Příspěvky uživatele - 215.11

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co Vaše réva? (rok 2011), 21.3.2011
Pod stejným jménem Viktoria (Victoria) existuje několik různých odrůd barvy bílé, červené a modré, takže se nechte překvapit   VJK
Réva do 620 mnm. u Jihlavy, Vysočina, 20.3.2011
Panonia Kincse je podle mě chuťově výborná stolní odrůda, ale tím bohužel výčet jejich kladných vlastností končí. Nemám žádnou jinou odrůdu, která by byla tak citlivá na zimní mrazy, na padlí (a ve skleníku bude asi ještě citlivější), na hnilobu... celý příspěvek >
Očkovat nebo roubovat?, 20.3.2011
Někteří diskutující zde uváděli (Bred-ik, Zyjan?), že letos budou přeroubovávat. Rád bych věděl, pro kterou metodu se rozhodli. Já chci letos přeroubovat Pannonii Elmou. Ještě nejsem rozhodnut, jestli zvolím přeočkování podle pana Řezáče, nebo... celý příspěvek >
Réva do 620 mnm. u Jihlavy, Vysočina, 20.3.2011
Nikde jsem nemluvil o 50kg z jednoho keře, to považuji za naprostou hloupost. V 8m skleníku může být klidně 6-8 keřů, tak proč by jeden z nich nemohl být třeba SomSeed?(I když já bych ho tam nedal.) Rovněž jsem nemluvil o žádném dvojetážovém tvaru,... celý příspěvek >
Co Vaše réva? (rok 2011), 20.3.2011
U jarní výsadby se někdy neparafinované sazenice zahrnuji kopečkem zeminy, ne kvůli mrazu, ale jako ochrana proti vysychání výhonku a oček. V období rašení je ale nutné již zeminu odhrnout, aby rostoucí výhony mohly přijímat dostatečné množství... celý příspěvek >
Réva do 620 mnm. u Jihlavy, Vysočina, 20.3.2011
Je to jak říká Wimpi, není žádná korelace mezi bujností růstu a mrazuodolností.  Kupříkladu silně rostoucí Panonia Kincse je snad nejméně mrazuodolná odrůda stolní révy vůbec. Na druhou stranu velmi slabě rostoucí Olšava patří mezi ty odolnější.... celý příspěvek >
Divné bodky na výhonkoch révy, 19.3.2011
Ve vodě jako v perlitu, je to jedno.  U mě to trvá cca 1-2 měsíce. VJK
Co Vaše réva? (rok 2011), 18.3.2011
Já ale sazenice do písku nesázím, toliko zakládám. Koupené sazenice namočím na 1-2 dny do vody, dám do kbelíku a zasypu říčním pískem a zaleju. Přebytečnou vodu nechám odtéct (kbelík má ve dně díru) a dám do garáže, kde se teplota pohybuje od cca -... celý příspěvek >
Réva do 620 mnm. u Jihlavy, Vysočina, 18.3.2011
Těžko říct, záleží na konkrétních podmínkách. Je to už hodně vysoko, takže bych ani u velmi raných odrůd nenechával příliš vysokou násadu, aby stihlo vše dozrát a hlavně vyzrát dřevo. Vzhledem k výšce zdi bych asi zvolil 2-patrové vedení. Jako hodně... celý příspěvek >
Co Vaše réva? (rok 2011), 18.3.2011
Já jenom nechápu dvě věci-1) Jaký smysl má sázet roubované sazenice na 1, max 2 měsíce do květináče/kontejneru/PET a pak je přesazovat? Buď je venku slušně a pak je dám rovnou na místo, a nebo není a pak je mám založené. 2) Když už teda jsou v... celý příspěvek >
Co Vaše réva? (rok 2011), 18.3.2011
Mirku, to primárně nebyla reakce na vás, ale na Wimpiho a jeho anabázi s teleskopickými PET lahvemi... VJK
Jak velký skleník, 18.3.2011
Jak souvisí minimální délka skleníku 5 m s pěstováním révy? VJK
Co Vaše réva? (rok 2011), 18.3.2011
Proč dělat věci jednoduše, když to jde se stejným výsledkem složitě... VJK
Co Vaše réva? (rok 2011), 17.3.2011
Já je také dávám na 1-2 dny do vody, pak je založím do mokrého písku a před výsadbou je opět dám na 1 den do vody.  Mám je ve venkovní garáži. Ještě dotaz - čemu říkáte "začínají rašit"? To je BBCH 07. VJK
Co Vaše réva? (rok 2011), 17.3.2011
Já bych to tak nedělal, sazenice zakládám do říčního (betonářského) písku a za lepšího počasí vysadil přímo na stanoviště. Pokud je teď dáte do kontejneru, sazenice do května neprokoření, nevytvoří tudíž kořenový bal a při přesazování se vám zemina... celý příspěvek >
Další diskuze:  2627282930>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika