Příspěvky uživatele - 220.205

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pálení z hrušek - vedení kvasu, 9.4.2010
To se někdy stává, že se od hrušek dostaneme ke směsi meruněk a třešní. Zajímalo by mě, zda-li byste uměl odhadnout, třeba velmi přibližně, teplotu kvašení a také dobu kvašení. Domnívám se totiž, že vůně destilátů s těmito jevy úzce... celý příspěvek >
Pálení z hrušek - vedení kvasu, 1.4.2010
Pokud Vám destilát z této směsi chutná, tak je vše v pořádku. Přeci jen bych se přimlouval za čisté odrůdy. slosar-petr@seznam.cz
Zoctovatělý kvas, 11.3.2010
Viděl jste někdy hořet kyselinu octovou, Já jo. slosar-petr@seznam.cz
Uskladnění slivovice v dub. sudu, 8.3.2010
Máte naprostou pravdu, protože se mi to ještě nikdo nepokusil vyvrátit a cosi mi říká, že Vy to také nebudete. P.Š.
Uskladnění slivovice v dub. sudu, 8.3.2010
Nechápu tento portál. Švestkový destilát, obecně nesprávně označovaný jako slivovice, je po destilátu z oskeruše druhým, nejdražším destilátem v naší zemi a je jakousi alkoholickou komoditou se kterou si svět, nás Čechy spojuje. Proto bych se... celý příspěvek >
Zestaření pálenky pomocí ultrazvuku, 8.3.2010
Samozřejmě, že to tak je. Prostě jim to někdo palírníkům doporučil a nedovedu si představit, že by kdokoliv na těchto stránkách, připustil, že se zmýlil. S ultrazvukovou vanou mám rozsáhlé zkušenosti, především při rozpouštění téměř... celý příspěvek >
Jak odkyselit palenku?, 7.3.2010
Ta jedlá soda je dobrý typ. Vezměte asi jeden litr zmíněné pálenky, přidejte tam asi čtvrt kávové lžičky jedlé sody (hydrogenuhličitan sodný) a až to po zamíchání odšumí, tak posuďte chuť, přidat můžete vždy. To se ví, že by bylo nejlepší to po... celý příspěvek >
Dvouletý kvas, 4.3.2010
Omlouvám se přispěvateli Zdeňovi, měl jsem sestru stejného jména. Petr Šlosar
Dvouletý kvas, 4.3.2010
Vážená paní Zdeňo, o meruňkách jsem se trochu rozepsal na portále "pálení z meruněk". Víte, proč jste přidala trochu cukru do máče? Meruňky obsahují vysoký obsah monosacharidů a také dostatečné množství kyselin. Zajímá mě Váš názor. S... celý příspěvek >
Dvouletý kvas, 4.3.2010
Tak teď jste mě ťal do živého, ale věřím Vám. Fakt se nedalo poznat, že diskutuji s páleničářem, napíšete mi, kde ji máte? Zdraví Petr Šlosar
Kvašení ušlechtilými kvasinkami nebo nadivoko, 4.3.2010
Proč ošulit, když se k tomu veřejně hlásí. Pak už je to přeci na nás, na zákaznících, zda-li budeme tento obchodní trik akceptovat. Zdraví Petr Šlosar
Dvouletý kvas, 4.3.2010
Taky si neumím představit, že bych z kraje března doma světil hruškový kvas, ten je ze všech kvasů na ošetření proti křísotvorným kvasinkám nejnáročnější, pokud ovšem není pod kvasným uzávěrem. Opravdu si myslím, že byste měl své názory konfrontovat... celý příspěvek >
Jak dlouho kvas z meruněk, 4.3.2010
Prosím, abyste nás informoval, jak to dopadlo. Podle mých znalostí je meruňkový kvas po třešních a višních, třetí nejméně stabilní kvas, takže pokud to tak dlouho vydržel, tak by to snad bylo možné, jen v hermeticky uzavřené nádobě a v chladné... celý příspěvek >
Kvašení ušlechtilými kvasinkami nebo nadivoko, 4.3.2010
Nevím, jaký byl smysl tohoto experimentu. Možná, že jste se chtěli dozvědět, zda-li se příslušná firma, hovoříci ústy paní Sabriny, přizná k tomu, že dávají cukr do moštu: Nejenom, že se nepřiznali, tvrdí, že na začátku kvašení má mošt hustotu... celý příspěvek >
Dvouletý kvas, 4.3.2010
Ještě bych rád připojil komentář k Vašemu poslednímu odstavci. Degustace destilátů (vlastní soutěž) je jistě společenskou akcí pro zvané. Kdo je zván? Nejsou to ti, kteří na to mají papír, prošli nějakým školením či mají nějaké jiné doporučení.... celý příspěvek >
Další diskuze:  21222324  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika