Příspěvky uživatele - 215.11

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Datlovník ze semínka?, 7.8.2010
Z Kanárských ostrovů jsem si přivezl semínka datlovníku, trachykarpusu a washingtoniie a nejpozději do tří let u všech vyrostly "pravé" listy. Od jara do příchodu mrazů byly ale venku na zahradě, nevím, jakou to hrálo roli. VJK
Nedostatek hořčíku a listová analýza, 7.8.2010
Pokud jste stříkal večer a listy byly dlouho (několik hodin) mokré, tak možné i je. Ale ten síran je v tom nevinně, udělalo to těch 98% vody. VJK
Nedostatek hořčíku a listová analýza, 7.8.2010
Jinak snahu oceňuji a děkuji za ní. VJK
Nedostatek hořčíku a listová analýza, 7.8.2010
Nééé, ty tři kýble byly na celou zahradu, do kompostu a ješti mi zbylo... VJK
Nedostatek hořčíku a listová analýza, 7.8.2010
Ne, nemám vápenitou půdu, a železo to určitě není. Navíc ostatní keře jsou na tom mnohem lépe než loni, jen ten Opál nereaguje. VJK
Nedostatek hořčíku a listová analýza, 7.8.2010
Nejvíc se mi na hořčík osvědčil postřik na list 2%-ním roztokem hořké soli. Zálivka hořkou solí se ukázala být neúčinná, neboť dochází k velmi rychlému vyplavování hořčíku. VJK EDIT: Stejně jako u vašeho Krastalu, tak i u mého Opálu si myslím, že... celý příspěvek >
Nedostatek hořčíku a listová analýza, 7.8.2010
Ano, to tak je. Jenže žloutenka, o které píšete se projeví na mladých listech, u mně je to na nejstarších. Navíc nemám vápenitou půdu. VJK
Nedostatek hořčíku a listová analýza, 7.8.2010
Dodatek II: Trochu bych zpochybnil ty obsahy živin v popelu. Ten článek z Lesnické Práce kde jsou uváděny tyto hodnoty jsem četl, ale domnívám se, že při přepisu došlo k chybě. Rovněž údaj, že spálením dřeva vznikne 6-10% popela považuji za chybný,... celý příspěvek >
Nedostatek hořčíku a listová analýza, 7.8.2010
A ještě dodatek - ostatní rostliny vedle jsou v pořádku, jen ten Opál takhle vypadá. Proto si myslím, že má vyšší nároky na hořčík, než je "norma". VJK
Nedostatek hořčíku a listová analýza, 7.8.2010
Výsledek analýzy je v té první tabulce na prvním obrázku. Vše je v normě, jen fosforu je téměř 2x více než je optimum a vápník je lehounce pod. Škodlivé působení nadbytku fosforu je ale až při mnohem větších dávkách. VJK
Nedostatek hořčíku a listová analýza, 7.8.2010 Obsahuje fotku
Protože jsem i přes podzimní aplikaci vápnitého dolomitu a jarního přihnojení síranem hořečnatým opět zaznamenal projevy nedostatku hořčíku, nechal jsem si udělat listovou analýzu. K mému překvapení se však žádný velký deficit nekonal, obsah hořčíku... celý příspěvek >
Co vaše réva?, 7.8.2010
Prim byl u mě (než jsem ho vyhodil) jeden z citlivějších na padlí, hned po Panonii, Ametystu a Chrupce. I Olšava, Opál, Královna vinic, Cardinal na tom byly lépe, respektive zcela bez napadení. Letos zatím na Panonii, Ametystu a Chrupce padlí na... celý příspěvek >
Co vaše réva?, 7.8.2010
Až se mi nechce věřit, že by u vás byly napadeny všechny odrůdy. Tady prší posledních 14 dní snad každý druhý den, a po plísni ani památky. A to jsem proti plísni letos ještě nestříkal. Nadhoďte nějaké foto. VJK
Révokaz, 6.8.2010
Shrnutí: Otrhal jsem celé postižené listy, nebo jsem jen vystříhal jednotlivé hálky. Provedl jsem postřik, respektive "omytí" celého keře 0,01% deltamethrinem, druhý den Calypso 480SC v koncentraci dle návodu, za 10 dní znovu 0,01%... celý příspěvek >
Letni strih?, 6.8.2010
Předpokládám, že tou velikostí hrášku myslíte bobuli, nikoliv celý hrozen. U mladých keřů se někdy stává, že jsou bobule menší než v plné plodnosti. Ještě trošku narostou, respektive nalejou se vodou než úplně uzrají. Z první úrody bych nedělal žádné... celý příspěvek >
Další diskuze:  3132333435>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika