Příspěvky uživatele - 200.122

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Borovice cerna - usycha nebo prirozeny podzimni opad jehlici, 17.9.2013
Myslím si, že to žloutnutí a zasychání jehlic má souvislost s nedávným přesazením stromku. Po řádném zakořenění by to mělo ustat.
Rez hrušňová na letorostech, 17.9.2013
Já bych to zastřihl hned teď, k nejzazšímu pupenu na zdravé bazální části každé větvičky. A zabalzámoval rány samozřejmě. Píšete "stříkat",... od teď každý rok,... strom poroste a poroste,... hmm, neveselá to perspektiva. PS: Až někdo někdy... celý příspěvek >
Skvrnitost listů, 13.9.2013
Je to Blumeriella Jaapii.
Banánovníky začínají usychat, 8.9.2013
Nedá, buďte trpělivý Mirku. Banánovník ze své hlízy odnožuje v určité fázi vývoje, kdy se matečná rostlina připravuje na kvetení. Vegetativní odnožování je jedním ze způsobů, jak se banánovník snaží uchovat rod. Po odplození totiž matečná rostlina... celý příspěvek >
Řez broskvoně, 8.9.2013
Jistě, pokud Vám to takto vyhovuje pane Lucasi, proč ne.
Průzkumný dotaz, 8.9.2013
U nás v pošumaví je situace obdobná, jakou popisuje pan Kaněra. Ledový dech druhé poloviny jara a začatku léta posunul vegetaci o 14 dnů zpět oproti průměru minulých let. Třešně prakticky bez úrody, silný tlak monílie. Nerezistenty jabloní a hrušně... celý příspěvek >
Hubeni mravencu na zahrade, 7.9.2013
A já si myslel, že tu rok starou mystifikaci od paní Popelkové ze šumavského hvozdu všichni prohlédli...
Řez broskvoně, 7.9.2013
S těmi vzhůru rostoucími letorosty bývá trochu potíž. Já například z důvodu horší chladné polohy tvaruji koruny svých broskvoní do ploché miskovité podoby. Takže v podstatě skoro všechny výhonky se snaží růst nahoru, snaží se vyplnit onu "misku". Lze... celý příspěvek >
Řez broskvoně, 7.9.2013
"..., neboť ten dlouhý se špatně aplikuje v roce, kdy zmrzne veškerá úroda."   Pane Miloši, prosím vysvětlete podrobněji, co máte na mysli v této větě. 
Řez broskvoně, 7.9.2013
Pane P, jistě, při každém řezu dojde do určité míry k "vysílení" stromu. Odebíráme mu to, co on pracně vytvořil. Ale připomeňme si dvě důleté věci: bavíme se o broskvoních a nikoli obecně o ovocných stromech a dále, srovnejte si poměr "vysílení... celý příspěvek >
Řez broskvoně, 7.9.2013
Pane Waltře, kdybych řezal Vaším způsobem a zakracoval jen koncové výhonky (letorosty), broskve by na stromech zůstaly. Ale jak jsem se snažil popsat, dělám to trochu jinak a v tomto případě by úroda skončila na zemi. Aby nedošlo k omylu, tento... celý příspěvek >
Řez broskvoně, 6.9.2013
Abych to doupřesnil, řežu pár dnů po odkvetení, v době po opadu okvětních lístků a počáteční tvoby plůdků. V této době je na stromcích listové plochy jako šafránu. Je to jen pár dnů po květu, tedy době, kdy řeže i náš mistr. Kdybych měl například... celý příspěvek >
Sklizeň révy 2013, 2.9.2013
Pane Frany, ty Vaše fotky - hrozen s listem na tmavém pozadí jsou z estetického hlediska velice zdařilé, chce se mi dokonce napsat famózní. Jak jste to fotil? Večer s bleskem? Máte nějaký lepší foťák?
Misky na listech, 11.8.2013
Kolik je prosím na té fotce vidět odrůd? Je tam totiž nějak moc druhů listů. Jestli je to jenom jedna odrůda, tak ten keř sosá ten sajrajt už delší dobu.
Vinič v 763 mn.m, 6.8.2013
Já musím vyjádřit úctu a obdiv všem horským pěstitelům révy. Vidím to jako pracnou a časově náročnou sázku do loterie. V tomto tématu se opakovaně skloňuje odolnost révy vůči zimním mrazům. Chci upozornit a myslím si, že největším nepřítelem horských... celý příspěvek >
Další diskuze:  678910>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika