Příspěvky uživatele - 73.81

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jezírko je kalné a zelené jak hrachová polévka, 17.7.2009
pro JP Věřím Vám, že máte podobné jezírko, a i se zmíněmým fitlrem dosahujete čisté vody - a já Vám to přeju. Každé jezírko je trochu jiné, a mám tendenci vždy fitlrci trochu nadhodnotit, aby existovala jistá výkonovoá rezerva pro všechny případy -... celý příspěvek >
Jezírko je kalné a zelené jak hrachová polévka, 15.7.2009
Ten filtrační set WWF4000UV co uvádíte, bude na uvedené jezírko zcela jistě slabý.  Udávaný výkon 6m3 (který mi osobně už takhle přijde velmi optimistický) je pro nádrž bez ryb, a vzhledem k tomu, že tazatelka si stěžuje, že nevidí ryby ani 5cm... celý příspěvek >
Jezírko je kalné a zelené jak hrachová polévka, 14.7.2009
Dovolil bych si trochu změnit pořadí, podle mého tak, aby přínos byl co možná nejrychlejší pro majitele zmíněněné hrachové polévky  : 1. pořídit dostatečně dimenzovanou filtraci a UV-lampu 2. Odpustit část (dejme tomu 20%) vody z nádrže a... celý příspěvek >
Čerpadlo k jezírku, jaké?, 14.7.2009
Potřebujete fontánové čerpadlo, které umožňuje tzv. "suchý provoz" a zároveň nějakou formu regulace - ve Vašem případě díky malému výkonu to bude regulace mechanická - s nějkou proudovou regulací jsem se u toho výkonu čerpdel ještě... celý příspěvek >
Kam s UV lampou?, 12.7.2009
Ne každá lampa má trafo, dokonce marně přemýšlím, která ze značek ho má umístěné nějak mimo.  Pro mne je obvyklé řašení uzavření "elektrické části " do tubusu samotné lampy - takhle to myslím řeší většina výrobců
Kam s UV lampou?, 9.7.2009
UV lampy se běžně instalují ve venkovním prostředí a prší na ně, bez vlivu na jejich životnost nebo funkci. Lampa by měla být v "suchu " - myšleno neponořená ve vodě (až na vyjímky), ale pršet na ni může
Potůček - umístění plochých kamenů, 3.7.2009
Podmazat plocvhé kameny suchým betonem a na folii "vymodelovat" koryto, kde dno bude tvořit vrstva plochých kamenů a betnové mazaniny. Nejde o absolutní těsnost, je tpo pouze takové "zatmelení děr"
Hnědý šlem na dně, 3.7.2009
Důvod, proč řasa vyplaváva na hladinu, je produkce kyslíku během dne, vytvořené bublinky na povlaku řasy ho prostě vyzvednou na hladinu - souvisí to se slunečním svitem a fotosyntézou. podobný jev nastává někdy u kalů, ale tam to myslím bude spíše... celý příspěvek >
Hnědý šlem na dně, 1.7.2009
Nemohl by jste sem umístit fotku, jak to vypadá? Já bych asi zkustil nějké mechanické odstranění - dejme tomu na pár čtverečních metrech, a počkal bych, za jak dlohou dobu šlem doroste zpátky. Pokud by ten interval byl přijaltelně dlouhý, postupoval... celý příspěvek >
Hnědý šlem na dně, 30.6.2009
Je možné, že pokud té vody dopouštíte větší množství (což vy asi nevíte, ten automat to dělá za Vás) může to vést ke zvýšenému růstu šlemu či jinému druhu přisedlé řasy. Nevím, zda máte na většině jezírka přiznanou folii, nebo větší kameny - z těch... celý příspěvek >
Písková fitrace?, 30.6.2009
Ano, pískovou filtraci můžete využít při krátkodobém provozu - třeba při zakalení jezírka po dešti. Počítejte s tím, že se Vám velmi rychle zanese, výrazně rychleji než v bazénu) a je třeba ji relativně často čistit. Před prvním použitím dobře... celý příspěvek >
Hnědý šlem na dně, 30.6.2009
Jak je Vaše jezírko staré, a měníte nějak výrazněji větší množtsví vody v něm?
Jaký koupit jezírkový vysavač?, 30.6.2009
Pondomatic je taková "hobby třída", hlavní rozdíl hledejte v kosntrukci vysavače, má jen jednu komoru, takže když jí naplníte - otázka 5-10 sekund, čekáte než se sama vypustí. To zdržuje od práce, a ta Vás ve finále moc nebaví. Rozdíl s dvoukomorovým... celý příspěvek >
Hnědý šlem na dně, 29.6.2009
Je to běžné, nemějte z toho hlavu, myslím, že i kdyby jste Vaši fitlraci 2x zesílil, ten hnědý film tam budete mít stejně. Pokud máte v nádrži průzračnou vodu, a neobtěžují Vás vláknité řasy,  máte jezírko v pořádku, a neřešil bych to
Stavební povolení, 29.6.2009
Neříkáte, o jak velké jezírko se jedná. Z mých zkušeností většina majitelů zahradních jezírek žádné povolení neřeší, u větších nádrží nebo tehdy, když se očekávají potíže se sousedy,  se to na příslušném stavebním úřadě nebo na pověřené obci... celý příspěvek >
Další diskuze:  6667686970>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika