Příspěvky uživatele - 73.81

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Koupací jezírka, 26.4.2011
Pro Lukáše Dvořáka - mohl by jste prosím nějak více popsat, jak se stav Vaší nádrže postupně v čase vyvíjel? Dále zkuste prosím popsat či schématicky načrtnout cirkulacio vody ve Vaší nádrži - zmíněná firma dělala tuším několik řešení Věřte, že... celý příspěvek >
Likvidace vláknité řasy - Perkarbonát sodný, 26.4.2011
Pro Ludmilu Fridrichovou - použitím zmíněného přípravku nádrži nejen že nepomůžete, ale její stav patrně ještě zhoršíte, a to ve velmi krátkém časovém horizontu. Přípravekm který plánujete použit, není nic jiného než silné oxidační činidlo, chcete-li... celý příspěvek >
Zkritizujte mi prosím navrženou filtaraci, 22.4.2011
Ano, vzduchování. Měl jsem na mysli čistě mechanickou stránku věci, ty bakterie bych tady bral jako příjemný bonus :)
Zkritizujte mi prosím navrženou filtaraci, 21.4.2011
:) zkuste ještě před první desku vytáhnout tlakový vzduch, a styčnou plochu filtrační pěny "obublávejte" - zanesení nebude tak rychlé
Zkritizujte mi prosím navrženou filtaraci, 21.4.2011
Pokud píšete, že se zapotíte u čištění Biotecu 10.1, co pak budete dělat u plánovaného filtru?  :)
Zkritizujte mi prosím navrženou filtaraci, 20.4.2011
Pokud jste někdy viděl nějaký OASE filtr z řady Biotec PRO nebo Screenmatic,, asi pochopíte, co mám na mysli. Uspořádání hub je tam trochu odlišné, než to Vaše, což vede k nestejnoměrnosti průtoku skrze různé části hub. A to vidím oproti tomu Vašemu... celý příspěvek >
Zkritizujte mi prosím navrženou filtaraci, 20.4.2011
Já bych řešil jinak tu konstrukci uvnitř z hlediska průtoku vody skrze medium, ale jinak souhlasím - zeolith bych nahradil
Zkritizujte mi prosím navrženou filtaraci, 20.4.2011
Filtrační pěnu
Co na dno malého jezírka, 20.4.2011
Tvaru nádrže se přizpůsobé dobře, můžete ji přes sebe překrývat, což se u běžné jezírkové folie nedá (je v jednom kuse a vznikají faldy). Použití přírodních materiálů - kameny, kačírek - bude podle mého vždy přirozenější, a kamínkovou folii bych... celý příspěvek >
Šoupě 110 mm, 19.4.2011
U toho, které používáme my (také Waltera) je to jedno, nemá předek-zadek. Lepení stejné jako u bazenářských trubek -  možná lehce přejet jemným brusným papírem, nanést lepidlo,  zafixovat a nechat ztuhnout
Zkritizujte mi prosím navrženou filtaraci, 19.4.2011
pak ti bude více než 1x za rok - a jelikož jsem od přírody líný, rád bych si usnadnil práci pokud jsou předfiltry mechanicky dobré, bude se jednat jen o jemné sedimenty, a organický nárůst. I tak bych si to čištění snažil co nejvíce... celý příspěvek >
Zkritizujte mi prosím navrženou filtaraci, 19.4.2011
M2 modul je fajn u nádrží s větším množstvím organické nečistoty a samotížném zapojení filtrů. Prakticky ale nemá smysl jej zapojovat bez automatického motoru Screendrive, jinka se síto obou nerezových válců rychle zanese.  Otvor v sítu je... celý příspěvek >
Zkritizujte mi prosím navrženou filtaraci, 19.4.2011
ano, jedná se stále o totéž - bioakvacit, filtrační pěna, molitan - různé obchodní názvy pro stejný, nebo velmi podobný materiál myslím, že by bylo vhodné čistit časteji, než popisujete. I proto bych si práci při čištění co možná nejvíce... celý příspěvek >
Co na dno malého jezírka, 19.4.2011 Obsahuje fotku
To je věc názoru, a každý Vám asi poradí jinak. Černá, hladká folie, je výborná na údržbu, snadno se vysává a udržuje. Kamínková folie, o které asi mluvíte, je takovým kompromisem - na folii je ve vrstvě pojiva nanesen jemný kamínek, ale materiál si... celý příspěvek >
Zkritizujte mi prosím navrženou filtaraci, 19.4.2011
to stávající bude na ten průřez první molitanové desky jen tak tak, těch 26 m3/hod - to nemá šanci protéct ztrátu bakterií neřešte, tak pečlivý v čistění nebudete :) Výztuh tam dejte co nejvíce, ideální by bylo nějaká mříž, ne rámeček lože... celý příspěvek >
Další diskuze:  4142434445>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika