Příspěvky uživatele - 215.11

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vylamování výhonů za listy, 18.6.2010
A z čeho pak myslíte, že bude réva ukládat do hroznů cukr? Za posledním květem se snažte nechat alespoň 10-12 listů. VJK
Žádné hrozny, 18.6.2010 Obsahuje fotku
Někdy se stane, že réva slušně zaplodí i na letorostu rostoucího ze staršího dřeva. Není to ovšem případ tříletého keře.
Kde sehnat mech, 17.6.2010
Do rašeliniště jsem si přinesl "sazenice" různých mechů z lesa, ujaly se všechny. Jenom rašeliník mi tam nechce růst. Ve spárách dlaždic v chodníku před domem roste mech, celý den na něj pere slunce a vůbec mu to nevadí. VJK
Žádné hrozny, 17.6.2010
Já bych viděl jako hlavní příčinu příliš krátký řez. Nechte tažeň a příští rok uvidíte. VJK
Žádné hrozny, 17.6.2010
Réva mi u většiny odrůd nasazuje na květ druhým rokem. Vyjímkou je u mne chrupka, ta zpravidla plodí poprvé až třetí rok. VJK
Zámková dlažba a mravenci, 16.6.2010
Nebudu to psát znova, zkopíruju to z jiného vlákna. Zkuste postřikovat či malou konvičkou lehce vlévat do spár. Trpělivost přeje VJK k hubení mravenců (a nejen jich) se pužívají často látky ze skupiny pyrethroidů, konkrétně např. deltamethrin v... celý příspěvek >
Pěstební tvar Vertiko, 16.6.2010
Z mých zkušeností -dobře plodí při řezu na 2 očka: Opál, Ametyst, Olšava, Královna vinic, Chrupka. U těchto odrůd je i na prvním očku normální velikost bobulí (u chrupky o něco menší), velikost hroznu je menší, než při řezu na tažeň, přesto... celý příspěvek >
Modrá skalice ano či ne?, 16.6.2010
Kolik jste jí tam narval, že vám obarvila vodu?  Pokud jste dávkoval dle doporučení, tj. cca 3-4g/1000l, tak v žádném případě nemohlo dojít k obarvení vody. Při tomto dávkování je možno se koupat hned. Modrá skalice se průběžně uvolňuje rovněž... celý příspěvek >
Perenospora - 7. června, 15.6.2010
Ostatně, tím Quadrisem to klidně můžete zkusit... VJK
Perenospora - 7. června, 14.6.2010
Quadris, pokud vím, má především preventivní účinek. Ten Falcon bude jistota. VJK
Pěstební tvar Vertiko, 14.6.2010
Vertiko, jak popisujete je provedení dle Krause. Existuje ovšem ještě provedení dle Cargnella, u kterého se ke každému dvouokému čípku řeže ještě tažeň. Takže v podstatě Guyotův řez na Vertiku. A ještě detail - na vertiku není jeden svislý kmínek,... celý příspěvek >
Perenospora - 7. června, 14.6.2010
Ty černé fleky jsou velmi pravděpodobně způsobené padlím. Tady pomůže jen systémový přípravek s kurativním účinkem, např. Falcon. Ridomil je na plíseň a na toto je neúčinný. Dalo se to čekat, bylo teplo a určitě tam u vás velmi vlhko. VJK
Hnojení - koňským hnojem, 12.6.2010
Není to náhodou tak, že se rozkládá naopak rychle a právě proto hřeje? VJK
Co vaše réva?, 12.6.2010
Chrupku červenou osečkujte. VJK
Mravenci v zahrade, 11.6.2010
Jěště jednou pro mimořádně nenadané jedince: k hubení mravenců (a nejen jich) se pužívají často látky ze skupiny pyrethroidů, konkrétně např. deltamethrin v koncentraci cca 0,02%. Takovýto koktelj lze snadno připravit. Postačí koupit přípravek Decis... celý příspěvek >
Další diskuze:  3637383940>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika