Příspěvky uživatele - 215.11

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Textílie pod révou, 5.7.2010
Výhody a nevýhody kačirku pod révou: + téměř neprorůstá plevel, + hezky to vypadá, + v půdě se drží déle vlhkost (za předpokladu správné vrstvy kačírku), + díky vyšší vlhosti je větší život i ve vrchní vrstvě půdy. - půda se obtížně obdělává, přidat... celý příspěvek >
Nekrotické skvrny na listech, 30.6.2010 Obsahuje fotku
Ví někdo, čím jsou způsobeny nekrotické skvrny se zvýrazněným okrajem? Díky. VJK
Přeseknutý kmínek révy, 30.6.2010
Záleží také na požadované výšce kmínku  - pokud bude tazatel požadovat vyšší kmínek,  při síle růstu sazenice, která doteď stačila "vyhnat" 15-30cm nechá 2 nebo 3 letorosty, pravděpodobně se při řezu nebude rozhodovat pro... celý příspěvek >
Perenospora - 7. června, 30.6.2010
to Mirek: Už dříve jsem pochyboval, že to, co označujete jako bílá chrupka není bílá chrupka. Nyní po zhlédnutí fotografiií hroznu a vaší informaci o rané době dozrávání mohu s 99,9% pravděpodobností říct, že se skutečně nejedná o bílou chrupku.... celý příspěvek >
Réva do jílu, 29.6.2010
Tazatelce bych doporučil (pokud už nemá révu vysazenou), aby nejprve někde ochutnala nějakou ze zde vychvalovaných labrusek. Dá se tím předejít případnému (hodně)velkému zklamání po nástupu do plodnosti. VJK
Slahouny, 24.6.2010
Pokud má réva bujný růst, tak bych naopak zálistky ponechal, pouze zaštipoval. Vylámat zálistky jen v místě, kde stíní hroznům či příliš zahušťují keř. VJK
Vinná réva málo kvete, 24.6.2010
Pokud loňská úroda byla "normální", tak to nebude nedostatkem fosforu. Spíš bych to viděl na poškození mrazem, kdy vám vyrašila většinou jen vedlejší očka s malou, nebo žádnou násadou hroznů.  Tomu by odpovídalo i těch cca 50%... celý příspěvek >
Žádné hrozny, 21.6.2010
Révu napadenou mšicemi jsem ještě neviděl, pouze ojedinělé průzkumnice, které se daly zničit ručně.  Je-li to nutné, použijte některý z přípravků určených na savý hmyz. VJK
Perenospora - 7. června, 20.6.2010
padlí = múčnatka. VJK
Deficit hořčíku u rajčat?, 20.6.2010
Nejsem na rajčata, ale tohle na deficit hořčíku moc nevypadá. Možná by bylo dobré přidat fotku celé rostliny. VJK
Žádné hrozny, 20.6.2010
Nechal bych ten nejlepší letorost (asi ten nejspodnější, je slušně rovný a dostatečně silný),  a z něj zapěstoval kmínek. Zbylé neodstraňujte, jen zaštípněte. Odstraníte je až při zimním řezu. Z kmínku vylamujte zálistky a přivazujte ho k... celý příspěvek >
Žádné hrozny, 19.6.2010
Než začnete něco řezat a zaštipovat, ujasněte si, jaký tvar keře chcete mít - jestli vrcholový, nebo prostorový. Dále jak vysoko chcete keř "táhnout". Prozatím je réva ve stavu, kdy má kmínek stěží 20cm a už by tu jsme všichni řezali na... celý příspěvek >
Žádné hrozny, 19.6.2010
Je to přesně obráceně - zásobní čípek je blíže ke starému dřevu. Pokud byste to řezal tak jak uvádíte, bude se vám pořád prodlužovat holé staré dřevo. VJK
Kočky v zahradě, 19.6.2010
Zkoušel jsem kdeco, a nakonec se mi svědčilo na záhony rozložit (tam kde to lze) suché větvičky z dřišťálu (berberis thunbergii). Na jaře po ostříhání keřů jsem jich měl spousty. Mají nepříjemné ostny do všech stran a kočky se jim vyhýbají. Musíte... celý příspěvek >
Pěstební tvar Vertiko, 19.6.2010
U vertika není striktně stanovena délka 30cm, např. Kraus doporučuje zaštipovat cca 14 dní před kvetením. Důležité je, že u vertika se nevylamují zálistky, a to ani ve spodní části letorostů, pouze se osečkují. Zálistky pak téměř nahradí chybějící... celý příspěvek >
Další diskuze:  3132333435>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika