38

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Ovocny strom v zeleninovem zahonku, 28.3.2018
Je to všechno teorie, museli bychom vidět, jak to místo a ten strom konkrétně vypadá. 1. První problém - jak píše PP je zastínění zeleniny. To je minimální, pokud stromek stojí na sever od záhonku. Taky nároky na světlo jsou různé. Jiné mají... celý příspěvek >
Rez staršej slivky - dlhé minuloročné letorasty, 27.3.2018
Toľko plodonosného dreva aby sa slivka "rozevřela" váhou úrody už v tomto roku tam nevidím. Museli bychom se podívat zblízka, jestli na letorostech jsou květní pupeny. Některé slivoně je na jednoletých (i kolmých)  již mívají, jiné ne. Jak... celý příspěvek >
Rez staršej slivky - dlhé minuloročné letorasty, 27.3.2018
Podívám-li se na tu "staršiu slivku" ještě jenou, napadně mě několik myšlenek: Jaký je zamýšlený tvar stromu? Pokud to má být kmenný tvar (pro slivoně nejpřirozenější), není kmen příliš krátký? Není tam zbytečně moc pater?    Osobně... celý příspěvek >
Roubování - vhodný termín?, 27.3.2018
Jestli sever nebo jih, to je stromu, resp. jeho apikální dominanci, celkem jedno.  Ropubování ze stromu na strom je u hrušní v pohodě.    Uřízneme-li spodní větev v půli, obvykle již nedoroste, ať už naroubovaná nebo ne. Pokud... celý příspěvek >
Vysadba stromu pro budouci presazeni, 21.3.2018
Já bych stromky zasdadil do kontejnerů a ty zakopal do země
Stará jabloň s vlky, jak ji zachránit?, 21.3.2018
Řeknu trochu kacířskou myšlenku. Tyto stromy, řezané tzv. "na babku" vídáme často v předzahrádkách starších rodinných domků. Na jaře na nich vidíme pahýly a ježky, na podzim pak desítky kolmých dvoumetrových přírůstků.  Dřív jsem tento... celý příspěvek >
Totální herbicid bez glyfosátu?, 21.3.2018
Co se týče Reglonu, ten má i další přísady a zůstávají po něm rezidua. Finalsan je asi totožného složení, je to jen otázka koncentrace. Ve škole nás učili, že přípravky Gramoxone a Reglone obsahují paraquat a diquat. To asi nebude to stejné. Jeho... celý příspěvek >
Mladá třešeň nevětví, 21.3.2018
Kombinace slabá podnož, zatravněné místo a chybějící opora není ideální. Třšně obecně snášejí dobře sucho (líp než příliš vlhko), proto se jim daří víc na mezích a na svazích než u potoků. To se ale týká kmenných tvarů na ptáčnici. Jaké nároky má... celý příspěvek >
Stará jabloň s vlky, jak ji zachránit?, 20.3.2018
Protože nemám dost času ani sil, začínám zimní řez v lednu a končím v květnu. Posuneme-li termín zimního řezu do období rašení, květu či po odkvětu, následný růst se tím skutečně oslabí, ale poměrně nevýrazně.  Hlavní problém hosta 48 25 není... celý příspěvek >
5 TOP odrůd jabloní, 20.3.2018
Pane Vysloužile pokud nebudete stále podsouvat Admirál do každé diskuze o jiných odrůdách a uvádět superlativy kterými neoplývá pak není problém... V budoucnu jim budou muset stačit Vámi doporučené odrůdy V tomto vlákně jsem se o Admirálu... celý příspěvek >
Mirabelky - Miragrande a Bellamira, 20.3.2018
Čistá mirabelkovice je výborná - a vzácná. Ani přidáním mirabelek ke švestám nic nepokazíte. Sběr je ale přeci jen dost pracný.    Osobně bych věřil spíš stromku od seriozního prodejce. Rouby "staré dobré Nancyské" mohou být zavirované.
Problem so starsimi jablonami, 20.3.2018
Chcete říci, že jabloň na fotce měla po celou sezónu málo listů? Je pravda, že loni zmrzly květy mnoha pěstitelům. Mně naštěstí jen meruňkám, broskvoním a hrušním. 
Vysokokmen, 20.3.2018
Podnož A2 mi hryzci sežerou do 3 let od výsadby. Semenáče jabloní i hrušní se naučili brát taky (slabší podnože skoro nepoužívám).  Pane Oto, bojím se, že volbou staré odrůdy na A2 své hryzce neoblafnete.
Mirabelky - Miragrande a Bellamira, 14.3.2018
A jak je odolná proti špačkům a vosám?
Sušička ovoce, 14.3.2018
Jakým způsobem sušíte maso? Jaké a jak ho potomm připravujete?
Další diskuze:  2627282930>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika