Příspěvky uživatele - 215.11

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Révokaz, 16.7.2010
Tak už asi vím, jak je to s tím révokazem a proč je nebezpečné ve vinařských oblastech vysazovat pravokořenou révu. Révokazu "chutná" kořen a list podnožové a hybridní (interspecifické) révy a kořen evrovské révy (vitis vinifera). Kromě... celý příspěvek >
Révokaz, 16.7.2010
Pěkné shrnutí o různých škůdcích révy je v tomto článku. VJK
Révokaz, 16.7.2010
Co jsem se dočetl na netu, tak je listová forma na JM slušně rozšířená a v podstatě se to zas tak moc neřeší. VJK
Révokaz, 16.7.2010
Bred-ik, Wimpi: Díky za snahu. Dnes jsem provedl zatím koupel 0,01% deltamethrinu, zítra použiji Mospilan nebo Calypso. Po týdnu až 10 dnech zopakuji. Při detailní prohlídce jsem téměř na všech keřích našel malé, cca 0,5-1mm velké žluté "broučky... celý příspěvek >
Révokaz, 15.7.2010
Na tu Actaru jsem také narazil. Než seženu malé balení, zkusím zatím kombinaci Calypso 480 + Decis. VJK
Révokaz, 15.7.2010
Listy jsem zlikvidoval, ale vypadá to přesně takhle
Révokaz, 15.7.2010
Myslíte běžný na mšice, resp. savý hmyz? Speciální na révokaz jsou jen ve velkém balení a použitelné pouze v podnožových vinicích a ve školkách. Při detalní prohlídce jsem ty potvory objevil na 4 keřích. VJK
Révokaz, 15.7.2010
Že jsem si s novými sazenicemi ze školky přítáhl i hálčivce a vlnovníka, to mě až tak nevadí. Dnes jsem ale zjistil, že na jedné sazenici je i listová forma révokazu (celkem asi 10 hálek). Něco jsem si o tom přečetl, ale stejně mi to není zcela... celý příspěvek >
Co vaše réva?, 15.7.2010 Obsahuje fotku
Tak alespoň malá vzpomínka na loňskou sklizeň a těšení se na letošní VJK
Oheň v grilu Weber, 15.7.2010
Používám weber jenom tak, že v něm rozdělám oheň a po dohoření griluji jako na dřevěném uhlí. VJK
Co vaše réva?, 13.7.2010
Zaštipuji a dstranˇuji průběžně skoro všechno,  tento keř má neuvěřitelně bujný růst. Vzdálenost internodií 35-40cm, průměr listů na letorostech až 30cm. Dnes jsem vylamoval nádherná květenství na zálistcích zálistků. VJK
Životnost a úrodnost pravokořených sazenic, 13.7.2010
Nebál bych se pravokořených sazenic co se týče úrody. Já osobně bych ale právě kvůli révokazu nevysazoval větší množství pravokořených sazenic ve vinařské oblasti, i když si nedělám iluze o tom, že by všechny vinohrady byly založeny na roubovaných.... celý příspěvek >
Co vaše réva?, 12.7.2010
Některé odrůdy jsou na ně "náchylné", nejvíc jich vytváří asi Panonia Kincse. Normálně je vyštipuji, loni jsem jich několik přehlédl a sklízel v listopadu, byly výborné. Letos díky vymrznutí hlavních oček mají velikost téměř normálních... celý příspěvek >
Co vaše réva?, 6.7.2010
To Mirek: už jsem vám psal o chrupce, co není chrupka, tak teď ještě Vostorg - není to Vostorg, ten má úplně jiný list. VJK
Co vaše réva?, 6.7.2010
Já mám zpoždění proti minulému roku 10-18 dní podle odrůdy, starší keře odkvetly před 4-7 dny.  "Prvorodičky" Kodrjanka a Cardinal jsou ještě v plném květu. Zatím naštestí vše zcela bez chorob a bez postřiku. Chomutov, 365m n m. VJK
Další diskuze:  3132333435>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika