Příspěvky uživatele - 215.11

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Bazén bez filtrace - jak dlouho vydrží voda, 25.5.2011
Když by na to přišlo, pH test koupíte v prodejně pro akvaristy za sedm pětek... VJK
Pěstování révy ve skleníku, 23.5.2011
Domnívám se, že hlavní příčinou nezakládání květenství je nevhodná, resp, nevyvážená výživa spolu s nedostatkem světla při vysoké teplotě. Réva je sice teplomilná, ale také světlomilná rostlina. VJK
Pěstování révy ve skleníku, 22.5.2011
Hlavně už žádný kravský hnůj nebo slepičince. Místo zatírání skel vápnem raději intenzivně větrejte, případně zvětšete větrací plochu.  Jak révu řežete? VJK
Jaký bazén zvolit, 20.5.2011
Co se týče velikosti - v 8-mi metrovem už si zaplavete i bez protiproudu (pokud nejste olympijský plavec, co ho dá na tři tempa :-). Osobně plavu raději v osmičce bez, než v šestce s. :-) VJK
Lepidlo na dřevo, 20.5.2011
Patrně jste se spletl s hodnotu tlaku v desítkách kg na m čtvereční. Se zatížením v desítkách kg na m čtvereční byste toho moc neslepil, výrobci lepidel doporučují (vyžadují) pro dokonalé slepení min 1kg na cm2, tj. 10tun/m2! VJK
Co Vaše réva? (rok 2011), 20.5.2011 Obsahuje fotku
Bobule u Ametystu má cca 20mmx15mm. Hrozny vydrží poměrně dlouho na keři a cca 10-14 dní v chladničce. Mrazuodolnost není tak špatná, vydrží poměrně dost velké mrazy (na V.vinifera), jen nesnáší velké mrazy po předchozím oteplení. Je citlivý na... celý příspěvek >
V. vinifera a bezsemenné odrůdy, 16.5.2011
Až teď jsem si všiml vaší reakce v obvyklém duchu... Já jsem nerozhodl na samém začátku, že u mě Rhea nedozraje, pěstoval jsem ji u mě a u tchána celkem 6 let. To je dostatečně dlouhá doba na otestování. Velké rudimenty měla každý rok. Navíc Rhea... celý příspěvek >
Co je to zač, 16.5.2011
To je asi zbytečně pracné. Já jsem puklice postříkal jednou důkladně roztokem deltamethrinu o koncentraci 0,01% a byl klid... VJK
Mrazík, 11.5.2011
Je pravda, že některé odrůdy z mezidruhového křížení mají vyšší odolnost proti jarním mrazům. tj. v "zeleném stavu".  Typicky odrůdy s větším podílem V.labrusca, což je významná část amerických odrůd. Bohužel i v tomto případě platí,... celý příspěvek >
Skleník z izolačních skel, 8.5.2011
Mám možnost sehnat prakticky za odvoz větší množství izolačních dvojskel. Chtěl bych je použít na skleník, nemáte s tím někdo zkušenosti? Nebo bude lepší použít dutinkový polykarbonát? VJK.
Mrazík, 4.5.2011
Réva vyraší z vedlejších oček, ale pokud se nejedná o odrůdu s dostatečně plodnými vedlejšími očky, úroda bude velmi malá nebo žádná. VJK
Opět problém s rašením vína, 4.5.2011
V tuto dobu by již na sazenicích měla být patrná rašící očka, ale není nic mimořádného, když vyraší až později. Zatím bych nic nedělal. VJK
Mrazík, 4.5.2011
Já jsem večer tahal vánoční světýlka na révu, přikryl geotextilií a cca od půlnoci svítil. Ráno se výsledek dostavil - naprosto beze ztrát, zatímco sousedé v okolí mají velmi silné poškození letorostů. VJK
Co Vaše réva? (rok 2011), 28.4.2011
Mirkovi ještě neplodila, takže brát ho jako měřítko mrazuodolnosti je podle mě předčasné. Až zaplodí, může být vše jinak... Netroufám si tvrdit, jestli bude Afrodita horší či lepší než Ametyst, ale Ametyst má mrazuodolnost poměrně slušnou, vydrží bez... celý příspěvek >
Co Vaše réva? (rok 2011), 28.4.2011
Nějaké info o Afroditě je na stránkách jejího šlechtitele. Vzhledem k tomu, že má za rodiče mimo jiné Cardinal, Italii a Damascenku, tak bych nějakou významnou odolnost vůči mrazu raději ani neočekával. Zato se dá předpokládat velká potřeba tepla a... celý příspěvek >
Další diskuze:  21,  22,  23,  24,  25  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika