Příspěvky uživatele - 73.81

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zeolit, 20.1.2014
Otázka myslím nezní kolik dát Zeolitu do filtru, ale jestli má smysl ho tam vůbec dávat. Co od něj vlastně očekáváte? Pro Oldu - Také nevěřím všemu, co se píše. Ale třeba podobné jezírko co píšete udržuju s filtrem o objemu odhadem 200-300 litrů.... celý příspěvek >
Čerpadlo do jezírka, 14.1.2014
Přesně jak píše George - pro výběr vhodného čerpadla není rozhodující jen objem nádrže a její zatížení rybami, ale i typ filtru a přepravní výška.  Měla byste si ujasnit, jaký objem Vaše jezírko bude mít (a tady může být díky modelaci dna... celý příspěvek >
Chuchvalce na hladině, 30.12.2013
Já bych si netroufal to tak jednoznačně identifikovat jako sinice (cyanobakterie) - ale nemyslím, že je to v tomto případě zas až tak důležité. Zjednodušil bych si to zkratkou "je to zelené, je to v jezírku, bude to řasa"  a přesnou identifikaci... celý příspěvek >
Čištění pomocí bakterií - zkušenosti od jinud, 17.12.2013
To ano, to máte určitě pravdu. Jen jsem to bral jako ilustrační příklad toho, jak obtížné je přinutit k činnosti bakterie z přípravků, a následně pak vyhodnotit, jestli jsou vůbec přínosné či nikoli. Možnost, že nějaká změna v jezírku proběhla... celý příspěvek >
Čištění pomocí bakterií - zkušenosti od jinud, 17.12.2013 Obsahuje fotku
Zajímavý článek o použití biotechnologických přípravků pro čištění vody vyšel v prosincovém čísle časopisu Vodní hospodářství.  V testu se sice místo vody v jezírku řeší domovní čistírna odpadních vod, ale existuje zde celkem velká podobnost – i... celý příspěvek >
Bubnový filtr made in Škrovád, 3.12.2013
Já jsem pod Phoslock aspol. myslel všechny přípravky snižující obsah fosforu v nádržích. Vy asi myslíte tento, a bohužel ani u něj jsme nikde nenašli nějakou tabulku či graf závislosti schopnosti sorbce na koncetraci fosforu ve vodě.  A právě v... celý příspěvek >
Bubnový filtr made in Škrovád, 3.12.2013
Já abych řekl pravdu moc ne. Aby měl test opravdu nějakou vypovídací schopnost, měl by být od začátku nějak systematický - třeba jako proběhlý test na jezírkové kaly. Alespoň nějaký objektivní faktor by tam měl být vždycky. Teď třeba čekáme na... celý příspěvek >
Bubnový filtr made in Škrovád, 3.12.2013
On je s tím odstavení biologického filtru trochu problém - aby to mělo alespoň nějakou vypovídací schopnost, musel byste mít dvě stejná jezírka a provést jakési A-B testování. A to si asi málokdo může dovolit :) Navíc nelze pominout fakt, že mít dvě... celý příspěvek >
Bubnový filtr made in Škrovád, 2.12.2013
Ona to účinnost té mechnické filtrace pomocí bubnu je tak vysoká, že nad tím tojí za to alespoň přemýšlet.  Zachycené množství biomasy opravdu není nevýznamné a ta biomasa je nutně tvořena nutrienty. Takže jestli je nakonec odstraníte činností... celý příspěvek >
Bubnový filtr made in Škrovád, 2.12.2013
S UV lampou mám velmi podobnou zkušenost jako Vy, já už jí ze systému úplně odstranil. Na průhlednosti vody se to nijak (ani negativně ani pozitivně) neprojevilo,. Plovoucí nosič biomasy umístěný za bubnovým filtrem zůstává pořád čistý, a kladu si... celý příspěvek >
Dopouštění jezírka z okapu, 28.11.2013
K tomu pH - tady nejde o přesnou hodnotu, kterou má dešťová voda a o kolik jí změní reakce se střešní krytinou. Jde o to, že voda v jezírku bude určitě jiná, a pokud přijde silný přívalový déšť a Vy vyměníte velkou část vody v nádrži, dojde k prudké... celý příspěvek >
Dopouštění jezírka z okapu, 27.11.2013
Na začátku vlákna se mluví o koupacím jezírku, a je tedy asi možné předpokládat, že jeho objem bude relativně velký. Pokud střecha, ze které budete do jezírka vodu svádět, nebude nějak extrémně velká, asi se nic zásadního nestane. Jiná by ale byla... celý příspěvek >
Čistenie filtracie po sezóne, 19.11.2013 Obsahuje fotku
Ten olej patrně proto, aby nepřischl rotor uvnitř komory čerpadla, a na jaře se při rozběhu nepoškodil. Existuje i mnohem snazší řešení - čerpadlo vyčistěte a dejte do nádoby s čistou vodou, a ukliďte na zimu do sklepa. Pokud totiž čerpadlo jenom... celý příspěvek >
Čistenie filtracie po sezóne, 11.11.2013
Pokud máte čerpadlo potažené vodním kamenem, bylo by vhodné jej vyčistit a kámen odstranit. Pokud to nejde mechanickou cestou, použijte slabou kyselinu - třeba ocet. Vodní kámen pak půjde odstranit výrazně snáze.  Děláme to celkem běžně, u... celý příspěvek >
Problém s PH, leze furt nahoru, 29.10.2013
Už víte hodnotu alkality?
Další diskuze:  1617181920>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika