Příspěvky uživatele - 215.11

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vypěstování pravokořenných sazenic s hotovým kmínkem, 2.2.2012
Relativně běžně se dělají roubované sazenice, které měří kolem jednoho metru a celý kmínek je pak tvořen jen podnoží. U takto vámi připravovaných sazenic bych se ale obával jedné věci - abyste přinutil vyrašit očko vzdálené 1,5m, musíte bezpodmíněčně... celý příspěvek >
Ochrana mladych sadenic pred mrazom, 2.2.2012
Zemina sice promrzá, ale 5cm pod povrchem je teplota až o 10C vyšší, než ranní teplota vzduchu. Zakrývání zeminou není kvůli vlhkosti (zmrzlá zem je suchá), ale právě pro zvýšení teploty. VJK
Ochrana mladych sadenic pred mrazom, 1.2.2012
Dělám to stejně jako vy - první rok pěstuji révu v květináči a před silnými mrazy uklízím. Co se týče ochranné funkce izolace před větrem - rostlina se větrem samozřejmě neochladí pod teplotu okolí, ale nesmíte zapomínat, že teplota přes den je... celý příspěvek >
Ochrana mladych sadenic pred mrazom, 1.2.2012
Měřil jsem teploty uvnitř izolačního tubusu na kmínku révy a jsou naprosto stejné jako okolního vzduchu. Význam má tato izolace v případě mrazivého větru, ale při klidném stavu v podstatě žádný. Navíc v případě slunenčního svitu je teplota kmínku... celý příspěvek >
Interspecifické moštové odrůdy do 500 m.n.m, 27.1.2012
Wimpi, Bred-ik: Plánuji co do celkového počtu keřů cca 20% stolních a 80% moštových odrůd, u moštových převážně interspecifických s vyšší odolností proti houbovým chorobám. Ze stolních v počtu větším než jednotkovém, výběr z toho, co mám již... celý příspěvek >
Stolové hrozno Nero, 27.1.2012
Přísně technicky vzato, lze na vertiku pěstovat téměř jakoukoli odrůdu - vertiko totiž není jen tvar s řezem na 2-očkové čípky, ale existuje i modifikace dle Cargnella, kdy se vertiko řeže na krátké tažně, už jsem to tu někde psal. Pokud odrůda má... celý příspěvek >
Interspecifické moštové odrůdy do 500 m.n.m, 27.1.2012
Mám možnost zbudovat malý vinohrádek, cca 8-10 arů, tudíž ve velkém bych to nenazýval. I když je pravda, že pokud to vyjde, tak co do rozlohy a počtu keřů budu asi šestý největší pěstitel na okrese :-))) Polovinu bych chtěl vysadit na jaře 2013,... celý příspěvek >
Interspecifické moštové odrůdy do 500 m.n.m, 27.1.2012
Déletrvající a neustávající negativní ohlasy na odrůdovou pravost u výše zmíněného pěstitele mě také již dříve donutili k tomu, abych začal pátrat, kde jinde nakoupit pár set kusů sazenic.
Vhodná odrůda, 22.1.2012
Jaká nadmořská výška? VJK
Skleník ze dřeva, 30.12.2011
Za mých dětských a mladých let jsme měli 2x skleník ze dřeva - poprvé vydržel cca 10-12 let, natřený byl jen jednou za novoty. Druhý skleník vydržel přibližně stejně dlouho, byl z vyřazených oken, takže o nějaké povrchové ochraně už u něj nemohla být... celý příspěvek >
Co Vaše réva? (rok 2011), 30.12.2011
To je mi také záhadou. Nenašel jsem ale nikde registraci ani jako hnojivo, ani jako fungicid. Možná jsem ale nehledal dostatečně pečlivě... VJK
Co Vaše réva? (rok 2011), 30.12.2011
Já osobně bych byl se Síra SK 520 opatrný. Pokud vím, nemá registraci a ani není nikde dostupný technický či bezpečnostní list. Pro mě dostatečné důvody k tomu, abych jí nepoužíval. VJK
Co Vaše réva? (rok 2011), 30.12.2011
Přesný důvod proč Sulce skončila registrace nevím, ale bude to jeden z těchto důvodů: 1. Buď nařízení EU, nebo 2. dovozce nebo přebalovatel měl na Sulce malé zisky a proto bylo třeba ji nahradit něčím "účinnějším". VJK
Co začít pěstovat?, 23.12.2011
Tentokrát si s vámi, Wimpi, dovolím nesouhlasit, že doma vypěstované banány nejsou k jídlu - měl jsem známého, bohužel již zemřel, a ten několik let pěstoval banánovníky a sklízel chutné menší plody. Rostliny byly vysoké cca 150cm a pravidelně... celý příspěvek >
Z čeho (co lze "nasbírat" v přírodě) udělat živý plot?, 23.12.2011
Ten 20-ti a více metrový jap. topol po 5-6 letech si od vás rád nechám ukázat. Máte ale pravdu, že při 50,-Kč za sazenici je to darda. To ale není důvod k tomu někde je krást.  Znovu si prosím přečtěte, co jsem napsal. A pak se podle toho... celý příspěvek >
Další diskuze:  16,  17,  18,  19,  20  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika