Příspěvky uživatele - 215.11

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vinná réva neplodí, 3.7.2011
Mám to chápat tak, že jste révu stříkali v době květu? VJK
Krovinorez 8000m2 - Stihl nebo Solo?, 2.7.2011
Na "dvorek" bych si koupil sekačku a křovinořez bych si 2x do roka za pětikilo půjčil. Máte na 18 let předplaceno... VJK
Rozbor půdy, 30.6.2011
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský má uveden přehled laboratoří, které rozbory půdy půdy dělají. Stačí jen prohledat. VJK
Hnojení révy, 28.6.2011
L1 je extrém, to už je ta moje poznámka v závorce, kdy bráníte růst do šířky, protože 30cm půdy je fakt málo. Rozhodující je prvních cca 50-60(-70)cm dle typu půdy. Kde máte 2m hlubokou černozem? Přijel bych si trochu nabrat... VJK
Hnojení révy, 27.6.2011
Wimpi, souhlasím s vámi, až na jednu maličkost - Nikdy jsem nezaznamenal, že by réva nejdříve a nějak výrazně kořenila do větších hloubek. Roční, dvouletý, nebo třeba dvacetiletý keř má kořeny révy rostlé především do šířky (pokud se jim v tom... celý příspěvek >
Žloutnutí listů, 27.6.2011
Není to nedostatek hořčíku. Spíš nedostatek železa, možná z příliš zásaditého prostředí, nebo přehnojení fosforem. Zkuste postřik hnojivem s obsahem Fe na list a přihnojte rychle působícím ledkovým dusíkatým hnojivem (potlačuje příjem fosforu). VJK
Co je révě?, 26.6.2011
To je u révy naprosto normální. VJK
Male hnede potvory na kopru, 26.6.2011
Po zkušenostech už kopr vysévám až touto dobu, pak už je bez napadení. Jarní výsevy byly plné různých potvor. VJK
Jak silne cerpadlo pro zavlahu?, 26.6.2011
U postřikovače by měl být uveden pracovní tlak a průtok vody. Sečtením průtoku pro všechny postřikovače získáte celkový průtok, který musí čerpadlo dodat. Tlak na výstupu čerpadla je součtem provozního tlaku postřikovačů a ztrát v rozvodech. Při... celý příspěvek >
Co Vaše réva? (rok 2011), 25.6.2011
Pannonii jsem letos také vyřadil, resp. přeočkoval. Předminulou zimu vymrzla a na tažni nevyrašilo žádné hlavní očko, takže na 6-ti letém keři byl jen jeden malý hrozen. Plíseň se na ní vyskytla jen jednou, a to na keři, který jsem pěstoval v... celý příspěvek >
Nová vinička, 23.6.2011
Šobes je dobrý příklad - tam jsou totiž řady jak po vrstevnici, tak kolmo. Tam, kde je svah mírnější, vysaďte kolmo, tj. S-J, tam, kde je prudší ve směru V-Z, resp. po vrstevnici.  Důležitější než orientace řady je vzdálenost řad od sebe tak,... celý příspěvek >
Vostorg, 21.6.2011
Vy otrháte listy, aby do nich "nešly živiny" a nutíte tím keř k vyhánění zálistků, na což spotřebuje mnohem více látek a energie než na udržení utrženého listu při životě. VJK
Vostorg, 21.6.2011
Také si myslím, že se jedná o Vostorg. Pokud jsou ještě listy na rubu plstnaté, tak je to 100%. VJK
Vinná réva neplodí, 18.6.2011
List vypadá jako u Primu. VJK
Vinná réva neplodí, 18.6.2011
Nejsme ve sporu v tom, že potřeba biogenních prvků je odrůdově závislá. Ale nedostatek fosforu, který zapříčiní absolutní nenasazení květenství je už na révě vidět. VJK
Další diskuze:  21,  22,  23,  24,  25  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika