Příspěvky uživatele - 215.11

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jakou odrůdu révy na Vysočinu?, 19.5.2010
Je to pro mě nepochopitelné, ale jsou lidé, kteří labruskovou příchuť snad dokonce vyhledávají. Příkladem je soused mého tchána, který si jako náhradu údajně vymrzlého Krystalu vysadil Isabellu (nechápu, že to ještě někdo vůbec množí).
Šištice na thujích Brabant v živém plotě, 17.5.2010
Brabant je snad nejméně vhodný kultivar na živý plot, jednak kvůli nic moc vzhledu, hlavně ale díky velkému množství šištic, které vytváří velmi ochotně. Zvýšené množství je zpravidla buď nedostatkem vody, dusíku nebo obojího. Zkuste tedy přihnojit... celý příspěvek >
Sekání mokré trávy, 15.5.2010
Zkuste to a uvidíte nejlíp sám. VJK
Hnojivo na trávu, 14.5.2010
Pane Vysloužile, vašich názorů zde na fóru si velmi cením, ale 500g Kristalonu na 2000m2? Jedině, že by to hnojil každý týden... To může taky rozpustit 500g granulovaného hnojiva (a to v těch 600l rozpustí taky) a vyjde ho to na pětku... (pro mladší... celý příspěvek >
Hnojivo na trávu, 14.5.2010
600 litrů na 2000m2? To je spíš listové hnojení... Možná se pletu, ale právě granulované hnojivo bude pro vás finančně nejpřijatelnější. Kupte si za pár stokorun posypový vozík a projeˇˇdte se, 2000 m2 není nic hrozného. Tam, kde je tráva žlutější,... celý příspěvek >
Řez révy, 12.5.2010
Pokud není keř přetěžován, nechte hrozny i na zásobním čípku. Letorosty rostoucí z kmene při podlomu odstranˇte, pokud nepotřebujete zmladit hlavu nebo vám nevyrašila očka ze zásobního čípku. Jinak jenom zahuštˇují listovou stěnu. VJK
Výsadba révy vinné, 8.5.2010
Čemu vadí, když výhon roste zespodu? Běžně je nechávám, pokud jiná očka nevyraší, nebo jsou výhony z nich slabší.
Prosím o radu, 4.5.2010
Réva potřebuje poměrně dost draslíku a hořčíku. Z kombinovaných hnojiv zde byl doporučován kristalon hnědý a oranžový (v malém balení kristalon podzim). Já používám síran draselný a vápnitý dolomit s 35% MgCo3. Do postřiků proti houbovým chorobám... celý příspěvek >
Co vaše réva?, 4.5.2010
Tady (Chomutov) byla nejnižší teplota -19,5C. Bezproblémově přezimovaly Opál, Olšava, Ametyst, Královna vinohradu, vyrašilo prakticky 100% oček. Chrupka červená vyrašila z cca 80% oček. Nejhůř dopadla Panonia Kincse, která vyrašila pouze z necelé... celý příspěvek >
Řady na svahu, 2.5.2010
V podstatě si ty řady můžete udělat jak je vám libo :-). Nezapoměnˇte také, že při orientaci sever-jih budete běhat do pěkného kopce.
Řady na svahu, 30.4.2010
Pokud svah není prudký, vysázejte ve směru sever-jih. V případě prudkého svahu bych řady dělal po vrstevnici s tím, že bych nad každou řadou navršil trochu půdy (jako když se sází brambory), aby vám neodtékala voda při silném dešti. VJK
Co vaše réva?, 29.4.2010
Délka výhonu 30cm znamená, že máte za hroznem tak jeden list, to není zrovna mnoho :-) U vertika se doporučuje zaštípnout výhon cca 14 dní před kvetením, aby se podpořil vývoj květenství ve spodních očkách na příští rok. V případě velmi bujného růstu... celý příspěvek >
Réva je bez kořínků, 29.4.2010
Zakořeňuji řízky za oknem ve sklenici s vodou a ještě se mi nestalo, že by nějaký řízek nezakořenil. Nezkoušel jsem ale např. Vostorg, který údajně špatně zakořeňuje. VJK
Co vaše réva?, 29.4.2010
Já bych ho vylomil až po odkvětu, až budete vědět, jak odkvetly. Vylomíte ten horší. Pokud je to opravdu chrupka, tak s tou (alesponˇ u mne) nebyly se sprcháváním sice žádné problémy, přesto bych ho nevylamoval hned.
Vinná réva nám pláče, 29.4.2010
Takto kategoricky bych to rozhodně netvrdil. Přílíš intenzivní slzení může oslabit keř a pokud je řezná rána nad očky, může dojít k vymáčení některého očka, které pak nevyraší. Což při řezu na čípky již může ovlivnit úrodu. VJK
Další diskuze:  3637383940>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika