Příspěvky uživatele - 73.81

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Sterbinovy filtr, 25.1.2013
Přijde mi, že tam je trochu nešťastně řešen ten nátok, podle mého se při větším průtoku bude voda moc "vlnit" a dopad na síto nebude rovnoměrný vůči hraně.  Což by šlo ale relativně snadno vyřešit nějakou brzdící přepážkou. Rozpojení potrubí a... celý příspěvek >
KG potrubí od guly a skimeru, 24.1.2013
Ad2) ve skimeru máte obvykle nějaký košík nebo síto. Provoz bez něj je silně nepraktická záležitost.  V realizacích, kde ta "kontrolní výpusť " byla se to řešilo jen T-kusem na potrubí ukončeném zátkou Ad3) ono je těžké, kde (a zda vůbec) se... celý příspěvek >
KG potrubí od guly a skimeru, 24.1.2013
Ad1) Ten důvod, proč se používá KG systém, je právě ten finanční.  Problém bude ale asi i s dostupností, hadici v tomto průměru budou mít málokde skladem. Ad2) Čistící otvor na potrubí není příliš běžnou záležitostí, a využívá se relativně... celý příspěvek >
Filtrace po domácku - jak řešíte propojení filtračních nádrží?, 22.1.2013
Koukněte na téma Průchodky do sudu
Filtrace, 18.1.2013
Čerpadlo se lépe chladí. Velká část nových typů čerpadel (s krytím IP68) umožňuje instalaci jak na sucho, tak do vody (primárně). Pláště čerpadel jsou už několik let vyráběny z plastu  (dříve to byl nerez), a neveřím tomu, že plast odvede teplo... celý příspěvek >
Filtrace, 18.1.2013
Verze A mi přijde jako lepší řešení, toho prostoru uvnitř komory by mi přišlo také škoda. Jediný rozdíl tam vidím v čerpadlech - verze A má čerpadlo na sucho, verze B ponořené.  Já bych dal spíše přednost tomu ponoření, z důvodu lepšího chlazení... celý příspěvek >
Filtrace, 15.1.2013
Nominální výkon čerpadla nejméně 200 l/min při výtlačné výšce 5,0m. Pokud bych si mohl vybrat, tak bych sáhl po 260 l/min při 5,2 m. Ty údaje jsou napasovány na konkrétní model čerpadla vybaveným přisáváním na skimmer.  Pak tyhle hodnoty... celý příspěvek >
Filtrace, 14.1.2013
Chcete sát ze dna i ze skimmeru najednou, nebo to bude buď skimmer, nebo dno? Zapojneí bude gravitační, nebo bude filtr "nadzemní"?
Zazimování jezírka, 11.1.2013
To je obecná vlastnost gravitačního zapojení - horší možnost regulace. Do jisté míry jste schopen to dohnat na výkonu čerpadla, někdy pomůže i automatické dopouštění hladiny v nádrži
Zazimování jezírka, 11.1.2013
RE - neboť přesně takhle jsem to měl naplánované já, ale ze dvou míst (firmy které se zabívají jezírky) mě to nedoporučovaly A jaký byl důvod, proč to nedoporučily?
Využití spodní vody k založení jezírka, 11.1.2013
Jen bych doplnil, že by jste měla chtít testery na dusík a fosfor - a ty koupíte v nejbližším zverimexu.
Zazimování jezírka, 11.1.2013
Nevím, kolik Vám v tom potrubí poteče vody, tak bych odpověděl spíš obecně - čím větší průměr trubky použijete, tím lépe. Určitě by jste měl použít pro každou větev zvláštní šoupě, aby se jednotlivé větve nechaly průtokově regulovat na sobě nezávisle... celý příspěvek >
Zazimování jezírka, 10.1.2013
To potrubí od skimmeru se běžně na zimu neodmontovává. Zkuste to vyřešit už při stavbě tak, aby bylo umístěno co nejhlouběji. Ne vždycky to jde, hlavně u hotových jezírek.
Využití spodní vody k založení jezírka, 9.1.2013
Obávám se, že solární fontána Vám to nezlomí. V jednom z našich jezírek jsem jí kdysi používal, a voda nebyla nic moc, dokud se nepřidal filtr.  A to byla malá nádrž, oproti té Vaší úplné nic...
Využití spodní vody k založení jezírka, 9.1.2013
Právě proto jsem se ptal, co si představujete pod tím funguje. To, že po napuštění je voda v pořádku je samozřejmé, ale já bych si pod tím fungováním představoval, že jí takhle udržíte nastálo. Pohybem vody určitě nic nezkazíte, a zda ten přínos té... celý příspěvek >
Další diskuze:  2122232425>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika