Příspěvky uživatele - 73.81

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kalné jezírko, 19.7.2014
Kapalinový měřák by měl být přesnější než papírové proužky, které navíc mají relativně krátkou dobu skladovatelnosti. Bral bych je jako spíš základní indikátor, a pokud je nějaký důvod měřit přesněji, poohlédl bych se po přesné kapalinové sadě,... celý příspěvek >
Kalné jezírko, 18.7.2014
Pracovní rozsah hodnot pH v jezírku je docela velký, a pokud máte hodnoty stabilní, nedělal bych unáhlené závěry. Zkuste měřit pH brzo ráno, a pak pozdě večer. Pokud naměříte nějaký větší rozdíl, je důvod do nádrže něco sypat. Jezírko není bazén -... celý příspěvek >
Zelená voda, 14.7.2014
Že máte KH nula vidím jako nepravděpodobné, neobvyklé.  Zkuste použít jiný měřák, ideálně nějaký kapalinový, v každé akvaristice bude stát pár korun
Zelená voda, 14.7.2014
Pokud máte kalnou zelenou vodu, tak přípravek označovaný jako aktivní kyslík tomu asi příliš nepomůže, spíše naopak. V případě, že chcete problém řešit přípravky, opatřete nějaký speciálně za zakalenou vodu - na trhu je jich celá řada. Hodnoty,... celý příspěvek >
Kalné jezírko, 9.7.2014
Může to být tím deštěm, zvlášť pokud té vody spadlo do jezírka více než obvykle. Zachovejte chladnou hlavu, pokud nádrž předtím byla čistá, znovu se Vám voda vyčeří a zlepší
Hnědá voda, 1.7.2014
Kořenová čistička je druh filtru. A filtr - to je zařízení, které se čas od času musí vyčistit - od toho se to jmenuje filtr. Je možné, že ta Vaše kořenová čistička je prostě zanešená, a potřebuje vyčistit.
Doma dělané filtrace, 30.6.2014
To úplně nejde se vzduchováním kompresorem porovnat, jsou to dvě zcela odlišné věci.  Tady se bude jednat spíše o desinfekci vody (soudě tak podle elektrod) na bázi elektrolityckého rozkladu. Kyslík zde bude v jiné formě, než kterou docílíte... celý příspěvek >
Návrh filtrácie v jazierku - váš názor, 27.6.2014
Jasná a přímá odpověď je - ano, zajišťují. Pokud tedy hovoříme o biologickém, nebo mechanicko-biologickém filtru - například v jednom místním diskuzním vláknu hojně probíraný šterbinový filtr jako čistě mechanická záležitost nikoli. Při dotazu... celý příspěvek >
Štěrbinový filtr zapojený gravitačně a za tím další filr, 16.6.2014
Argument, že filtr se musí čistit, mi přijde úplně absurdní. Od toho se to přeci jmenuje filtr. Pokud ho chcete čistit jednou za měsíc, vemte kladivo, a udělejte do síta několik velkých děr. Pak se na něm žádný bordel nezachytí :) Samočištění sít je... celý příspěvek >
Štěrbinový filtr zapojený gravitačně a za tím další filr, 13.6.2014
Dávat to do sklepa mi také přijde relativně rizikové, a pokud horní hrana filtrů bude pod úrovní hladiny vody v jezíku, tak i docela šílené. Důvodů, proč Vám to může vyplavit sklep bude celá řada, a určitě by se i nějaký v provozu časem... celý příspěvek >
Štěrbinový filtr zapojený gravitačně a za tím další filr, 13.6.2014 Obsahuje fotku
Schematicky to může vypadat takhle - viz obrázek níže. Tohle zapojení jako jedno z možných používá Fiap, odkud také obrázek pochází.  Podle mého je ale čerpadlové (rozuměj ne gravitační) zapojení síta jistější, a chová se naprosto blbuvzdorně, a... celý příspěvek >
Návrh filtrácie v jazierku - váš názor, 2.6.2014
Jen bych si dovolil reagovat na tvrzení  "... Jinak bychom museli řešit trvale neřešitelný problém oxidace a redukce dusíkatých látek..Ve vodě by se nám trvale hromadily dusičnany a dusitany..." Ten problém mi nepřijde jako trvale neřešitelný,... celý příspěvek >
Zajímavé ceny čerpadel, UV lamp a filtrů, 31.5.2014
To jsme se špatně pochopili, já reagoval na příspěvek nad tím Vaším od paní s 3-kubíkovým jezírkem
Zajímavé ceny čerpadel, UV lamp a filtrů, 30.5.2014
Ta filtrační sada, kterou popisujete, na Vaše jezírko stačit nemůže, a nebude, dokud tam budete mít rybky v tom počtu co máte. Pokud plánujete koupi nového filtru a budete vybírat sami jen podle na krabici výrobcem udaných parametrů, volte takový... celý příspěvek >
Tlaková filtrace, 22.5.2014
Tak to jsem Vás špatně pochopil :) Ta rezerva je tam dostatečná, já vycházel při svém hodnocení z objemu 12-15 tis litrů.
Další diskuze:  1112131415>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika