Příspěvky uživatele - 43.70

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Tragédie jménem Monília laxa, 23.4.2011
Nám monilia, kromně zmiňovaných odrůd, napadla Toptaste i Durancii. Bez příznaků je Domácí, Gabrovská, Čačanská Rodna, Vagenheimova, Tuleu Gras a Hamanova (na té se zase podepsali hrazci). Mám ještě jednu odrůdu bez příznaků monilie ale nevím jaká to... celý příspěvek >
Čačanská slivoň, 7.4.2011
Z čačanských mám jenom rodnou je chuťově výborná a dozraje i ve vyšší poloze. Její nevýhoda je velká citlivost na šarku. PaR
Švestka stará 5 let opět nepokvete, 6.4.2011
Ty krátké přírůstky tam musíte nechat to je právě plodonosný obrost, na kterém budou příští rok plody.
Roubování za kůru - je už čas?, 5.4.2011
U nás zatím nic. Kůra stále celkem drží. PaR Valašsko.
Švestka stará 5 let opět nepokvete, 5.4.2011
Určitě k užitku budou, ale myslím si, že jste stříhala až moc. Pokud mají přírůstky až dva metry dlouhé jsou buď moc hnojené dusíkem nebo hodně stříhané. Je nutné hnojit jen fosforem a draslíkem, dusík zcela vynechat a nechat narůst pokud možno co... celý příspěvek >
Sázení a střih slivoně Gabroská, 27.3.2011
Chce to vyfotit, určitě někdo poradí.
Spon pri sadení stromov, 26.3.2011
Jabloně na podnoži MM 106 je dobré sázet alespoň 4 m od sebe. Není to zákrsek ani čvrtkmen, záleží také na bujnosti odrůdy. Podnož M9 je náročná na půdní podmínky. Mělce koření v půdě, vyžaduje trvalou oporu, beztravný pás nebo mulč. Pokud máte... celý příspěvek >
Roubování za kůru - je už čas?, 26.3.2011
Za kůru se roubuje v době, kdy je v koruně míza. V době, kdy jsou stromy narašené, nejdříve asi tak od 20. 4. (záleží na nadmořdké výšce, poloze stromku jestli je více zastíněný nebo na slunci) zkouším pokusně na některé větvi stromu, který chci... celý příspěvek >
Co jsou to za stromy a co s nima?, 20.3.2011
Vezmeme to od začátku - hruška, švestka, jabloň, švestka.
Co jsou to za stromy a co s nima?, 20.3.2011
Tohle je hrušeň, odrůda se samozřejmě určit nedá.
Môžem už vrublovať?, 14.3.2011
Děkuji za poskytnuté informace. Já peckoviny za kůru roubuji jakmile mají sromy mízu a kůra se dá odchlípnout, v našich podmínkách kolem dvacátého dubna. Pokud rouby nejsou narašené mám úspěšnost asi 90%. V květu jsem to zatím nezkoušel ani u... celý příspěvek >
Môžem už vrublovať?, 14.3.2011
Odebrané rouby zapícháte do půdy a ničím je nechráníte proti zmrznutí, hlodavcům popřípadě zajícům? Jak hluboko je zapícháváte? Já jsem vloni nařezal rouby jabloní v únoru, uložil je pod koberec ve stínu na kraji potoka a všechny byly od hlodavců... celý příspěvek >
Vzrůstnost odrůd na podnoži MM106, 14.3.2011
Podnož MM 106 je středně bujně rostoucí, velký kořenový systém je odolná k mrazu a vhodná do kamenitých i vlhkých půd.
Jabloň rozela, 14.3.2011
Podnož M 26 je středně bujně rostoucí, dobře kotvící v půdě, vhodná do lehkých a nezamokřených půd. Oporu potřebuje při výsadbě dokud není zakořeněný(samozřejmě při výsadbě potřebuje oporu každý strmek i na podnoži bujně rostoucí). Opora by měla... celý příspěvek >
Jak velkou vzdálenost mezi jabloněmi roubovanými na Jaderničce?, 12.3.2011
Mám také zaroubovány Jaderničkové podnože ale s mezivložkou. Mezivložka je ze slabějirostoucí podnože např. M5 a na to teprve odrůdu, kterou chci pěstovat. Tím se bujný růst ztlumí a může se roubovat i odrůda bujnější. Mám i jaderničku vypěstovanou z... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika